CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

17. 09. 2018

0 komentářů

Lukáš Kovanda se stává hlavním ekonomem a tváří CZECH FUND

 

Lukáš Kovanda, dlouhodobě jeden z nejviditelnějších ekonomů v českých a slovenských médiích, se stal hlavním ekonomem investičních fondů pod značkou CZECH FUND. Náplní jeho práce bude vyhodnocování investičních příležitostí na základě sledování zejména (geo)politické a makroekonomické situace ve světě a v ČR. Zároveň bude komunikovat závěry vlastních analýz jak směrem ke klientům či obchodním partnerům, tak prostřednictvím konferencí a médií široké veřejnosti v Česku i ve světě. 

„CZECH FUND mají drajv a dynamicky se rozvíjejí. To se mi líbí. Moc rád svojí energií a zkušenostmi podpořím jejich další intenzivní růst,“ říká ke svému rozhodnutí Lukáš Kovanda.

„Náš nemovitostní fond se během dvou let dostal mezi českou špičku. A to jak z pohledu zhodnocení, tak z hlediska skladby portfolia, které zahrnuje výlučně české komerční nemovitosti. V nejbližší době budeme spouštět i energeticko-infrastrukturní fond. Rozvíjející se portfolio vyžaduje stále důkladnější analýzy a hledání možných příležitostí či potenciálních hrozeb na trhu. To je přesně parketa pro Lukáše Kovandu,“ komentuje novou posilu David Rusňák, majoritní akcionář investiční skupiny DRFG, pod kterou CZECH FUND spadají.

Po Martinovi Slaném, který do DRFG zamířil z Institutu Václava Klause, jde už o druhou ekonomickou posilu investiční skupiny během jednoho měsíce.

Lukáš Kovanda, který se při komentování ekonomické situace v Česku objevuje i ve světových médiích, ať už jde o agenturu AP, list Wall Street Journal, nebo německou veřejnoprávní televizi ARD, se věnuje také akademické práci a odbornému publikování. Přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE, je členem grémia České bankovní asociace a má na svém kontě vedle odborných publikací také několik knih s ekonomickou tematikou pro širokou veřejnost. Patří mezi popularizátory bitcoinu a kryptoměn. Dosud působil jako hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

REKLAMA

Tisková zpráva: DRFG

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rošáda v Partners: Petr Borkovec povýšil

Společnost Partners Financial Services provedlo důkladnou rošádu ve vedení společnosti. Petr Borkovec nahradil Kateřinu Volínovou (rozenou Palkovou) na pozici předsedy představenstva a přesunul ji i s Pavlem Kohoutem do dozorčí rady.

Text: Petr Zámečník

26. 02. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.