Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Téměř tři miliardy korun od Komerční banky pomohou živnostníkům ve středních Čechách

Středočeský kraj si pro podporu živnostníků vybral za finančního partnera Komerční banku (KB). Krajské zastupitelstvo schválilo přijetí bankovního úvěru od KB v objemu až 2,75 miliardy korun na financování návratné finanční pomoci pro živnostníky postižené v souvislosti s pandemií Covid-19. Komerční banka uspěla v konkurenci dalších devíti bank.

„Výhodný úvěr pro Středočeský kraj je součástí našeho programu Restartujeme, který pomáhá v opětovném rozjezdu české ekonomiky. Kromě zvýhodněných úvěrů z programů Covid a možnosti odkladu splátek pro občany i podniky, jsme také podpořili profese v první linii a naše dlouholeté partnery v kultuře. Těm všem se snažíme pomoci a věřím, že i program Středočeského kraje na podporu živnostníků se stane efektivní součástí těchto snah,“ uvedl David Formánek, člen představenstva KB zodpovědný za Korporátní a Municipální bankovnictví.

Úvěr od Komerční banky, jehož celkový rámec představuje až 2,75 miliardy korun, by měl být čerpán během června a července 2020. Tedy v období, kdy bude potřeba proplácet žádosti podnikatelů, na které měla nepříznivý ekonomický dopad koronavirová krize. Maximální výše podpory je 50 tisíc korun a podnikatelé ji mohou začít splácet až za rok, v červnu 2021. Půjčka pak musí být splacena nejpozději do 15. března 2024.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.