CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

Michal Špaňár opouští Partners. Zruší se i jeho pozice

 


 

Finančně poradenská společnost Partners Financial Services přistoupila k dalším velkým změnám ve vedení. Po ročním působení končí v pozici výkonného ředitele Michal Špaňár, který před rokem nahradil Kateřinu Palkovou

„Pro odchod z Partners jsem se rozhodl po zralé úvaze. Ten rok, který jsem strávil v Partners, považuji za velkou a velmi přínosnou životní a zejména pracovní zkušenost. Společně se nám podařilo realizovat spousty zajímavých projektů, například spustit úspěšnou spolupráci s OK GROUP v oblasti firemních obchodů či službu Partners domov a další,“ komentoval svůj odchod Michal Špaňár. S jeho odchodem ovšem bude zrušena i pozice výkonného ředitele.

„Plně respektujeme toto jeho rozhodnutí a jen bych mu rád poděkoval za odvedenou práci a pracovní nasazení,“ uvedl k odchodu Michala Špaňára Petr Borkovec, generální ředitel Partners. „Chceme, aby se na řízení společnosti i nadále aktivně podíleli její zakladatelé a lidé, kteří stáli u jejího založení. Oni s firmou rostli a nejlépe znají její silná místa i slabiny,“ uvedl ke změnám v řízení společnosti Petr Borkovec.

Partners ovšem mění i strukturu vedení a ruší pozici výkonného ředitele. To může přinést finanční úsporu v řádu milionů korun. V roce 2013 společnosti klesl čistý zisk na necelých 98 mil. Kč z téměř 131 mil. Kč v roce 2012. Zároveň Partners poklesly výkony, které odpovídají proviznímu příjmu, z 1,44 mld. Kč na 1,26 mld. Kč. Odchod Michala Špaňára tak může být vítanou příležitostí k úsporám na straně nákladů.

„Ke změnám ve způsobu řízení společnosti jsme se rozhodli na základě diskuse v představenstvu o dalším rozvoji a směřování Partners,“ vysvětluje Petr Borkovec. Úspora nákladů nebyla důvodem ke změnám ani podle Violy Baštýřové, tiskové mluvčí Partners: „Jediným důvodem pro změnu organizační struktury bylo zefektivnění řízení společnosti. Centrálu nyní povede sedmičlenné představenstvo v čele s Petrem Borkovcem.“

REKLAMA

Michal Špaňár nahradil na pozici výkonného ředitele Kateřinu Palkovou. „Kateřina Palková zůstává nadále ve vedení Partners a to na pozici předsedkyně představenstva a CEO centrály,“ uvedla v červnu 2013 k našemu dotazu Viola Baštýřová, tisková mluvčí společnosti Partners. Na této pozici ovšem nezůstala příliš dlouho. Z aktivního řízení společnosti v představenstvu odešla ke konci roku 2013 (již pod jménem Kateřina Volínová) a k 22. lednu 2014 se stala místo Radima Lukeše předsedou dozorčí rady.

Ke změnám ve vedení společnosti Partners došlo naposledy v červnu 2014. Místo v představenstvu Partners si vysloužila Lada Kičmerová, ředitelka marketingu a PR, a Vladislava Cisarzová, obchodní ředitelka. Zároveň na pozici místopředsedů představenstva byli povýšeni Vít Mikolášek, ředitel právních služeb a compliance, a Petr Bartoš, ředitel Operations, kteří v představenstvu již své místo měli.

Představenstvo Partners Financial Services

 • Petr Borkovec – předseda představenstva
 • Vít Mikolášek – místopředseda představenstva
 • Petr Bartoš – místopředseda představenstva
 • Michal Špaňár – místopředseda představenstva
 • Tatiana Purdiaková
 • Lada Kičmerová
 • Vladislava Cisarzová

Zdroj: Obchodní rejstřík

Michal Špaňár k 1. září opustí i představenstvo společnosti. Na jeho místo nastoupí Gabriela Beránková Kudrnová, ředitelka HR.

Dozorčí rada Partners Financial Services

 • Kateřina Volínová (dříve Palková) – předseda dozorčí rady
 • Pavel Kohout – místopředseda dozorčí rady
 • Radim Lukeš

Zdroj: Obchodní rejstřík

Loading

Vstoupit do diskuze 47 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

8D: Týmové řešení problémů jako investice

Nejefektivnější programy snižování nákladů nutně nezačínají úmyslem náklady snižovat. Zlepšování procesů každopádně znamená finanční prospěch. Čím více je snižování nákladů ignorováno, tím větší jsou nakonec úspory, zaznívá v jedné z knih věnovaných neustálému zlepšování produktů a procesů. Jedná se o potírání plýtvání a škrty čehokoli, co nepřidává hodnotu, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

Vlaďka Cisarzová - genreální ředitelka Sirius Finance

Vlaďka Cisarzová: Hlavním lákadlem pro poradce je akciový program

Finančně poradenská společnost Sirius Finance chce do konce příštího roku mít 400 poradců. „Na trhu není firma, která by měla v rámci akciového programu připravené, že až 65 % firmy budou vlastnit lidi, kteří ji tvoří,“ říká k akciovému programu Vlaďka Cisarzová, generální ředitelka Sirius Finance.

Text: Petr Zámečník

21. 11. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Dlouhodobý poradce

  26 srpna, 2014

  Celkově se v Partners dějí zajímavé věci. Když se člověk podívá na jejich výsledky (rangliste), zjistí, že všichni šli s výsledky dolů a Ti, co píši alespoň stejná čísla, tak je píší každý kvartál na jiných lidech. Jinými slovy, byznys jim klesá, lidé odcházejí a honem honem to dohánějí rychlokvaškami…Pak je fakt super číst na facebooku ty jejich řeči, jak jsou úspěšní atd…Je tám pár lidí, co si vydělají. Zbytek dře bídu s nouzí nalhává si, že bude jdnou manažerem nebo ředitelem. Přátelé, ty doby jsou pryč…Nastává doba samostatných poradců pod brokerpooly.Ti, co to nepochopili a stále věří, nechť pracují za 30% provize, však jednou přece budou bohatí…Stále ta samá písnička.MLM forever.

  Odpovědět

 • Švorbův syndrom

  26 srpna, 2014

  Tak jistě.Vyrůstá nám nová generace broker poolových fanatiků.Odborně se tomu říká Švorbův syndrom. Zapálený fanatik v Partners, pak obrat a bojovník za půly. Dřív komunista dnes katolík. Lidi se nikdy nezmění.

  Odpovědět

 • Dlouhodobý poradce

  26 srpna, 2014

  Já nefanatizuju pooly, ty totiž také nejosu dokonalé, to ovšem nikdo, ale poukazuju na fakt, že přerod MLM ovečky v samostatného poradce, který bere svůj osud do vlastních rukou a stává se z něj opravdový samostatný podnikatel, budující si vlastní značku a vlastní klientelu začíná nabývat na významu. Tečka. To,že je někdo z Partners a atd.. naštvaný, že mu odchází lidé, je sice smutné, ale začíná to být trendem. Nechť si každý udělá svůj názor.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 srpna, 2014

  Pane, máte divné rodiče. V kalendáři jsem nenašel křestní jméno Švorbův. Ale příjmení už odpovídá vašemu mozku. Píše se ovšem s velkým písmenem. Máte určitě nějaký syndrom, ale nejsem lékař, neumím to pojmenovat. Pozdravujte ode mne své rodiče. Doporučuji návštěvu u psychologa.

