Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Z obří fúze sešlo. Home Credit, Moneta a Air Bank se nespojí

BankyInvestice 27.02.2019 | 10:16 1 Komentář

Skupina Home Credit ohlásila, že nebude nadále pokračovat v přípravách na spojení společností Air Bank a Home Credit v Česku a na Slovensku s Moneta Money Bank. Z největší transakce v historii českého bankovního trhu tak sešlo.

Začátkem října loňského roku Petr Kellner a jeho skupina PPF spustili proces ke sjednocení Air Bank, českého a slovenského Home Creditu s Monetou Money Bank. Transakce měla být dokončena letos v červenci. Sloučením měla vzniknout dvojka na českém trhu ve spotřebitelských půjčkách a trojka ve velikosti bankovní sítě pod značnou Air Bank.

Radim Dohnal analytik portálu Capitalinked.com označil zrušení transakce za překvapení. Podle něj PPF obchodem mohla Air Bank „dobře udat“, ovšem zčásti na úkor akcionářů Monety. Dohnal předpověděl, že akcie Monety tak pravděpodobně budou v horizontu týdnů růst.

Protože akcionáři Moneta Bank si jistě dokážou představit lepší alokaci zisků,“ zdůvodnil Dohnal svůj odhad. Na konci minulého týdne Moneta oznámila, že se rozhodla snížit nabídku na převzetí svého konkurenta Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.

Kupní cena by měla činit maximálně 18,5 miliardy korun namísto původně navrhovaných 19,75 miliardy korun. „Skupina je přesvědčena, že požadavek, který Moneta minulý týden vznesla na snížení ocenění Air Banky a Home Creditu, je nedůvodný. Ziskovost našich českých a slovenských aktiv v roce 2018 předčila údaje prezentované Monetě během vzájemných jednání. Jen samotná Air Bank na vysoce konkurenčním trhu dosáhla robustního zisku, počet jejích klientů meziročně vzrostl a dále se zvýšil index spokojenosti zákazníků,“ uvedl Home Credit.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Z obří fúze sešlo. Home Credit, Moneta a Air Bank se nespojí”

  1. Richard Fuld napsal:

    Dobrý výsledek. To, že jednorázově AirBank navýšila mimořádně svůj zisk neznamená, že by to tuto transakci nějak významně změnilo ve prospěch stávajících akcionářů Monety. Když použijeme nadsázku, pak hold pokus o „směnu korálků za zlato“ tentokrát nevyšel. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.