Středa 22. září. Svátek má Darina.

Penzijní společnost České pojišťovny bude mít nového šéfa: Marcel Homolka nahradí Vladimíra Bezděka

Marcel Homolka se stane novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny (PSČP). Poté, co budou splněny veškeré zákonné a oznamovací povinnosti související s jeho jmenováním, nahradí od 1. června 2015 ve funkci Vladimíra Bezděka, který PSČP po dvou letech působení opouští.

“Jsem velice rád, že Marcel Homolka nastupuje na tuto významnou manažerskou pozici v rámci skupiny Generali. Marcel je velmi zkušený manažer, který během své kariéry dosáhl řady výborných výsledků a jsem přesvědčený, že bude úspěšný i v řízení PSČP. Rád bych poděkoval Vladimíru Bezděkovi za jeho vynikající práci a přínos pro naši Skupinu. Penzijní společnost České pojišťovny i aktivity Skupiny v oblasti důchodů v rámci střední a východní Evropy pod jeho vedením úspěšně prošly náročným obdobím změn,” komentuje jmenování nového šéfa Luciano Cirinà, generální ředitel Generali CEE Holdingu a předseda představenstva České pojišťovny.

Marcel Homolka (38 let) začal pro skupinu Generali pracovat v roce 2008 jako ředitel Klientského servisu Penzijního fondu České pojišťovny. Rok poté se stal generálním ředitelem Generali penzijního fondu a v roce 2013 byl jmenován provozním ředitelem PSČP. Svoji kariéru ve finančním sektoru zahájil v roce 2002 v českých zastoupeních mezinárodních bankovních domů. Marcel Homolka je absolventem Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci.

Vladimír Bezděk odchází z postu generálního ředitele a předsedy představenstva PSČP po dvou letech, když předtím tři roky působil ve stejných funkcích v pojišťovně Generali Slovensko. Skupinu opouští z vlastního rozhodnutí s ohledem na novou pracovní výzvu v rámci českého pojistného trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.