  K těm broker poolům, ono to je celkem tak, že pokud pracujete v MLM firmě a cítíte že vás něco naučila, dává vám podporu v práci a tedy si zaslouží mít zisk z vaší práce, je pro vás výhodné v ní zůstat, cítíte k ní sounáležitost, pak někdo nad vámi je dobrý manažer a někdo další ještě chytřejší majitel té firmy. Záleží jen na tom, zda se chcete rozvíjet v rámci kolektivu který máte rád, ve prospěch firmy jako celku a to jsem dělal 7 let v jedné MLM firmě a 2 roky v jiné. Mám ale velký přehled o práci všech MLM firem na trhu a málokdy jsem musel uznat, že někdo pracuje nějak významně lépe pro klienty, než ta tupá většina, co se poradenstvím jen maskuje. Záleží jen na vás, zda takto chcete pracovat dál. Záleží vám možná (jako kdysi i mně) i na těch 5 minutách slávy, kdy stojíte na bedně, někdo vám zatleská a dostanete kytku a diplom. Jindy třeba počítač nebo auto, nebo dovolenou. Má to drobný detail, dávno jste majitelům na tyto věci vydělali, nebo s vámi statisticky ti, co vylosováni nebyli, pokud šlo o losování.

  Nebo máte vlastní sen, vlastní cestu, máte sebekázeň a nezdolnou vůli porazit protivníky kvalitou, ale také svou poradenskou duší, svým odhodláním porážet strach a nedůvěru, často i předpojatost klientů, a tak pro sebe získat klienty, kteří jsou konkurencí pracující tím standardním způsobem natolik zklamáni, že ji už dnes odhánějí. Možná nad sebou nepotřebujete manažerský bič, možná si umíte sám vyvinout potřebné pomůcky pro práci a nečekáte, až vám je vyvine někdo na centrále, kdo není poradce. Pak je pro vás broker pool. Ale pozor, znám ve Fincentru několik opravdu špičkových poradců a to je MLM. Nikdo vás v broker poolu nepovede za ručičku, ale je to vyšší stupeň vašeho poradenského rozvoje a pro klienty budete v delším časovém horizontu prospěšnější. Budoucnost a vítězství není v obratu, ale v kvalitě. Proto budou úspěšnější malé poradenské firmy s poradenskými esy, které je řídí.

  Podle mého názoru, klientovi je úplně jedno, zda jste z Partners, z Fincentra, nebo třeba z Broker Trustu, Bonnetu, respektive z HANZL FP. Zajímá jej, co pro něj děláte vy. Zajímáte jej vy. Zda jste osobnost, něco umíte a hlavně, zda jste slušný člověk. Nebo jej nezajímáte a nedovolí vám obsluhovat jeho potřeby.

  Pan Špaňár je mi zcela neznámý. Nevím, jakou má profesní minulost. Zcela ale souhlasím s názorem pana Borkovce. Málokdo v naší branži je na tom s odborností tak dobře jako on. Myslím si jako on, že ve vedení poradenské firmy má být poradce či manažer jako on. Ne nějaká persona, která nikdy s klienty nepracovala přímo. Osud Partners je mi lhostejný, trhu uškodili. Bohužel se schovávají za prázdná hesla, jejich poradci žijí v otroctví a jejich klienti jsou často zklamáni tím, co se vydává za poradenství jinak.

  Pan Švorba určitě něco umí a na rozdíl od vás, on má normální rodiče.

  Na trhu se prosadí jen kvalita a já jsem přesvědčen, že na trhu brzy bude první firmou, s prvním obratem Fincentrum, pro jeho vnitřní kulturu a zacházení s poradci. Sice to už není moje cesta, ale to je jiný příběh. Neznám jinou tak slušnou velkou MLM firmu, jako je Fincentrum. V kvalitě ale bude první jiná firma. Napojená na nějaký broker pool, protože MLM vychovává průměr, nikoliv elity. Majitelé MLM firmy totiž mají větší zisky z masy průměrných poradců, než z pár elit.

  P.S. Občas porážím bývalé kolegy, ale opravdu jen nerad. Myslíte, že jsem poolový fanatik? Myslím, že bez MLM byste nic neuměl, každý jsme někde vyrostl.

  Odpovědět

 • Jirka

  26 srpna, 2014

  Stačilo si přečíst první odstavec a dal nebylo potřeba číst, protože uz jen těch prvních par vět spíše značí „něco“ o vaši intelektuální „vyspělosti“…

  Odpovědět

 • JFK

  26 srpna, 2014

  Pane Hanzle, čím Partners trhu uškodili ? Vždyť právě oni deklarují, že dělají „finanční poradenství jinak“…dále nechápu, kde jste došel k závěru, že jejich poradci žijí v otroctví. Pracuji v Partners a spíš si myslím, že nedokážete překousnout, že jsme inovačním lídrem na trhu, který se snaží prosazovat to, proti čemu ostatní bojují. Jsme za významné snížení provizí za ŽP, jsme za postupné vyplácení provizí za ŽP a za delší dobu ručení. Máme exkluzivní nízkonákladové produkty, silný análytický tým, přední pojišťovny s námi chtějí více a více spolupracovat. Disponujeme nejpropracovanějším systémem vzdělávání na současném trhu zprostředkování, každý zájemce o práci u nás prochází mimořádně náročným a přísným několikastupňovým výběrovým řízením, bereme jen ty poradce, kteří se chtějí této práci věnovat na 100%, takže na full-time. Máme velice přísný interní systém, který hlídá špatně sjednané životní pojistky, dokážeme klientům vyjednat exkluzivní úrokové sazby u hypoték při refinancování a takto bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Kde je tedy ten poradcům život u Partners v otroctví ? Jsme lídrem na trhu, oproti jiným rosteme, expandujeme (Polsko) a jako první neustále přicházíme s inovacemi, které od nás konkurence neúspěšně kopíruje. Myslím si, že jen závidíte a nedokážete překousnout, že určujeme trend a směry této exkluzivní a elitní profese na dlouhá desetiletí dopředu.

  Odpovědět

 • vasek

  26 srpna, 2014

  boha jeho…

  Odpovědět

 • nadšený

  26 srpna, 2014

  Já chcu k temu Partnersu. Gde sa mám přihlásit?

  Odpovědět

 • Yowie

  26 srpna, 2014

  JFK: To je fajn, že se necítíte být v otroctví, Vy jste snad v Partners a nepodepsal jste novou mandátku? Počkejte, až se jednou z těch keců proberete a třeba byste poradenství chtěl dělat dál a jinde, a najednou Vám dojde, co to je otroctví, to Vás pak to proklamované vzdělání bude stát minimálně soudní spor, ne-li hromadu peněz, případně promrhaného času.

  Proboha co je to za podnikání, když se někomu doslova vlastní krví upisujete? I u podstatně důležitějších a přínosnějších povolání, jsem nikdy neviděl konkurenční doložku na takové částky, jako v Partners. Takové smlouvy možná sepisuje ředitel Českých Drah, ale v životě by mě nenapadlo, že takovou smlouvu musí povinně podepsat všichni, včetně těch nejníže postavených pěšáků – živnostníků.

  Rád slyším, že je to tam „přísně kontrolováno“, nicméně dnes jsem viděl na jiném webu jedno Partners portfolium a vypadalo to, že kontrola je minimálně na dovolené… :-)

  Odpovědět

 • Abcde

  26 srpna, 2014

  Kdyz uz vše tak znáte, tak si jen dovolím jednu drobnost – portfolio, ne portfolium, priteli :)

  Odpovědět

 • Yowie

  26 srpna, 2014

  Abcde:

  http://www.slovnik-cizich-slov.net/portfolio-portfolium/

  Ale nezabředávejme v nesmyslech…

  K tomu, o čem píšu, se náhodou nějak vyjádřit nechcete?

