CZK/€ 24.295 -0,12%

CZK/$ 23.007 -0,52%

CZK/£ 28.268 +0,19%

CZK/CHF 24.651 +0,20%

17. 09. 2018

0 komentářů

Regulátoři potvrdili vstup strategických investorů do Saxo Bank

 

Čínská firma Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd odkoupila většinový podíl (52 %) a finská Sampo plc podíl 19,9 % v Saxo Bank. Transakci posvětilo 11 různých finančních a antimonopolních úřadů. Novým předsedou představenstva se stal Daniel Donghui Li. 

Podíly v Saxo Bank získali noví akcionáři od společnosti TPG Capital (29,26 %), spoluzakladatele Saxo Bank Larse Seiera Christensena (25,21 %) a společnosti SinarMas (9,9 %). S odkupem souhlasilo i několik minoritních akcionářů. Podíl generálního ředitele a zakladatele Kima Fournaise zůstává 25,71 %. Transakce ocenila Saxo Bank na 1,325 miliard eur.

Mimořádná valná hromada konaná 13. září poté schválila nové složení představenstva. Předsedou představenstva Saxo Bank se stal finanční ředitel a výkonný více-prezident Geely Holding Group Daniel Donghui Li, místopředsedou je Henrik Normann. Dalšími novými členy představenstva Saxo Bank jsou Ian Zhang, Preben Damgaard a Patrick Lapveteläinen.

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais uvedl:  „Vítáme nové akcionáře Geely a Sampo. Pro Saxo Bank i pro mě osobně jde o významný milník. Společnosti Geely i Sampo mají skvělou pověst a jsem přesvědčen, že nová vlastnická struktura pro nás bude představovat ten správný základ pro budoucí dlouhodobý růst. Díky společnosti Geely získáme silnou pozici na růstových asijských trzích, jejichž základem je Velká Čína. Skupina Sampo jako přední investor ve skandinávských finančních službách dále posiluje naši pozici ve Skandinávii.
Zdroj : Tisková zpráva Saxo Bank

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *