Úterý 17. září. Svátek má Naděžda.

Studenti mají o výuku kryptoměn velký zájem. Posluchárny praskají ve švech

Investice 12.02.2018 | 15:05 0 Komentářů

Přední světové univerzity zařazují mezi své předměty také výuku o kryptoměnách. O tento obor je obrovský zájem.

Kolegové se mi smáli, když jsem začal přednášet o bitcoinu,“ říká profesor ekonomie a práv David Yermack z univerzity v New Yorku (NYU), který začal o bitcoinu vyučovat už čtyřmi lety. „Ale během několika měsíců jsem byl pozván do Basileje, abych diskutoval se šéfy centrálních bank, a kolegové pak s vtipkováním brzy přestali,“ vzpomíná Yermack v rozhovoru pro The New York Times.

Předměty o virtuální měně se těší velké oblibě

Na prestižní Princetonské univerzitě je předmět o virtuálních měnách vyučovaný profesorem počítačových věd Arvindem Narayananem pátým nejoblíbenějším předmětem na poskytovateli online kurzů Coursera.

Na univerzitě v Berkeley dokonce stáli studenti podél stěn i v uličkách, aby si poslechli první přednášku předmětu „Blockchain, kryptoekonomie a budoucnost technologie, byznysu a práva“. „Važte si toho, že můžete v této třídě sedět. Je zde milion dalších studentů, kteří by chtěli sedět na vašem místě,“ přivítal pětasedmdesát vybraných studentů lektor Greg La Blanc. Kurz vyučují společně profesoři z kateder práv, byznysu a počítačových věd.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.