Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Musk čelí obvinění z pohrdání soudem. Akcie Tesly hned oslabily o pět procent

Investice 27.02.2019 | 14:37 0 Komentářů

Elon Musk, generální ředitel amerického výrobce elektromobilů Tesla, čelí obvinění z pohrdání soudem. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se nelíbí další Muskova zpráva na twitteru, kterou prý porušil loňskou dohodu o urovnání její žaloby. V reakci na toto obvinění akcie Tesly oslabily zhruba o pět procent.

V rámci dohody se SEC se Musk zavázal, že nebude na twitteru zveřejňovat informace s možným dopadem na akciový trh, pokud nejprve nedostane souhlas hlavního právníka Tesly. Závazek však Musk prý porušil minulý týden tweetem o předpokládaném objemu výroby Tesly v letošním roce.

Musk napsal, že „Tesla v roce 2011 vyrobila 0 vozů, ale vyrobí kolem 500.000 vozů v roce 2019“. Potřebná svolení k tomuto tweetu podle SEC Musk nezískal. Zveřejněný tweet byl prý nepřesný a Musk po několika hodinách vydal další, ve kterém na chybu upozornil. List Financial Times píše, že Musk následně vysvětlil, že měl na mysli, že tempo týdenní výroby Tesly do konce letošního roku dosáhne takové úrovně, že v přepočtu na celý jeden rok by produkce činila 500 000 vozů.

Soud by podle profesora práva Carla Tobiase z Richmondské univerzity mohl například zrušit dohodu o urovnání žaloby, zakázat Muskovi práci v Tesle nebo ho dokonce poslat do vězení.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.