Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Soud: Finanční arbitr rozhoduje spory o pojistkách pomalu

Pojištění 22.06.2018 | 14:05 0 Komentářů

Nejvyšší správní soud ČR zamítl stížnost finančního arbitra proti rozhodnutí Městského soudu v Praze. Ten mu nařídil vydat nález ve sporu klienta s pojišťovnou ve stanovené lhůtě. 

Klienti se od 1. listopadu 2013, kdy získal finanční arbitr pravomoci rozhodovat spory mezi klienty a pojišťovnami v oblasti životního pojištění, do září 2017 obrátili již ve 2 351 případech. Finanční arbitr přitom vydal nález jen v 38 případech a neuzavřel ani některá podání z roku 2014.

„Situace je žalostná. Klient nejde se svým případem k soudu, ale obrací se na arbitra primárně kvůli rychlosti řízení. Aby se domohl nějakého výsledku, musí jej k tomu donutit prostřednictvím soudu, žalobou pro nečinnost,“ upozornil advokát Miroslav Němec, který zastupuje desítky klientů ve sporu s pojišťovnami před finančním arbitrem.

„Rozsudek Nejvyššího správního soudu je ve své podstatě již jen deklaratorní rozhodnutí, které nemá žádné právní účinky,“ uvedla Gabriela Dufková, tisková mluvčí finančního arbitra. Spor, kterého se rozsudek týkal, byl již uzavřen před vydáním rozsudku.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.