Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie

Banky Saxo Bank 19.06.2018 | 17:42 0 Komentářů

Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais uvedl:

Doplnění čínských áčkových akcií posiluje naši multi-asset nabídku pro investory a obchodníky a nabízí našim klientům přístup k velmi zajímavým investičním příležitostem. Jde o významný milník, který dělá ze Saxo Bank hlavní „bránu“ pro investice na čínských trzích. Čína představuje největší příběh růstu v tomto století a touha investorů dostat se k tomuto růstu prostřednictvím kapitálových trhů je značná. Investoři se doposud drželi vůči čínským akciím zpátky. Nyní, když jsou však čínské áčkové akcie na indexu rozvíjejících se trhů MSCI, se zájem o tyto akcie zvyšuje.“

Saxo Bank nabízí jedny z nejzajímavějších provizních poplatků za obchodování s finančními instrumenty a čínské áčkové akcie nejsou výjimkou. Platformy Saxo Bank patří mezi jedny z nejpropracovanějších a nejobsáhlejších obchodních platforem vůbec. Začlenění čínských áčkových akcií dále posiluje pozici Saxo Bank jako poskytovatele jedinečného přístupu na globální kapitálové trhy. Díky své konektivitě s více než 100 globálních produktů a poskytovatelů likvidity nabízí Saxo Bank přístup k více než 35 000 finančním instrumentům ve všech třídách aktiv, včetně ETF, akcií, dluhopisů, CFD, forexu, futures a opcí z jednoho jediného účtu.

Pět nejlepších áčkových akcií podle akciového stratéga Saxo Bank, Petera Garnryho

Akciový trh kontinentální Číny je dražší než globální akciový trh a obchoduje se s 10% přirážkou. Na první pohled se zdá, že to by mohlo globální investory odradit, protože příležitosti v Číně jsou mnohem větší a zajímavější než ve většině rozvinutého světa. Áčkové akcie poskytnou investorům přístup k firmám, které nejsou kotované na burzách v Hongkongu nebo v USA.

Většina áčkových akcií, které jsou k dispozici prostřednictvím programu Stock Connect, jsou finanční instrumenty. Většina z nejlépe hodnocených čínských akcií jsou finanční instrumenty podporované velmi nízkými násobky. Vzhledem k tomu, že čínské úvěrové trhy jsou v poslední době poněkud nestabilní a nové půjčky jsou nízké, vybrali jsme pět áčkových akcií, které nepatří mezi finanční instrumenty a mají vysoké ROIC v kombinaci s nízkým pákovým efektem v rozvaze, což znamená, že mají nízkou citlivost na úrokové sazby.

Všechny áčkové akcie uvedené níže jsou zahrnuty v indexu rozvíjejících se zemí MSCI. Vzhledem ke clům, které prezident Trump nedávno uvalil na obchodování s Čínou, je nutné se ptát, jak jsou tyto akcie zranitelné v případě možné obchodní války. Všech pět společností má většinu svých příjmů z čínského trhu, takže jsou méně zranitelné Trumpovou politikou vůči Číně. Pouze jedna společnost má značný část svých příjmů vytvářený mimo Čínu, a to je Hangzhou HikVision se zhruba 29 % příjmů pocházejícími z trhů mimo Čínu.

Focus Media

 • Kotovaná na burze v Šen-čenu
 • Provozuje největší čínskou reklamní síť
 • Výnosy $1,83 mld. USD a čistý příjem 853 mil. USD
 • Společnost má nejvyšší návratnost investovaného kapitálu ze všech čínských akcií v našem modelu
 • Vysoké skóre pákového efektu (negativní čistý dluh), tedy společnost není citlivá na úrokové sazby

Kweichow Moutai

 • Kotovaná na šanghajské burze
 • Vyrábí a prodává likér Moutai a zabývá se prodejem nápojů, potravin a polotovarů
 • Třetí největší světová společnost vyrábějící nápoje s tržní hodnotou 132,7 mld. USD
 • Výnosy činí 8,6 mld. USD, čistý příjem je 4,4 mld. USD
 • Firma má vysokou návratnost investovaného kapitálu, nízký dluhový pákový efekt a silnou cenovou energii

Hangzhou Hikvision Digital Technology

 • Kotovaná na burze v Šen-čenu
 • Dodává kamerové systémy a výrobky
 • Výnosy činí 6,6 mld. USD, čistý příjem 1,5 mld. USD
 • Společnost má dobrou návratnost investovaného kapitálu a nízký dluhový pákový efekt. Cenová energie je také vysoká a akcie byly v nedávné době pod úrovní světových akcií.

Yunnan Baiyao

 • Kotovaná na burze v Šen-čenu
 • Farmaceutická společnost vyvíjející a vyrábějící tradiční čínskou medicínu
 • Výnosy činí 3,7 mld. USD, čistý příjem 473 mil. USD
 • Nadprůměrná návratnost investovaného kapitálu, velmi nízký dluhový pákový efekt. Společnost vykazuje stabilní roční organický růst kolem 10 %.

Foshan Haitian Flavouring & Food

 • Kotovaná na burze v Šen-čenu
 • Vyrábí omáčky a dochucovadla. Největší výrobce sojové omáčky na světě.
 • Výnosy činí 2,3 mld. USD, čistý příjem je 547 mil. USD
 • Velmi vysoká návratnost investovaného kapitálu a nízký dluhový pákový efekt se silnou cenovou energií
 • Velmi dobrá úroveň růstu příjmů – kolem 15 % ročně po dlouhou dobu

Klíčová rizika podle Garnryho

Těchto pět společností získává většinu svých příjmů v kontinentální Číně, a proto jsou samozřejmě zranitelné v případě poklesu ekonomické aktivity v zemi. Možná eskalace problematických obchodních vztahů mezi Čínou a USA by mohla výrazně ovlivnit náladu a investice v Číně. Všechny uvedené společnosti jsou nadprůměrné hodnocené, což znamená, že budou zranitelné, pokud se investoři náhle rozhodnou změnit nacenění čínských společností v důsledku změny předpovědi růstu. Kromě toho mohou být nestabilní z hlediska uvolňování výnosů, protože společnosti s vysokým růstem jsou často naceněny výše a i sebemenší problém vyvolá velmi nestabilní reakci investorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.