Neděle 24. října. Svátek má Nina.

Fincentrum v centru (řečí)

Fincentrum je tradičně asi nejdiskutovanější poradenská společnost. U majitelů vyvolává většina drbů úsměv – zejména ten „zaběhaný“, že je firma na prodej – ale není na každém šprochu pravdy trochu? „Nabídky samozřejmě dostáváme, a to je dobře,“ hodnotí to (opět s úsměvem) generální ředitel Petr Stuchlík…

Za říjen se vám v Česku podařil parádní obrat 110 milionů korun, jak si to vysvětlujete?

Říjen byl fantastický, rád bych kolegům poblahopřál i poděkoval současně. Své sehrál především nástup podzimní produkční sezóny a úspěšný kariérní růst některých ředitelů. Pepo, Rendo, jste skvělí, díky!

Úspěšnému růstu určitě pomáhá penzijní reforma.

Ta se projevila spíše až v listopadu, ale ve Fincentru podstatně méně než jinde na trhu. Poradci Fincentra nepracují kampaňovitě, tedy například „teď všichni prodávejte penze“. Klienti se na reformu samozřejmě ptají, nicméně vždy je potřeba analýza, několik schůzek a poradenství. Nikoliv prodej.

Co vůbec říkáte na majetkové propojení Allianz a Partners v penzijní reformě?

Konečně vím, co znamená „Finanční poradenství jinak“.

Co znamená?

Že se z Partners stala distribuční síť Allianz. Takový jednoúčelový Kapitol pro Allianz. V jiných segmentech má i jiné produkty, ale jaksi oba cítíme, že ten konflikt zájmů je do očí bijící. Mrzí mne to, Partners se snažilo poskytovat dobré poradenství. Nyní převážila touha po rychlém výdělku, jinak si to neumím vysvětlit.

Copak můžete objektivně radit klientům, když máte na výběr jen jednu jedinou instituci? U ZFP a Aegonu to nikoho nepřekvapilo, ti si aspoň nikdy na „poradenství“ nehráli a vždy deklarovali, že jsou jen „zprostředkovatelé“. Allianz mohu blahopřát, nemá co ztratit.

Přešla k vám silná skupina z OVB a fámy říkají, že je „uplácíte“. 

Petře, to si pletete. To přátelé z Plzně objíždějí kolegy a nabízejí jim miliony za přestup. My to neděláme – za penězi kvalitní poradci nejdou.

Lidé z OVB nás dlouhodobě oslovují sami, chtějí do Fincentra, protože si nás správně vyhodnotili jako jedinou firmu, kde se mohou naučit poradenství a nemusejí začínat úplně od začátku. Máme je odmítnout? To by bylo kruté a vůči klientům nezodpovědné. Raději je dovzdělejme a přísně kontrolujme doslova každou smlouvu.

Nenamydlili jste tím ale schody šéfovi OVB v Česku Michalu Knappovi?

To se zeptejte jinde. Já se mohu jen domnívat, že Michalu Knappovi mydlili schody spolupracovníci z vedení. Byl pro ně příliš kvalifikovaný a poctivý.

OVB nyní vrací úder a rozesílá srovnání s Fincentrem. Viděl jste jej?

Samozřejmě, ukázaly mi jej další skupiny, které by rády z OVB odešly. A toto dílko nám fantasticky pomáhá. Víte, co je na něm zajímavé?

Ne.

Má nějakých 40 stran a ani na jedné se neřeší finanční poradenství, analytické nástroje a pomůcky pro poradce a manažery. Ani slovo o poradenství! Říká, že OVB má lepší motivaci, zajímavější „cesty“ a podobně. Jenže Fincentrum se věnuje finančnímu poradenství, ne prvoplánové motivací dospívajících.

No a co řeknete k tomu propíranému a oblíbenému „prodeji“ Fincentra?

To je evergreen. První nabídku na prodej firmy jsme shodou okolností dostali – myslím, že teď už to mohu říci, je to vlastně poměrně známá informace – v létě 2001 od vašeho vydavatelství. Tehdy jsme ji odmítli a internetové aktivity dále rozvíjeli s jiným mediálním domem. Jsem hrdý na to, že naše finanční zpravodajství se stalo důležitou součástí iDNES a naše obchodní strategie dokonce jeho páteří. Ba co víc, dokázaly se rozvinout na úroveň, na kterou bychom sami nestačili. A my i naši spolupracovníci spolu s nimi.

Nabídky dostáváme odedávna a jsem za to rád. Jsou důkazem úspěchu Fincentra. Které děvče je obvykle v životě šťastnější a úspěšnější? To, které sedí v koutku, nebo to, kolem kterého se točí ogaři?

Děkuji za rozhovor.

Rozhovor vychází v aktuálním čísle časopisu FP Finanční poradce.
  

