Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Pohonné hmoty nadále zlevňují. Jsou ale dražší než před rokem

Investice 24.01.2019 | 10:19 0 Komentářů

Za naftu i benzín motoristé v České republice zase platí méně. Průměrná cena Naturalu 95 klesla během týdne o 18 haléřů na 30,84 koruny za litr. Cena nafty klesla o 19 haléřů na 31,26 koruny. Údaje vyplývají z dat firmy CCS.

Nafta je stále dražší než benzin, a to již od začátku loňského listopadu. Nejdražší pohonné hmoty jsou stále v hlavním městě, kde benzín stojí v průměru 32,04 koruny za litr a nafta se prodává za 32,24 Kč.

Nejméně pak řidiči zaplatí za benzin ve Zlínském kraji, a to 30,23 koruny za litr. Nejlevnější naftu tankují motoristé na jihu Čech, a to v průměru za 30,62 koruny za litr.

Ceny pohonných hmot budou klesat i v následujícím týdnu, a to zhruba o 15 haléřů na litr. Důvodem je skutečnost, že ceny ropy se po zmíněném loňském propadu stále drží poměrně nízko, například ropa typu Brent se prodává za necelých 61 dolarů za barel. Přitom v říjnu, před propadem, přesahovala její cena 86 dolarů za barel,“ komentuje Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Přes to, že pohonné hmoty dlouhodobě zlevňují, jsou v ČR dražší než před rokem. Ke konci loňského ledna 2018 byla průměrná cena benzinu 30,82 koruny za litr a nafty 30 korun.

Zlevňující pohonné hmoty jsou však do značné příznivou zprávou pro Českou republiku, jejíž ekonomika a průmysl zvolňují ve svém růstovém tempu a levnější pohonné hmoty tlumí dopad tohoto nepříznivého vývoje,“ dodává Kovanda.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.