Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Valná hromada Kapitolu schválila změny ve vedení společnosti

Valná hromada Kapitolu schválila změny ve vedení společnosti s platností od 1. 7. 2016. Dosavadní předseda představenstva Ivo Zlámal (62) požádal dozorčí radu a akcionáře společnosti o uvolnění z funkce. Ivo Zlámal byl nepřetržitě členem představenstva Kapitolu od jeho založení v roce 1995. Současně s ním na vlastní žádost uvolnil pozici člena představenstva Ivan Groh (44), který byl členem statutárního orgánu posledních 7 let, přičemž s Kapitolem spolupracuje již od roku 1997. Kapitol je dceřinou společností pojišťovny Kooperativa a patří do skupiny Vienna Insurance Group. 

Předsedkyně dozorčí rady Kapitolu, členka představenstva a náměstkyně generálního ředitele Kooperativy Hana Machačová uvedla: „Především bych chtěla oběma kolegům poděkovat za obrovský kus práce, který pro Kapitol odvedli. Za dvě dekády výrazně přispěli k tomu, že se z malé zprostředkovatelské firmy stala poradenská společnost s největším pojistným kmenem v České republice. Oba kolegové s námi budou nadále intenzivně spolupracovat a Kapitol bude i v budoucnu těžit z jejich zkušeností a znalostí. Ivo Zlámal bude poradcem představenstva a Ivan Groh se bude z pozice vrchního ředitele naplno věnovat své obchodní síti.“   

Předsedou představenstva a generálním ředitelem Kapitolu se s účinností k 1. červenci 2016 stane Jiří Klaban (41), který v představenstvu Kapitolu pracuje od roku 2006. Tím bude zaručena kontinuita práce Kapitolu a všeho co jej charakterizuje.    

Představenstvo Kapitolu nově posílí dva zkušení odborníci. Místopředsedou a obchodním ředitelem se stává Jan Diviš (42), který doposud působil v představenstvu Stavební spořitelny České spořitelny. „V osobě Jana Diviše získáváme špičkového odborníka a slibujeme si od něj kvalitativní posun v úrovni poskytovaného finančního poradenství,“ doplňuje Hana Machačová. Třetím členem představenstva bude dosavadní provozní ředitel Kapitolu Radek Milion (34).         

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.