Zlepšuje se kvalita finančního poradenství v Česku?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

29 komentářů: “Fincentrum v centru (řečí)”

 1. dobre informace napsal:

  firma je prodána … nový vlastník je ARX Equity – http://www.arxequity.com

 2. stanislav.safranek@insia.com napsal:

  Vážení diskutující. Osobně jsem sám odešel ze společnosti Fincentrum již před dvěma lety, kariéra ve společnosti se od mojí registrace u Fincentra ( 19.6.2006 ) několikrát změnila. Na pozici RŘ či ZŘ Fincentra se již nepostupuje, ale pouze nastupuje ( Co by všicni ZŘ a RŘ dělali, pokud by je ovce doběhli v kariéře? ). Chudáci některé stávající ovečky v systému ještě neprozřeli, ale postupně se tento čas blíží. V této souvislosti nechápu, co chce pan Stuchlík s panem Nejedlým komu prodávat, celé Fincentrum je jen stádo běžců ( pardon pitomců ), kteří tam kam běží nikdy nedoběhnou a někteří z nich už to začli konečně vnímat..TO co jsem uvedl platí ovšem pro všechny MLM, ovšem nikdo si tak PR nefouká jako pan Stuchlík. Články na tomto portále o hodnotě Fincentra, kvalitě poradenství v MLM systému, toť opravdu lahůdka. Skoro by tomu i člověk věřil :). Osobně se velmi těším na vyplacení provizí ( 20.2.2012), které mě Fincentrum dva roky zadržovalo, rád se s Vámi diskutujícími osobně podělím o to, jak jsem dopadl.

  Stanislav Šafránek

 3. Petr napsal:

  Pane Stuchliku rad bych vám blahopřál sám si kopete hrob. Zajímal by mě vás komentář k tomu proč každé vaše ZŘ dostalo hodně peněz na nábory z konkurence?

  Alespoň na Vánoce by jste neměl lhát …..

 4. Milan Schaffer milan.schaffer.e-konzultant.cz napsal:

  a rok 2013 bez žabomyších válek … http://videoe­mail.iwowwe.com/VMa­il.aspx?T=E&L=214­76861&D=7D402AB9–95A2–4BE4–9667–4968DF79E549

 5. Lamka napsal:

  Stuchlík je hodně v pohodě. Dost šéfiků od konkurence to štve. Nedivím se.

 6. Nevěřím napsal:

  Je pravda, že Partners budou ve druhém pilíři smět prodávat jen Allianz? To přece poctiví poradci z Partners nemůžou akceptovat.

 7. In napsal:

  Ano, jednoznačný důkaz jeho povahy a schopnosti naprosto v pohodě lhát o čemkoliv včetně těch dalších bludů. Nejen manažeři a ředitelé Fincentra, ale většinou přímo centrála a majitelé Nejedlý a Stuchlík nabízí a kupují. Dostál, Chotovinský, Švec, Kašpar a další jsou toho jasným příkladem.

  a nevěřte jemu a ani tomu druhému vůbec nic a nikdy! to je základní pravidlo při jednání s nimi.

  hezkým příkladem je ten prodej. půlka finančního trhu ví, že Fincentrum zadalo jednomu investičním poradci najít strategického partnera či kupce. Potvrzují to i přímo zemští ředitelé Fincentra, kteří to vědí od majitelů, kteří jim to moc hezky prodali.

  ale evidentně stále nenašli žádnou dostatečně hloupou firmu, která by chtěla vyhodit prachy za nic. když by je mohla dát přímo těm lidem a koupit si je a ještě ušetří.

 8. Naučení napsal:

  Karty mi říkají: Jsem hloupá, tedy jsem. V OVB! Okrádáme klienty, vyděláváme na nevědomosti, ale co. Pecunia non olet! Penízky nesmrdí!

 9. Petr napsal:

  Bohužel mám rozsáhlé zkušenosti s tím, jak „manažeři“ a „ředitelé“ z fincentra nabízí jednorázové peníze (často 2× roční plat) za přestup k nim a prakticky libovolnou pozici – pozici vem čert. Jde mi o to, že pan Petr Stuchlík v tomto bodě 100% lže. A když lže v tomto, tak co mu máme věřit ostatního? Je to člověk bez integrity a nic není horšího pro podnikání. Tento člověk by se měl za sebe stydět

 10. Petr napsal:

  Vyjádření ohledně Partners na mne působí jako závist. Pracuji ve financích a když jsem navštívil německo, tak tam je Allianz opravdu pojem. Myslím, že ne jen tam. Penzijní fond má jednoznačně nejlepší výsledky, s pojišťovnou mám naprosto nejlepší zkušenosti v rámci plnění, tak co je na tom špatného? Pokud by někdo chtěl řešit penzi, stejně je z mého pohledu Allianz vhodná, takže podle mě je to velmi chytrý tah spojit se s takovou značkou.

  • Allianz napsal:

   My v Allianz máme ze spolupráce s Partners radost. Jsme opravdu dobrá značka, takže to je pro Partners privilegium, že dostanou nejlepší provizi a ještě klientovi doporučí, aby uzavřel tu nelepší penzi.

