Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Propad amerických akciových trhů pokračuje

Investice 18.12.2018 | 10:23 0 Komentářů

Americké akciové trhy se v pondělí dál prudce propadaly. Prohloubily tak ztráty z konce minulého týdne. Tři hlavní indexy oslabily o více než dvě procenta. Důvodem je i komentář velmi vlivného investora a šéfa investiční společnosti DoubleLine Capital Jeffreyho Gundlacha.

Index Dow Jones zaznamenal ztrátu 2,11 procenta a obchodování končil na 23 592,98 bodu. Index S&P 500 odepsal 2,08 procenta na 2 545,94 a dostal se tak na nejnižší hodnotu od října loňského roku. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztratil 2,27 procenta na 6 753,73 bodu.

Jeffrey Gundlach v rozhovoru s televizí CNBC uvedl, že se trh nachází v první fázi mnohem výraznějšího poklesu, který bude následovat. Dále také například řekl, že by Fed neměl tento týden zvyšovat sazby. Trh přitom počítá s tím, že Fed úrokové sazby zvýší. Podle Jeffreyho Gundlacha problém není v tom, že by Fed neměl sazby zvyšovat, ale v tom, že je neměl nechávat tak dlouho nízké.

Trh je podle analytika Olivera Pursche ze společnosti Bruderman Asset Management v současné době emocionálně vyčerpaný a náchylný k výprodejům. „Je to skutečně o náladě a Gundlachův komentář trhu nepomohl,“ řekl Oliver Pursche.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.