Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Erste Group úspěšně zrealizovala první blockchain transakci, spojenou s dodávkou reálného zboží

Na blockchainové platformě došlo k uzavření obchodních smluv mezi dodavatelem a kupujícím

  • Chytré platby jsou na blockchainové platformě Batavia prováděny automaticky, nastane-li některá z předem definovaných událostí
  • Naprostá transparentnost pro všechny zúčastněné strany pomáhá snižovat riziko chybovosti

Na Batavii, globální platformě pro obchodní financování založené na blockchainu, která byla vyvinuta v rámci konsorcia Bank of Montreal (BMO), CaixaBank, Commerzbank, Erste Group, IBM a UBS, úspěšně proběhly první živé pilotní transakce s korporátními klienty.

První transakce zahrnovaly prodej:

  • automobilů z Německa do Španělska
  • textilních surovin pro výrobu nábytku z Rakouska do Španělska

Tyto transakce znamenají významný krok, který pomůže zavést Batavii jako otevřený ekosystém vybudovaný na blockchainové platformě IBM. Platforma má potenciál revolučně proměnit klientskou zkušenost tím, že nabídne digitální a automatický způsob sjednání, zajištění a financování mezinárodních obchodních transakcí. Pilotní transakce zahrnovaly několik různých forem dopravy z několika různých lokalit a obchodní strany různé velikosti. To jen podtrhuje schopnost Batavie přizpůsobit se a zvládat nejrůznější typy transakcí.

Vzhledem k tomu, že pokrývá celý obchodní proces, umožňuje Batavia nejen uzavírat obchodní smlouvy, ale rovněž provádět chytré platby, které se uskuteční automaticky, nastane-li některá z nastavených událostí v dodavatelském řetězci, a zaznamenají do blockchainu. Platforma je schopna integrovat nástroje pro záznamy a sledování i pro řízení rizik, které lze navázat na klíčové události v dodavatelském řetězci a na signály ze zařízení IoT, které si spolu dohodnou kupující s prodávajícím. Tyto a mnohé další funkce Batavie umožňují zavést tuto platformu pro obchodní financování jako pevný základ pro budoucí ekosystém obchodního financování.

První živé transakce s korporátními klienty znamenají ve vývoji Batavie skutečný milník a podtrhují obrovský potenciál této globální obchodní platformy. Erste Group velmi těší, že na jedné z těchto pilotních transakcí úspěšně spolupracoval její korporátní klient Lenzing AG spolu se svou dceřinou společností Lenzing Fibers GmbH a další účastník Batavie, společnost CaixaBank. Jsou sice nutné další významné kroky, než bude Batavii možné plně zahrnout do naší nabídky pro firemní zákazníky, avšak jde o další výborný příklad toho, jak společnost Erste aplikuje inovativní nové technologie, aby svých klientům – včetně klientů v korporátním sektoru – nabídla řešení zahrnující větší míru volby, transparentnosti a efektivity,“ uvedl Patrick Götz, ředitel Produktů pro korporátní toky vídeňské Erste Group Bank AG.

Projekt Batavia staví na úspěšném vývoji minimálního životaschopného produktu a prvních pilotních transakcí s klienty a hodlá vstoupit do nové fáze zaměřené na vytvoření řešení připraveného pro produkční využití. Ta může zahrnovat rovněž spolupráci s fintechy, finančními institucemi a dalšími lídry trhu v oblasti inovací.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.