Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Patrik Nový povede novou dceřinou společnost Komerční banky

Banky 27.02.2019 | 16:41 0 Komentářů

KB SmartSolutions je nová dceřiná společnost Komerční banky, která se primárně zaměřuje na spolupráci s fintechy a finančními start-upy. Povede ji Patrik Nový, který byl spoluzakladatelem, členem představenstva a akcionářem pojišťovny Direct.

 „Při úspěšném zakládání a rozjezdu Direct pojišťovny jsem se spoluzakladateli vše podřizoval tomu, aby nová pojišťovna byla proklientská, férová a srozumitelná. Se stejnou motivací jsem se nyní rozhodl věnovat oblasti bankovnictví. Chci se podílet na tom, aby Komerční banka byla připravená a využila ve prospěch svých klientů změny, které s sebou přináší digitální revoluce,“ uvedl Patrik Nový.

Společnost KB SmartSolutions má v plánu aktivně vyhledávat a spolupracovat se špičkovými českými a evropskými startupy a fintechy, které klientům nabízejí inovativní řešení jejich finančních potřeb. Formy spolupráce budou zahrnovat distribuční podporu, předávání know-how i přímé finančně majetkové účasti. KB SmartSolutions se chystá také podporovat a rozvíjet interní startupy, které vznikají v rámci skupiny Komerční banky.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.