Čtvrtek 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Rozpočtový výbor podpořil vynětí rezerv na životní pojištění ze zdanění technických rezerv

Podporu získal pozměňovací návrh poslankyně Věry Kovářové i od koaliční ČSSD, která se tak postavila na stranu opozice. Finální třetí čtení zákona by mělo proběhnout na plénu Poslanecké sněmovny v příštím týdnu.

„Nesouhlasil jsem se zdaněním technických rezerv a na tom trvám a budu tak hlasovat i ve sněmovně, protože to nepovažuji za správnou věc a je to věc, která může ohrozit stabilitu finančního trhu,“ uvedl Václav Votava (ČSSD). Ministryně Schillerová konstatovala, že pokud by ČSSD hlasovala pro pozměňovací návrh i na plénu, jednalo by se o porušení koaliční smlouvy.

Pojišťovny již delší dobu upozorňují na negativní dopad zákona zejména na klienty, ale také projevují obavu z odlivu kapitálu do zahraničí. V případě rezerv na životní pojištění by stát zdaňoval peníze, které jsou určené na výplatu životních pojistek.

„Členové rozpočtového výboru se tímto hlasováním o přijetí pozměňovacího návrhu k vyloučení zdanění rezerv na životní pojištění postavili na stranu odpovědných klientů, kteří si uzavřeli životní pojištění. Jsem přesvědčen, že jako pojišťovací sektor nalezneme alternativu, jak finančně přispět do společnosti jinou cestou než zdaněním prostředků určených na výplatu klientům,“ říká výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek.

Zdroj: iRozhlas.cz, Tisková zpráva České asociace pojišťoven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.