  Odpovědět

 • XXX

  28 srpna, 2014

  Yowie, a teraz tú zo zaskolovaku a KB… tie sme uz davno nepoculi 😀

  Odpovědět

 • Yowie

  28 srpna, 2014

  Pořád v Partners? No Vy jste ale držák! Už jste se jim asi docela vyplatil, pokud alespoň plníte normy…

  Jinak máte pravdu, jsem rád, že si to pamatujete a nemusím to již opakovat, brzy budou nové příběhy… :-)

  Odpovědět

 • XXX

  1 září, 2014

  To nic lepsie nemate? 😀 ako ohanat sa tym, ze kazdy kto s vami nesuhlasi musi byt z Partners, vsak? 😀 yowie, ste uzasna figurka… minule som nasiel vas koment ohladne provizii za 2. pilier na Slovensku a len tak mimochodom, prestretili ste to tak cca o 100–200%. Hlavne, ze sa to do lahsie pise, ved co, internet znesie vsetko 😀

 • Yowie

  1 září, 2014

  XXX: Máte pravdu, nevím, jestli jste v Partners, ale jelikož jste o svém působišti mlžil vždy (to je ta slovenská hrdost?), tak asi v nějakém MLM budete…

  Vy jste byl u začátku důchodové reformy na Slovensku ještě v roce 2005, že víte, jaké v té době byly provize?

  Samozřejmě, že se od té doby mnohé změnilo, proto nelze srovnávat aktuální stav s rokem 2005…

  Jen snad díky bohu za to, že u nás to nezašlo tak daleko, jako u Vás.

 • XXX

  1 září, 2014

  Mlzil? 😀 ja som nikdy nic nenapisal… ale to ani vy. Za to vy ste si hned udreli aj do slovenskej hrdosti… cesky sovinizmus, mohol by som napisat ja :)

  Ja som bol vo financiach 3 roky pred dochodkovou reformou. Kde a ako je uplne jedno. Ani vtedy, ani teraz take provizie neboli. Dnes su cca do 30–50€, viete co ste vy napisal? 😀

  Yowie, gulove viete, teda okrem kritizovania a mudrovania. Serte na to (ak ste len „urazeny“ klient) a nevypisujte nezmysly.

  Teraz vazne prosim tu z KB, ta je fakt najlepsia 😀

 • Yowie

  1 září, 2014

  XXX: Ano, vím moc dobře co jsem napsal.

  Důchodová reforma na Slovensku byla pro firmy jako OVB a Partners dlouhé roky hlavním lákadlem nových naivků. Prý si lidé z Partners dokonce zvali poradce ze Slovenska, aby vyprávěli o tom, jak se na důchodové reformě napakovali, protože tehdy byly provize výrazně vyšší, než jsou ty, co uvádíte a ty, které dostávali poradci u nás.

  Jinak pokud toto stále zpochybňujete, není nic lepšího, než si vygooglit odborný článek o tématu, pokud o tom nic moc nevíte:

  „Česká vláda se při přípravě omezení distribuce penzijní reformy snažila poučit v sousedním Slovensku, kde vysoké provize vedly jednak k lákání ke vstupu do penzijních fondů úplně všech bez ohledu na vhodnost, tak k finančním potížím některých penzijních fondů.“

  http://www.in­vestujeme.cz/kdo-vam-proda-penzijni-reformu-kdokoliundefined/

 • XXX

  1 září, 2014

  Yowie, vy ste neskutocna truba 😀

  Partners v roku 2004–2006 (obdobie dochodkovej reformy v SR) NEEXISTOVALI 😀 takze zasa trochu mimo…

  Ano, vtedy boli vyssie provizie ako dnes, ale nie tak vysoke ako ste napisali vy (kolko ste to dali? 10tis, 16tis. CZK?). To by bolo o cca 300% navysse…

  Ziaden z penzijnych fondov nemal nejake financne problemy. Medialne famy su sice pekne, ved aj vy sa na nich zucastnujete tu na nete, ale pravda byva zvycajne trosicku ina 😉

  Ten posledny odstavec je prikladom populizmu, ktory sa viedol (stale vedie) na Slovensku.

  Faktom zostava, ze dochodkovej reforme rozumie minumum ludi, jej vyznamu este menej… aj v CR, aj v SR.

  Ze sa niekto na reforme „nabalil“, je normalne – niekto to tym ludom poskytnut musel a kedze to bolo vela ludi naraz, bolo to aj vela penazi naraz. Logicke, nie?

  Ze sa pri tom spravili aj chyby dnes malokto spochybnuje. Akurat vacsinou ludia chapu, ze to boli slabo nastavene pravidla zo strany statu.

  Vy ste si nasli triedneho nepriatela a na tom sa pravidelne ukajate… aj ked poslednu dobu sme tie rozpravky nemali moznost si precitat… preco nas znova nepobavite? 😉

 • Yowie

  1 září, 2014

  XXX: :-) :-) :-)

  Proč píšete o roce 2004, když na Slovensku byla reforma v roce 2005???

  Proč mi podsouváte rok 2006, když Partners vznikli v roce 2007 a logicky až poté si sem zvali poradce ze Slovenska na přednášky?

  Proč mi podsouváte nesmyslné částky, když jsem tenkrát psal, pokud se nepletu, o 5000 – 7000 SK za smlouvu, což je údaj, který mi byl řečen M1 z Partners?

  Proč na Slovensku nakonec některé společnosti z reformy vycouvaly, když to pro ně bylo tak výhodné, platit vysoké provize?

  Podívejte se třeba na toto forum:

  http://forum.fi­nexpert.e15.cz/vi­ewtopic.php?f=318&t­=1219066&p=10277780#p102­77780

  Netřeba tyto MLM poradenské společnosti vůbec pomlouvat, nakonec se kvalitou svých služeb zahubí samy…

 • XXX

  1 září, 2014

  😀 😀 😀

  1. Pretoze uz v roku 2004 sa vedelo o reforme a niektore individua a firmicky z toho tazili pri predaji KZP/IZP s tym, ze o rok to bude povinne a drahsie…
  2. Rok 2006 nepodsuvam, bol to megasilny rok, pocet ludi vstupujucich do 2. piliera vrcholil.

  A som VELMI rad, ze ste to napisli prvy vy – PARTNERS nemohli zarobit na reforme, ked vtedy este neexistovali 😀 mne osobne je to jedno kolko kto zarobil, akurat na tom pekne vidno ako velke gulove o tom viete…

  1. Maximalne provizie na SR boli niekde na urovni 3500 SKK, cize pri dlhodobom kurze OKOLO 1,2SKK/CZK by to bolo nieco cez 2900 CZK. Takze nabuduce menej tabletiek pred tym, nez nieco napiste 😉

  A jedno, ci ste napisal 6000, 10000 alebo 16000 CZK (ja si pamatam nieco cez 10tis. CZK, ale nebudem sa hadat, pointa stale plati).
  Samozrejme, hned ste sa vyhovorili na nejaku M1. V tomto ste fakt dobry Yowie, vzdy mate po ruke nejaku dobru vyhovorku 😀

  1. Teraz vy mne nieco podsuvate – ja som pisal, ze bolo dobre vyplacat vysoke provizie? 😀 kde prosim Vas? 😀

  Viete vobec ktore spolocnosti z toho vycuvali a preco? Ci ste len teraz narychlo nieco nasli cez google? 😀

  Ja rozumiem, ze teraz kydat na financie je „IN“ a frajerina, tak ako pred 2 rokmi bolo „IN“ krizizovat IZP, ako v roku 2007 tvrdit, ze AXA vlastni Partners, pred tym ze v OVB zeru deti a znasilnuju zeny… skratka pridat sa k dovu, drbat koho sa da a navyse si aj vymysliet nejaku dobru story (ta s KB nema chybu 😉 ). Vy ste tych story dokonca vymysleli viac (uz sa tesim, ako napisete, „nie, ja som to naozaj zazil…“).

