Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Technologie bitcoinu našla nové příznivce

Investice 19.06.2018 | 15:39 0 Komentářů

Nové sdružení Blockchain Connect Czech Alliance chce podporovat technologii blockchain, kterou využívá bitcoin. Zakladateli sdružení je technologická firma IBM, poradenská společnost PWC ČR, advokátní kancelář Squire Patton Boggs a akcelerátor blockchainových projektů Adel.

„Naším cílem je v prvé řadě osvěta, tedy vysvětlit, co je a není blockchain a ukázat jeho praktické využití,“ popisuje ambice skupiny Jan Lamser z inkubátoru Adel.

„V obchodních modelech vystupuje řada subjektů, kteří hrají různé role. Ne vždy mezi nimi panuje důvěra, a proto se zajišťují papírovými smlouvami. Právě blockchain umí tuto důvěru jednoduše a digitálně zabezpečit,“ dodává Petr Ložek, vedoucí partner Consulting PwC ČR.

Jednou z hlavních vlastností technologie je decentralizace. „Bez adekvátní decentralizace hrozí, že se z bitcoinu stane pouhá soukromá a nepříliš efektivní databáze,“ varuje například jeden z nejrespektovanějších propagátorů bitcoinu Andreas Antonopoulos.

„Pro úspěšné uvedení technologie blockchain do praxe je nutná spolupráce všech zúčastněných stran, kteří se na takovém řešení chtějí podílet a dokážou z něj i profitovat. To je i naše ambice – nalézt pro jednotlivé případy optimální, jednoduché a přitom bezpečné řešení,“ uvedla k možným rizikům partnerka advokátní kanceláře Squire Patton Boggs Danica Šebestová.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.