Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Rozpočtový výbor proti vládnímu návrhu: Členové odhlasovali vyjmutí životního pojištění ze zdanění technických rezerv

Praha, 9. října  2019 – Během dnešního jednání rozpočtového výboru hlasovali jeho členové souhlasně o pozměňovacím návrhu poslankyně Kovářové (STAN), který upravuje navržená nová pravidla zdanění technických rezerv pojišťoven. Výbor tak doporučil, aby se zdanění netýkalo rezerv na životní pojištění, tedy prostředků určených na výplatu životních pojistek. V následujícím třetím čtení zákona, které by mělo proběhnout příští týden, tak možná padne definitivní rozhodnutí o změně navrženého zákona, který by poté putoval na schválení do Senátu.

Během jednání Rozpočtového výboru se poslanci shodovali především na tom, že by tento typ zdanění technických rezerv mohl být škodlivý pro českou ekonomiku a především by tak vláda zdanila dlouhodobé úspory klientů pojišťoven.

Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven, k tomu říká: „Členové rozpočtového výboru se tímto hlasováním o přijetí pozměňovacího návrhu k vyloučení zdanění rezerv na životní pojištění postavili na stranu odpovědných klientů, kteří si uzavřeli životní pojištění,“ a dodává : “Jsem přesvědčen, že jako pojišťovací sektor nalezneme alternativu, jak finančně přispět do společnosti jinou cestou než zdaněním prostředků určených na výplatu klientům.“

Během příštího zasedání rozpočtového výboru pravděpodobně proběhne 3. čtení zákona o zdanění technických rezerv, které zohlední pozměňovací návrh a pokud by v tomto čtení prošel, dále bude hlasovat o jeho platnosti Senát.

Pojišťovny již od podání návrhu tohoto zákona upozorňují na jeho možný negativní dopad především na klienty, dále také na možné odlívání kapitálu z ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.