  Yowie, menej pite, viac zite 😉

 • Yowie

  1 září, 2014

  XXX: Já o koze, Vy o voze…

  Proboha! Než na něco reagujete, tak si to přečtěte prosím. Napsal jste blábol, já napsal, že je to blábol a Vy máte radost z toho, že jsem Vám potvrdil, že je to blábol? :-)

  O slovenské reformě jsem v souvislosti s Partners mluvil jen o tom, co mi řekl manažer Partners, tedy že si zvali slovenské poradce, kteří jim vyprávěli „aká to bola rýža“!

  Toto mi tvrdil manažer z Partners, nicméně zpochybňovat to můžete a rozumím Vám. Lidé napříč různými MLM jsou totiž notoričtí lháři a překrucovači. Ale mohu Vás uklidnit, už tam nepracuje, vyrostl z toho a nějak se mu povedlo vysekat se i z té nové mandátky. Možná po letech důvod opět se s ním vidět, když už nebude mlít ty MLM sračky pořád dokola…

  Provize při slovenské reformě tedy byly dlouhé roky vábničkou pro nábor nových českých poradců v očekávání, jak vydělají na české reformě nic víc, nic míň. Už to chápete?

  Jinak provize byly vyšší a také se měnily, což je k dohledání i ve slovenském tisku, nicméně jestli jste v té době byl v MLM, samozřejmě jste plnou provizi nedostal ani omylem, to je jasné.

  To se mi vždycky líbí, jak se někdo považuje za fin. guru, když ho nějaké MLMko vytáhne z pracáku… :-)

  Jste nedávno byl na nějakém motivačním semináři ne?

  Situace je taková, že poradců je všude jako sraček, jejich rady jsou většinou nesmyslné a motivované co nejvyšší provizí, což mimochodem dokládá i ta diskuze, na kterou jsem odkazoval v minulém příspěvku. Je tam pár dnů stará nabídka jednoho poradce z Partners a vůbec se nedivím, že je tazatel naprosto rozčarovaný z výsledku a poradce nazývá „zlodějskou svoločí“.

  Jste zbyteční a předražení budižkničemu…

  Btw. nechcete mě přesvědčovat, že to, co jsem zažil a slyšel na vlastní uši, jsem vlastně nezažil a neslyšel, že ne?

  Já chápu, je těžké si přiznat, že prakticky každý, kdo Vám neskočí na lep a zajde si pokecat u kafe na pobočku, je schopen si vyhádat lepší podmínky, než jaké jste schopen mu zařídit Vy. Bohužel, to je moje zkušenost. Kdyby to bylo naopak, tak bych toho dotyčného poradce doporučoval, kudy chodím.

  Rozumíte, mě je ve finále úplně jedno, jestli dostane provizi borec v obleku, montérkách, nebo na pobočce banky, mě zajímají nejlepší podmínky jak pro mě, tak pro mé známé. Proto zkrátka a jednoduše nemohu nikomu doporučit služby fin. poradců, především těch z MLM.

 • XXX

  1 září, 2014

  😀 😀 😀

  Nie, nie Yowie. Vy napiset blbost, ja na to poukazem a AZ POTOM vy napisete, ze to je blabol. A z toho mam radost :) lebo to len dokazuje, ako (medzi inymi) si serete do huby 😉 😀

  Ryza to bola – ale prioritne nie kvoli vyske provizi, ale jednoduchosti „predaja“. Prvykrat to bolo nieco, co sa kupovalo, nebolo treba ponukat.

  Pol vaseho komentu je ohovaranie a kydanie na nejake „MLM“ a par konkretnych firiem. Mne osobne je jedno ktore, pre mna ste skratka clen velkeho davu, ktory sa pridal a kritizuje popularnu temu. Absolutne ubohe… ale aspon s originalnymi rozpravkami :)

  A NIE, provizie okolo tych 120€ bolo maximum, teraz je to nieco okolo 40€ (celkovo to co sa vyplaca, ako sa to deli je otazka danej firmy).

  To s tym guru som sice vobec nepochopil, ale predpokladam, ze to ani nemalo mat ziadnu pointu, skratka dalsi vykrik do tmy… co uz :)

  Yowie, co ak by HOCIKTO vedel NAHODOU o investiciach ako vy? A potom by sa zistilo, ze vysiel z toho vaseho MLM? 😀 prezili by ste to vobec?

  Akonahle sa najde nieco, co vam nesedi, niekto kto ma iny nazor, nedajboze fakty, ktore sa nehodia, tak „musi byt z MLM, rovno zo zaskolovaku, amater, z motivacneho seminara, apod.“…

  Vase ego musi byt velkosti Mount Everest, ak nie vacsie.

  To, ze na trhu je viac ludi ako by malo, je mozne. To sa stalo s pravnikmi (aspon na Slovensku), to iste sa stava aj na financnych trhoch. Ludia vidia peniaze, lahko zarobene peniaze a hned sa tam hufne zenu… prirodzene. Vsak aj to casom prejde. A zostanu len taky, co na tom trhu maju byt.

  Mne to raz vysvetlil jeden klient – „zvlastny“ (povedane slusne) klient spickoveho poradcu tazko najde. S vasimi postojmi sa ani necudujem, ze ste sa zatial stretli len s debilmi. Normalny poradca by s vami nestracal cas. Ja to robim len ako zabijanie casu pocas PN-ky.

  Pekny vecer, nech vas z toho zaskolovaku Parnters a inych „MLM“ netrafi slak 😉 😀

  Pekny vecer vsetkym

 • Yowie

  2 září, 2014

  XXX: Jako bych si psal se Samuelem Beckettem…:-)

  Nicméně jsem rád, že jsme došli ke shodnému závěru, tedy že se slovenští poradci na reformě napakovali.

  České poradenské firmy očekávaly podobný průběh reformy, naštěstí k tomu u nás nedošlo a 2. pilíř se ze smrtelných křečí už neprobere.

  Špičkový poradce… :-)

  To je co? U nás by to podle posbíraných ocenění a výkonů mohl být kdo? Lukáš Štork alias Mikula? Nebo snad pan Hanzl, který to zde o sobě prohlásil už asi tisíckrát? :-)

  Finanční poradce je především prodejce. Ano, viděl jsem, i zažil, že jsem byl poradcem – prodejcem odmítnut, když jsem u hypo požadoval víc, než aktuální marketingovou nabídku banky, kterou si stejně můžu vyřídit ihned kdekoliv na pobočce.

  Ale proč prodejce couvá z obchodu? Obchoďáků znám dost a jednání o ceně je pro ně naprostou samozřejmostí. Proč tedy poradce, při prvním náznaku toho, že je třeba jednat a tlačit na cenu, vycouvá?

  Ano, na všemožných forech a dokonce i v článích na poradci-sobe.cz, poradci s okázalou nadutostí tvrdí, že když někdo prověřuje jejich nabídku, tak od toho dají ruce pryč, ale proč?

  Proč by toto udělal jakýkoliv prodejce, který o sobě navíc prostřednictvím marketingu své vlastní firmy tvrdí, že to či ono vyřídí nejlépe a nejlevněji?

  Pokud jsou ta tvrzení pravdivá, tak přece takový poradce nebude mít problém sestřelit jakoukoliv konkurenci, proč to tedy neudělá a dá ruce pryč?

  Je to jednoduché a logické – poradce nemá v rukou nic mimořádného, exkluzivního, nejlepšího (kromě keců) a ví, že elementárně finančně gramotný klient si to samé sežene na pobočce levněji a pak je to zcela logicky pro poradce zbytečná práce.

