Pondělí 19. října. Svátek má Michaela.

Pražské letiště chce za 16 miliard rozšířit druhý terminál

Letiště Praha má svolení ministerstva financí s investicí do rozšíření Terminálu 2. To by mělo vyjít zhruba na devět miliard korun. Dalších sedm miliard plánuje pražské letiště investovat do pojezdových drah, parkovacího domu a komunikací.  

„Chceme, aby Letiště Praha jelo v čele peletonu, ne jen pasivně reagovalo na trendy v okolních zemích, a proto jsme schválili první etapu dlouhodobého rozvojového plánu,“ nechala se slyšet ministryně financí Alena Schillerová. V dlouhodobém horizontu by do modernizace letiště mělo být investováno asi 55 miliard korun, v plánu je, že letiště odbaví třicet milionů cestujících ročně.

Díky rozšíření letiště by se mohla rozšířit nabídka destinací„Realizace tohoto prvního kroku dlouhodobých rozvojových plánů Letiště Praha přispěje k rozvoji letecké dopravy v České republice, včetně možnosti otevírání nových leteckých spojení,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř. Zatímco v rámci rozšíření dojde k výstavbě nových letových stání a branami pro letadla, výstavbu nové ranveje prozatím ministerstvo neschválilo.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.