Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Nejčastěji zpožděné lety hlásí Paříž, Londýn a Madrid

Investice 14.05.2019 | 09:39 0 Komentářů

Pokud se chystáte letět z Prahy do Paříže, Londýna nebo Madridu, máte celkem slušnou šanci na to, že váš let bude zpožděný. Podle statistik společnosti Click2Claim jde totiž o destinace s nejčastější reklamací zpožděných či zcela zrušených letů. Kvůli zahuštění letištních kapacit se také zvyšuje počet krátkých zpoždění. Dopad na plynulost letecké dopravy má v neposlední řadě také uzemnění letadel Boeing 737 MAX před hlavní sezónou.

Jen za loňský rok reklamovalo u společnosti Click2Claim zpožděné či zrušené lety přes 27 tisíc cestujících. To je oproti předchozímu roku nárůst o třetinu. „Hlavním důvodem zvýšeného zájmu je narůstající počet zpoždění, ale také povědomí o tom, že se lze domoci kompenzací na leteckých společnostech,“ vysvětluje důvody František Herynk, ředitel společnosti Click2Claim.

Práva cestujících při problémech s lety na území EU
Vzdálenost Právo na kompenzaci Právo na péči Právo na jízdné
Do 1.500 km 250 EUR Občerstvení Refundace letenky
DO 3.500 km 400 EUR Ubytování Doprava do cílové destinace
Nad 3.500 km 600 EUR Telefony a internet  

Zdroj: Click2Claim

Nejčastěji ke zpožděním dochází při letech z Prahy do Londýna, Paříže nebo Madridu. Důvodem je velký počet operátorů i samotných letů. Na druhou stranu i na krátkém letu, jakým je zmiňovaná trasa do Londýna, představuje finanční kompenzace 250 EUR, což je často více, než je cena samotné letenky.

Zvyšuje se počet krátkých zpoždění

Kromě toho se zvyšuje také počet letů, které utrpí zpoždění v řádu desítek minut. To je nutno přičíst celkovému nárůstu letových operací a je s tím třeba počítat při plánování návazných letů. Ostatně právě u nich dochází k dalším problémům, jak potvrzuje i František Herynk: „Procento zmeškání návazných letů, s nimiž se na nás klienti obracejí, v našich statistikách narůstá. Cestující se tak mohou dostat do opravdu nepříjemných situací.“ Navíc se dá předpokládat, že problémů během hlavní sezóny bude přibývat. Důvodem je i uzemnění letadel Boeing 7373 MAX, který musí být nahrazen jinými stroji.

Tisková zpráva Click2Claim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.