  Nakonec ten M1 se mě ve finále snažil uplatit (asi v té době honil body) ze své provize. Proč někdo dělá takové zoufalé věci? Vyčerpal všechny možnosti a na nic jiného, než na úplatky, prostě nemá…

  Nakonec je to vlastně prospěšné pro oba. Poradce neztrácí čas s něčím, co stejně nedokáže, tedy neprodá a klient zase neztrácí čas s nějakým kašparem a jde rovnou na pobočku. Vlastně je to win-win situace…:-)

  Klidně můžete mluvit o davu, protože lidí, kteří se s poradci napálili, už opravdu pořádný dav bude. Nakonec o tom svědčí i statistiky, kdy lidé v ČR považují za lepší a prospěšnější povolání např. popeláře nebo uklízečku, než fin. poradce, kteří chvost těchto statistik sdílí s dalšími MLM pomatenci ala Amway apod.

  Problémem je právě MLM – průtokový systém, ve kterém nejde o kvalitu, ale o prodej za jakoukoliv cenu. Je to systém, který nemá brzdu a dokážu si představit, že dnes stejně jako před lety, tlačí manažeři do čerstvých oveček ty samé nesmysly o tom, jak je trh volný a šance uspět je veliká.

  Však se tu čas od času objeví nějaký naivka, který se už vidí ve vile za 20 mega s heliportem a ferrari v garáži…:-)

 • pavel-hanzl

  2 září, 2014

  Přeji vám pěkný den, pane Yowie!

  Nejdřív jsem si říkal, že vám ten závěr nebudu kazit. Vaše diskuse s panem XXX mě pobavila. Pak mě napadlo, že máte spousty stejných myšlenek, jaké jsem měl i já.

  Vy ovšem ve finanční poradenství nevěříte, je pro vás jen zástěrkou prodeje a ten vnímáte jako špatnou věc, protože mnohdy se poradce jen legálně obohatí činem, který nelze kvalifikovat jinak, než jako legální krádež. Já si myslím, že poradenství je pracovním nástrojem prodeje a prodej má být proveden až jako jeden z posledních kroků obchodního cyklu, na vysoké odborné a etické úrovni. Pokud půjde o takový prodej, je bohulibý a společensky žádoucí i prospěšný, jinak je to špatný prodej, misselling. Prodat se má finanční produkt, který něco v klientových potřebách řeší. Prodej sám o sobě není sprostým slovem, protože jinak by se finanční produkt a vůbec jakékoliv zboží či služba na světě ke klientům nedostaly, nikdo by neměl motivaci je tam dostat (zanedbáme nyní altruistické počiny a charitu). Finanční produkt, když se použije nesprávně, klientovi neprospěje, nebo mu přímo uškodí. Oheň je také dobrý sluha, ale i zlý pán.

  Ze všech vašich textů plyne, že jste znechucen finančními poradci, říkáte, že jste žádného dobrého ještě nepotkal (story ze zaškolováku Partners, vyjednávání o sazbě hypotéky a jiné historky) a pokud by se vám to poštěstilo, ihned byste mu svěřil do rukou váš osud. A to proto, že se snažili rychle prodávat a neuměli či nechtěli ještě před prodejem produktu klienta učit, pomoci mu předáním znalostí, jak se má chovat on a jak má být zvolen a nastaven jeho finanční produkt.

  Nyní se dostávám k tomu, proč na váš text reaguji. Protože se zamýšlíte, co to vlastně je být špičkovým poradcem, jak to změřit? Použil jste mé jméno.

  Optikou objemu prodeje bez etických hledisek musí být nejšpičkovějším poradcem v Evropě pan Mikula. Na hrotu jehly je málo místa, jen pro jednoho. Objem je hledisko, které se v ČR pro hodnocení úspěchu v našem oboru používá už mnoho let. Je to proto, že majitelům poradenských firem jde o objem, který na trhu dělají a jde jim nejen o prestiž, ale také o ty prachsprosté prachy. Samozřejmě, že o objemy jde i finančním domům a odměna za práci interních i externích distribučních sítí je odvislá od zisku majitelů. Na trhu je ale konkurence mezi poskytovateli finančních produktů. Proto byla roztočena provizní spirála v distribuci a přetrvává masivní misselling. Zastavení tohoto jevu si mnozí spojují s nutností zákonné regulace (Fejtek, ČAP, Borkovec). Ale regulovat se má zacházení s klientem a to nesprávné se má selektivně trestat. Považuji za hrubou chybu, když se postupuje plošně zákonem, ublíží to všem poradcům, ale i klientům!

  Je pravda, že má-li být tento byznys lidem prospěšný, tak aby rostl respekt k příslušníkovi našeho stavu, musí mu předcházet předávání informací klientovi, dodávání znalostí, péče a osvěta. Poradce se s klientem navzájem poznává a když si to „lidsky navzájem sedne“, budou z toho obě strany mít prospěch. Pokud by špičkový poradce měl být především odborník na parametry produktů, zase by to nestačilo. Jak říkal exkolega Martin Kovář, takový poradce je k ničemu, pokud není současně i dobrý psycholog a obchodník, protože žere trávu. Také nestačí, když se něco řekne tisíckrát a nemusím být Hanzl, aby tato věta platila (u Goebbelse to stačilo 100×, byl značně přesvědčivý).

  Být špičkovým poradcem je stav, kdy osoba je nadprůměrná, chcete-li špičková (nejvyšší v okolí) v tom našem multidisciplinárním oboru. My tomu sice říkáme finanční poradenství, ale je to směs těchto oborů a vlastností:
  slušné vychování, emoční odolnost, trpělivost, pracovitost, vytrvalost, sebeúcta, sebeovládání, sebevědomí, celosvětový politicko-společenský přehled, morálka, produktová znalost, ekonomie, účetnictví, podnikání, sugesce, iluze, magie, manipulace, názornost, učitelství, prodej… jak vidíte, prodej je korunou všech těch věcí, bez prodeje nebude odměna za naši práci.

  Je to tedy obor, ve kterém měníme pochody v mozku klienta, rozsvěcíme v těch hlavách světla, máme pak odpovědnost za životy a finanční budoucnost těch lidí. Je to silná moc, měnit lidi a jejich osudy. Dějí se pak v lidech čarovné děje a ty spouští špičkový poradce, čaroděj. Poradce si ale musí vybrat, zda půjde cestou Rumburaka, nebo Viga. Pokud píšu o manipulaci, iluzi či magii, mám na mysli přenesený význam do našeho oboru a myslím to v dobrém. Abychom byli úspěšní, musíme ovládat strach i ziskuchtivost a jejich spouštěče, protože toto jsou základní hnací síly v rozhodování člověka v jeho životě. Uvedu příklad. Učíme rozumět investování. Čím více mu klient rozumí, tím více ubývá jeho strachu a tím více přibývá jeho ziskuchtivosti. Pokud klient investování nerozumí, masivně prodělává na nákladech ušlé příležitosti. Je jen relativní, o jak bohatého klienta jde a zda bude měsíčně investovat 1 500 Kč, nebo 150 000 Kč a zda jeho majetek je 200 000 Kč, nebo 200 000 000 Kč. Podle typu klienta pak k němu náleží typ poradce. To znamená, že se mají uživit i béčkoví poradci, kteří obsluhují nejvíce klientů. Céčkoví poradci (75% všech) mají z trhu odejít, protože úmyslně zneužívají informační asymetrii.