   Pan Borovec s Lukešem dostanou pro své manažery 12 milionů (asi od D1 vejš), to je spraedlivé. Protože spojení Allianz a Pantners je spojení těch nejlépšich v Evropje!!!!

 11. BL Vojtěch Votava napsal:

  Panebože to je takovej žvatlal, jediný co umí je lhát a pomlouvat ostatní.. Nikdo mě neoslovuje tak často, jako ,,rádoby“ manažeři z Fitcentra.. a je to pořád to samé: dostaneš lepší pozici, dostaneš vic peněz… Jednou provždy FUCK OFF FINCENTRUM!!

  • Jarda napsal:

   Souhlas!!!
   Oproti tomu co tady předvádí pánové z této firmy, je OVB, Partners, BC, AWD a všechny další firmy druhá liga v podvodech, špinavostech a nekalých praktikách :)

   • Compliance 2 napsal:

    Jardo, nevěřte vše svému vedoucímu. Na Fincentrum je na ČNB nejméně stížností ze všech velkých poradenských firem. O řád, jestli víte, co to znamená.

    • z pojistovny napsal:

     Muzu potvrdit taky u nas.Vubec se neda srovnavat co pisou lidi z OVB hlavne od Zoubka a lidi z Fincentra.Na deset stiznosti na OVB je jedna z Fincentra.Jenze tomu zadny ofaubak neuveri.

     • M. Zajíc napsal:

      Děkuji za nápad. Důkladně si prostuduji jakým způsobem podat stížnost a v lednu podáme hned 2.

      Chtěl jsem to tedy řešit osobně s těmi poradci, ale když stížnosti, tak stížnosti. Ještě jednou díky.

    • M. Zajíc napsal:

     Měl jsem několik schůzek s poradci z FC, stížnosti na ně nejsou, protože klienti, bývají často velmi blízcí známí. A ono když máte 3 cizí klienty do měsíce, moc si jich stěžovat nebude. Každý poradce, přece na začátku chodí za svými známými a v případě emigrantů, si přetahují své vlastní klienty z dřívějška a ono se to přece jenom může tvářit jako servisní schůzka (klient má rád, když ho někdo servisuje:).

     Nemám nic proti konkurenci (barva není otázkou kvality poradce).

     Jenom mě vážně baví,když přijdu jako protistrana na schůzku ke klientovi a FC přijdou ve dvou, říkají tvrzení, kterým sami nevěří a když je vyzvu na další schůzku, že své tvrzení podložím, ať udělají to samé, odvětí, že mi nemají co dokazovat. Tomu se říká upřímnost ke klientovi? Kvalitní poradenství? Vím, že je to o lidech, ale zameťte si nejdříve před svým prahem. HAWK

  • [Autor příspěvku zneužil cizí jméno, proto bylo odstraněno] napsal:

   Vojto, prosím vás snažně! Než sem něco napíšete poraďte se alešpoň s Broňou nebo Petrem Křenem.

   Velmi vám ďěkuji Román

 12. Jarda napsal:

  Pane Stuchlíku lhát se nemá! A myslím, že se Vám musí pusa kroutit při diktování těchto řádek!
  Fincetrum = nejulhanější firma v oboru!
  Poradci volají, že chtějí k vám – vtipné!!!
  Můžu sem doložit, několik pokusů celého Fincentra o laciné přetahování – máš jednoho člověka a nic neumíš? NEVADÍ u nás budeš GST, nebo BL.
  Po dvou měsících v oboru mi bylo přislíbeno, že si budu určovat pozice, tak jak budu chtít ve svém týmu, jenom stačí útočit do ostatních struktur a slibovat podobné trapárny!
  Jsem ve výpovědní lhůtě říkám.. odpověď nevadí, budeme to psát na černo, POHODA, to je normální to dělají všichni… Jenom čekám, kdy to konečně praskne! 😀

  • Jarda napsal:

   Opravdu, když do toho člověk trochu vidí, tak opravdu musí připustit, že jste neuvěřitelný křivák co dokážete připustit…
   A pokud není někdo spokojený, ať odejde kamkoliv.. FALEŠ, FALEŠ, FALEŠ

  • BL - 6 let v oboru:-) napsal:

   Oni to přece načerno nepíšou… Poradce Sýkora se přeci jmenuje Sýček… klient podpis nepozná, že jo :-D Ať žije dvojmo fungující portál!

 13. Mirek napsal:

  pane Stuchlíku, tomu článku se musím smát, děkuji opět za pobavení :))

 14. Michal napsal:

  nevypadá to dobře..
  jinak není pravda že by OVBáci poptávali práci u Fincentra, spíše naopak.. :) Fincentráci neustále volají, píší dopisy a snaží se tahat poradce od konkurence..

  • OVB LD nezoubek napsal:

   A proto stuchlíkovi poslali tu interní prezentaci? To nedává logiku. Ten výtvor je paskvil na objednávku Zoubka 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.