  Špičkový poradce je tedy silná osobnost, ve které se integrují všechny popsané znalosti a dovednosti. Proto zaujme své špičkové klienty a ti mu dovolí obsluhovat jejich špičkové potřeby. Vůbec nezáleží na aktuálních obchodních výsledcích poradce, pokud vedle práce třeba řeší závažné rodinné problémy. Záleží jen na tom, kde bude tento poradce za rok, jaké bude mít klienty a jaké z toho odvislé bude mít příjmy. Kupříkladu mně se poslední dva roky moc nedařilo, přesto ale nyní připravuji obrovské obchody, které budou dosaženy etickou cestou. Připravoval jsem je dlouho, rozvíjel jsem jak sebe, tak i mé nové pomůcky. A klienti jsou ohromeni úrovní této jiné ligy. Pan Mikula by tyto obchody nikdy neudělal. Prostě proto, že není špičkovým poradcem ve smyslu, jak jsem jej popsal. Lidé jako on měří svůj úspěch jen optikou provizí, v co největším poměru Provize/Tok klienta. Synonymem jejich úspěchu je Ferrari, Lambo, holky, prachy, další Lambo, prachy, a tak dál. Jsou lákadlem zoufalců, jak vy říkáte, co skáčou do našeho oboru. Dobrý poradce má ale vedle peněz co vydělá i jiné cíle. Zkuste na ně přijít!

 • Yowie

  2 září, 2014

  Zdravím pane Hanzle, neberte to nijak osobně, ale o špičkových poradcích jste toho napsal dost, proto jsem Vás zmínil, ale Vaše klientská řešení opravdu neznám, takže těžko soudit, je-li to tak, nebo ne.

  Jak vy říkáte, céčkový poradce, to je ten problém. Obávám se, že vyšší kvalifikační předpoklady ke své práci potřebuje i skladník nebo obraceč hranolků v Mc Donaldu, než poradce z MLM.

  Poradenství by mělo být vysoce odbornou činností buď lidí vysokoškolsky vzdělaných, případně lidí, kteří mají např. prokazatelnou praxi z banky, pojišťovny atp.

  Nicméně MLMka nabírají opravdu každého, donedávna jsem tvrdil „každého, kdo se umí podepsat“, nicméně jedna školitelka z banky mě z tohoto mého omylu vyvedla, prý i ten podpis je občas problém…:-)

  Představte si, kdyby jinou vysoce odbornou činnost mohl provozovat kdokoliv po 3 týdnech školení, třeba být doktorem.

  Dokážete si to představit? Brzy by bylo všude hromady šarlatánů, doporučujících nejvíce zprovizněný prášek, kteří by z každého druhého nemocného chtěli udělat doktora do své sítě. Úroveň zdravotní péče, u nás poměrně vysoká, by rychle padla někam mezi Benin a Pobřeží Slonoviny.

  A za pár let by měli doktoři úplně stejnou pověst, jako dnes poradci.

  Nepomůže to, že klient musí podepsat poradci víc papírů atd. Tento obor potřebuje radikální změnu. Pro začátek alespoň znemožnit poradenským firmám fungovat formou MLM.

 • Yowie

  2 září, 2014

  XXX: Když už jste mluvil o tom egu větším než Everest, tak jsem sem nemohl nedat tento příspěvek jednoho diskutéra z finexpertu:

  „Dnes mi volal Partnersak se slovy, ze tomu asi vubec nerozumim, ze mi sjednal schuzku s reditelem Partners, ze je velky profesional a ze cena jeho prace se pohybuje v tisicich za hodinu, ze bych si takto kvalitni sluzbu, kdyby ji spolecnost neposkytovala zdarma nemohl dovolit, tudiz ve ctvrtek se podelim o dalsi peprnne zazitky a jeste mi rekl, ze na takovouto VIP sluzbu si mam pripravit 25 doporuceni, ze toto se neposkytuje vsem… Rikam si, asi se i na to tesim, protoze jsem zvedav, co to bude za blba…“

  No vidíte, dotyčný poslal prvního Partnersáka někam a ejhle, najednou to jde řešit pan ředitel… :-) :-)

 • XXX

  1 září, 2014

  To nic lepsie nemate? 😀 ako ohanat sa tym, ze kazdy kto s vami nesuhlasi musi byt z Partners, vsak? 😀 yowie, ste uzasna figurka… minule som nasiel vas koment ohladne provizii za 2. pilier na Slovensku a len tak mimochodom, prestretili ste to tak cca o 100–200%. Hlavne, ze sa to do lahsie pise, ved co, internet znesie vsetko 😀

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 srpna, 2014

  Pane Tři písmena, kdyby ničím jiným, jsou zde tři vážné důvody, čím Partners ubližují našemu trhu.

  1. Poradci jejich sítě jsou otroci, protože nemohou svobodně odejít. Vzdělání, obchodní řízení a odborné vedení, za které již zaplatili meziprovizemi a ziskem centrály z jejich práce, by si museli extra zaplatit sankčními, brutálně vysokými poplatky.
  2. Partners se mylně domnívají, že snížení provizí a prodloužení ručení je správné, na rozdíl od selektivního trestání misselingu. To samo o sobě nevadí, pokud by majitelé a vedení tyto myšlenky neprosazovali dál do změn legislativy. V tu chvíli to trhu již škodí, protože Partners jsou nyní první na trhu a tedy mají vliv. Škodí to totiž poradcům a samozřejmě nejen mně, ale i poradcům z Partners. A já mám poradce rád a vždy budu bojovat proti tomu, aby jim někdo ztížil život, dosažení odměny za práci a udržení té odměny. Pokud mám rád poradce, nemohu mít rád poradenskou firmu, která s nimi takto zachází. Proto Partners trhu škodí. Více jsem napsal do PR článku Hrajte jinou ligu! který zde snadno na webu najdete. Poradci potřebují rozvoj a finanční svobodu, aby se mohli dál rozvíjet a mohli být více užiteční klientům. Nepotřebují buzeraci od nějakých úředníků, pro něž je pohodlnější plošné zabití našeho oboru, než vyšetřování misselingu, než jeho dokazování a selektivní trestání.
  3. Partners trhu vnucují pocit, že poradenství „jinak“ je lepší, než poradenství konkurence. Ano, je to jinak, s příchutí například AXY, ale pořád to staré známé bouchání pojistek, přebouchávání pojistek, doplněné štěky na pár tisícikorun měsíčně v LCF. Tomu vy říkáte inovace?

  Odpovědět

 • JFK

  27 srpna, 2014

  Pane Hanzle, jakákoliv debata je s Vámi zbytečná, pořád dokola si budete psát to svoje. Podstata věci je v tom, že si nedokážete přiznat, že Partners je aktuálním lídrem trhu. Narozdíl od jiných strukturálně řízených firem nebereme každého ale hodně pečlivě si vybíráme kvalitní lidi do svých řad. Jdeme nahoru v náboru, v produkci, v inovacích, máme čím dál vyšší čísla v investicích a majetkovém pojištění, slibně se rozjíždí i Polsko a konkurence bude zírat, co všechno se plánuje do budoucna. Všem ujíždíme mílovými kroky a já jsem na to oprávněně hrdý. Je těžké si pane Hanzle přiznat, že někde jinde se to opravdu dělá jinak. A s tím tlakem a ovlivňováním provizí a délky ručení za IŽP bych napsal jen to, že jsme to byli právě my, kdo dlouhá léta po tomto volal. Ale je mi jasné, že konkurenci se to nelíbí, protože by jí přestal fungovat její zlatý důl na provize, které jak víte jsou za IŽP vůbec nejvyšší ze všech produktů. Jdeme prostě jinou cestou a to se neodpouští, naopak se nám ještě víc házejí klacky pod nohy, ale nebojte, my jsme natolik velká a silná společnost, že to v pohodě ustojíme. Nic víc k tomu nemám co dodat, přeji vám pane Hanzle hodně štěstí, už nebudu reagovat na žádné vaše příspěvky poškozující dobré jméno nejprogresivnější finančně poradenské firmy na českém trhu, která přepisuje dějiny finančního poradenství.

  Odpovědět

 • Petr Žáček

  27 srpna, 2014

  Hele učebnice.
  Za prvé.
  Pan Hanzl píše: V tu chvíli to trhu již škodí, protože Partners jsou nyní první na trhu a tedy mají vliv.
  Vaše reakce: Podstata věci je v tom, že si nedokážete přiznat, že Partners je aktuálním lídrem trhu.

  Tohle už značí o značně zúženém vidění. Mám pro Vás radu. Někam si uložte tuto diskuzi a Vaše příspěvky. Za pár let, až Vám dojde jak to ve skutečnosti je, a věřte mi, že prozřete, tak si to přečtěte. Velmi se pobavíte.

  Odpovědět

 • Yowie

  27 srpna, 2014

  JFK: Můžu se zeptat? Jak dlouho jste v Partners? Jednou za pár měsíců se tu objeví někdo jako Vy s našprtanými moudry ze zaškolováku, odrecituje básničku o exkluzivních produktech, silné firmě, která dělá poradenství jinak, autech (dokonce jednou i o helikoptéře a myslel to fakt vážně!), penězích, atd. a pak už se to ten dotyčný nikdy neobjeví a předpokládám, že je nám všem jasné proč a jak dopadl…

  Není Vám ani trochu divné, že MLMka berou v podstatě kohokoliv z ulice? Pokud by ty sliby ze zaškolováků byly pravdou, tak by s klidem tyto firmy mohli dělat nábory jen na různých ekonomických VŠ a vybírat si tam jen ty nejlepší. Proč místo toho kolikrát verbují i na pracáku?

  Zvykněte si na to, že lidem z MLM můžete bez obav věřit maximálně jejich jméno…

  Odpovědět

 • Petr exPartners

  27 srpna, 2014

  Člověče JFK, děkuji za výborný vtip dnešního dne. Cituji: Narozdíl od jiných strukturálně řízených firem nebereme každého ale hodně pečlivě si vybíráme kvalitní lidi do svých řad.
  Jako bývalý dlouholetý poradce Partners se tomu musím jen smát a už vidím ty zástupy, fronty uchazečů o otrockou smlouvu na pohovory, ze kterých si ještě manažeři vyberou třeba jen jednoho z deseti :)
  Třeba se tomu za nějaký čas budete smát stejně, jako já teď :)
  Doporučuji méně motivačních školení a více přemýšlení!

  Odpovědět

 • AAA

  27 srpna, 2014

  Bavím se a musím se smát. Moc se bavím a moc se musím smát! Ten, kdo vidí „pod pokličku“ tak dobře ví, že spoustu příspěvků nepíše ten, kdo se nějak podepíše nebo jak to působí (jak překvapivé, když je to anonymní diskuse). Paradoxní je, že ti „nejchytřejší“ a „nejrozumnější“ místní diskutující se toho okamžitě chytnou a berou to jako smrtelně vážnou diskusi, vypisují jedno moudro za druhým, analyzují trh, fakta a já nevím co všechno. Gratuluji JFK, když si vezmu jak se sám bavím, nedokážu si ani představit, jak bych se bavil na místě toho, kdo takové příspěvky píše a jen čeká, kteří chytráci se toho hned chytnou, pokud by se mi to tak povedlo. Palec nahoru, yowie s hanzlem nezklamali :))

  Odpovědět

 • Yowie

  27 srpna, 2014

  AAA: Možná máte pravdu. Také jsem si u JFK všiml poměrně solidních gramatických schopností, které velmi pravděpodobně neodpovídají gramatickým schopnostem průměrného poradce Partners.

  Na druhou stranu, pokud by si tady někdo přihříval svou PR polívčičku, tak se mu to zjevně nedaří. Takový člověk by zřejmě poměrně dobře tušil, jaké jsou všeobecné názory na Partners a proč by pak provokoval diskuzi, kde se na něj sesypou hromady lidí a jednotně budou tvrdit, že je to přesně naopak, než tvrdí on? Co by tím takový PR zaměstnanec získal, kromě spousty negativních komentářů?

  A jestli někoho baví působit jako jehovista, který právě rozdává strážnou věž a tím provokovat ostatní k negativním příspěvkům, tak tím tak jako tak firmě Partners rozhodně nepomáhá.

  Navíc, není to tak dávno, co v Partners neměli ani na recepční na jejich centrále, ty hromady kravaťáků nakukující do různých zasedaček si pamatuji dodnes… :-)

  Proto by mě nějaký sofistikovaný PR pokus firmy Partners překvapil. Jestli JFK má být tím pokusem, tak je zcela jistě velmi špatně placen a podle toho tu práci také vykonává.

  Naopak, pokud se jedná o counter PR pokus, tak je to možná zbytečné, protože si pamatuji jednoho z Partners, který tvrdil, že jim zakázali tyto stránky navštěvovat a o ostatních MLM poradenských společnostech více méně také nemám jiné mínění, než o Partners.

  Odpovědět

 • LAX

  28 srpna, 2014

  Tak takovy pripad tu dlouho nebyl :). Pane jfk, jste zcela mimo misu, tak jako jsme byli vsichni. Az se jednou proberete, vezmete si produktove listy, zjistite si informace o naslednych provizich a hlavne mgmt fee, tak mozna zjistite, ze rozdil mezi zverejnovanymi provizemi Partners a skutecnymi provizemi, cini od pocatku Partners cca 1,5 miliardy korun… ale treba to taky nezjistite. Ja sam jsem celych 6 let, tedy urcite vyrazne dele nez vy, duveroval teto firme. Preji Vam co nejkratsi letargii.

  Odpovědět

 • huustýýý

  3 září, 2014

  hele, co na těch poradách hulíte za matroš ???

  Odpovědět

 • Michal D.

  26 srpna, 2014

  Neřekl bych, pan Švorba jen zavčas prozřel a do hloubky pochopil výrok pana Borkovce (CEO Partners), kdy „poradce žijí z vizí a my z provizí“. A že to jde s MLM firmami ve finančním zprostředkování od desíti k pěti je dnes obecně uznávaný fakt. Na ty jejich vize luxusních vozů, krásných žen (zlatokopek), pasivních příjmů v řádu x-set tisíc měsíčně a náborování jim dnes skáčou jen ti náctiletí kindermanažeři na vysokých školách.

  Odpovědět

 • ExPartners

  26 srpna, 2014

  Příteli, pan Švorba mnohým z nás, kteří jsme tehdy působili v Partners, svým článkem a důvody odchodu z Partners otevřel oči, do té doby jsme totiž byli slepí a naivní. Navíc měl odvahu a koule to napsat veřejně, s uvedením svého jména a příjmení. Nedělám si iluze, jakými ataky si následně musel projít, ale zvládl to a za před ním smekám svůj poradenský klobouk. Taková odvaha se v našich končinách příliš nenosí. Ostatním lidem v Partners minimálně nasadil brouka do hlavy, takže začali přemýšlet a ptát se, jak uvnitř firmy věci skutečně fungují. Ptali jsme se i mimo firmu, jak vlastně fungují ty nenáviděné a neživotaschopné brokerpooly, jak to doopravdy je s těmi provizemi, nízkonákladovými produkty, s tou domnělou exkluzivitou. A hle, ono to bylo jinak, než se nám říkalo uvnitř Partners. Největší šok však byly provize, jejich výše v Partners a v brkerpoolu, dalším šokem byly následné provize za život, majetek a investice, v Partners věc nevídaná. Takže já a desítky, možná dnes už stovky lidí děkujeme panu Švorbovi za to, že nám otevřel svým příkladem oči. Škoda, že nám je neotevřel o několik let dříve. Vláďo, děkujeme a drž se !!!

  Odpovědět

 • Michal D.

  27 srpna, 2014

  Nechce se mi věřit tomu, co zde od pana JFK čtu, ale napadá mne jen jediné: buďto si z nás děláte srandu (pak se vám to povedlo) anebo si srandu neděláte a všemu, co jste napsal skutečně bezmezně věříte. V tom případě smekám před motivačními a školícími schopnostmi v Partners, které si jednoho dne při odchodu luxusně zaplatíte. A vy odejdete, na to vezměte jed. Není otázkou zda odejdete, ale kdy odejdete…

  Odpovědět

 • Hm....

  28 srpna, 2014

  http://imgup.cz/i­mage/XvE

  Odpovědět

 • M.V.

  28 srpna, 2014

  odkaz nefunguje :-(

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  28 srpna, 2014

  No, v každém případě by trhu prospělo, kdyby pana Špaňára následovali všichni finanční poradci ze sítě Partners, protože velká část má potenciál stát se špičkovým poradcem. Z Otroka elitním poradcem, co říkáte? Jistě by se jich rádi ujali konkurenti, kteří pochopili, co je jediným podstatným aktivem poradenské firmy. Tím je svobodný jedinec, osobnost, která se vzdělává, pracuje etickou cestou, je denně v kontaktu s klienty, vydělává slušné peníze a může se dále rozvíjet. Pokud je spokojen se servisem, nechť v jakékoliv poradenské firmě zůstane.

  Na trhu jsou lepší firmy a já osobně slibuji všem odpadlíkům, že jim dám k dispozici úžasné obchodní pomůcky, neobvykle vysoké provize, vysoké i na poměry v broker poolech, svobodu a po 5 letech podíl na mé firmě, pokud o to budou stát a budou pracovat. Každého, kdo je schopný, zase ale nikoliv schopný všeho, uvítám. Poznám jaký je, co umí, čím chce být a podle toho jej přijmu či odmítnu. Více na http://www.hanzlfp.cz Mé originální pomůcky mi již vydělaly miliony Kč, mohu vám pravidelně předat nové klienty, takže prakticky již nebudete muset absolvovat ty zoufalé akce jménem call party. Buduji paralelní firmu podpory k získání těch nejlepších klientů!

  Odpovědět

 • pavel

  28 srpna, 2014

  Trapnější PR jsem ještě nečetl :-DDD

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  30 srpna, 2014

  S Vámi, pane Hanzle, je stále větší legrace. Co by jste s tou velkou částí poradců proboha dělal? Jestli ti lidé mají potenciál stát se, jak píšete, špičkovými poradci (a Vy o ně velmi stojíte), pak z logiky věci plyne, že Partners nebudou zase tak špatná poradenská společnost. Trhu by tedy moc neprospělo pokud by pana výkonného ředitele následovali i řadoví poradci. Originální pomůcky? Někteří lákají na červené Ferrari, Vy, jak tak koukám, sázíte na originalitu.Zas­loužíte si za to velkou pochvalu.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  30 srpna, 2014

  Dobrý den, pane Bierhanzle! Pokud nemám rád společnost Partners, tak proto, jak přemýšlejí její majitelé a nejvyšší manažeři, proto, jak se svými lidmi zacházejí. I když často nejsem nadšen z práce kolegů od Partners, jistě jsou mezi nimi stovky dobrých poradců s potenciálem, který já umím využít ve prospěch jejich i můj a především klientů.

  O mně je známo, že mám rád poradce. Poznám, pokud je někdo slušný člověk a současně dobrý poradce. Nabízím mu jinou cestu. Bude to cesta sebevědomí a důsledného směru, jakým jdeme, cesta práce, slz, potu, krve, odříkání, často práce v noci na přípravách, ale také silného urychlení jeho úspěchu, naučím jej můj styl a schopnost obsluhovat velmi zajímavé klienty, kteří jsou zvyklí už k sobě příliš nepouštět poradce, kteří je na první schůzce ani potom nezaujali, obvykle ze všech velkých značek na trhu, protože čím větší značka, tím více sází na průměrné služby, tohle svou síť učí.

  Nestojím ani zdaleka o každého, kdo mi volá, nebo s kým se sejdu. Abyste zcela rozuměl, velmi bonitní klienti běžnému poradci dovolí udělat hypotéku, pojistit život či úraz, nebo majetek, nebo pokusně investovat nějaké tisíce Kč měsíčně v programech životního cyklu a to se vydává za úspěch. Za úspěch se vydává, když klient akceptoval především pojistky a pokud se v nich vůbec neinvestuje, to je skvělé, úspěšné a etické. Ne. Nesouhlasím! Velmi bohatý člověk objektivně pojistky už moc nepotřebuje a denní dávky už vůbec ne, protože je kryt majetkem a rezervami. Špičkový poradce má umístit měsíčně desítky tisíc Kč do investic, protože affluentní klientela právě toto potřebuje z 90% svých možných toků. Pojistit potřebuje jen ta nejvážnější rizika a v mnoha milionech Kč. Tam, kde běžný poradce končí, tam poradce z mé sítě začíná. Především učí investice a pak je zprostředkuje. Odmítám tupé reagování na vstupní investiční profil klienta. To by byla rezignace na investiční poradenství. Klient má objektivní potřeby a špičkový poradce jej mnoho naučí, pomůže mu definovat poptávku, investiční cíle a vytvoří mu odpovídající investiční profil. Nevím, zda si zcela uvědomujete vše. Klidně se ptejte.

  Vedle obsluhy stávajících prostředků klienta připravuji ještě jinou firmu do skupiny Hanzl, která bude originální službou podpory sítě HANZL FP tím, že bude klienty chytře získávat, s použitím promyšleného přímého marketingu na úplně všechny služby a zboží, které na trhu najdete. Každý klient z cílové skupiny totiž potřebuje nové klienty, v tom je to kouzlo. Umím mu zvýšit příjmy a zisk. Klient, který by na běžného poradce vzal vidle, zadupal by do země každý nový telefonní hlas, nebo by si volajícího vychutnal a pak zavěsil, i kdyby mu volal třeba Pán Bůh, nezavěsí operátorce z této firmy. Její název bude BRZY znám i vám.

  Pane kolego, lákám ty poradce opravdu na mé originální pracovní postupy. K nim neodmyslitelně patří i mé pomůcky. Jejich starší verze dnes používají stovky mých bývalých kolegů z Fincentra. Začal jsem s nimi již v roce 2004 a stále je vylepšuji. Poradce u klienta potřebuje uspět. Svou síť osobně řídím a jsem přesvědčen, že generálním ředitelem poradenské firmy má být poradce, nikoliv nějaká figurka odněkud z korporátu. V této věci souhlasím s panem Borkovcem a proto asi byla zkušenost s panem Špaňárem slepá cesta.

  Nechci žádné nováčky, k tomu jsem si firmu nezakládal. Na to jsou tu jiní, i se svou reklamou a nábory. Ferrari? To je k smíchu. Poradce nemusí být nějaká celebrita, ani hvězdička hudebního nebe, ani nagelovaný blbeček, co se potřebuje předvádět před slečnami. Poradce má být silná osobnost, potřebuje uspět, potřebuje vidět a umět postupy, které uspějí na úrovni jiné ligy, jak s oblibou říkal můj ředitel. My jsme jiná liga, říkával. Čekají na nás ti nejlepší klienti. On zůstal ve Fincentru a dělá tam kariéru senior zemského ředitele a postupně i spolumajitele, já mám svou cestu. Každému kolegovi přeji, ať se mu daří a je-li z Partners, není to tělesná vada. Prý tam mají dobré vzdělávání. Mohu je obchodně a odborně doplnit a hlavně – dám mému poradci svobodu jiné cesty. U mě není otrokářství, víte?

  Odpovědět

 • vasek

  30 srpna, 2014

  osobně ve velkohubosti nevidím moc originality

  Odpovědět

 • Jozef "ptačák" Vogeltanz

  31 srpna, 2014

  Zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

  Odpovědět