Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Loni na dani z příjmu nejvíce zaplatila Škoda Auto, Česká spořitelna a ČSOB

Investice 06.06.2019 | 10:22 0 Komentářů

Na dani z příjmu právnických osob získal stát za loňský rok  nejvíce peněz od firmy Škoda Auto. Na druhém místě žebříčku sestavovaném ministerstvem financí se umístila Česká spořitelna. Třetí místo obsadila skupina ČSOB.

Česká spořitelna byla předloni čtvrtá a skupina ČSOB naopak na druhém místě. Skupina PPF upozornila, že ministerstvo financí ji nezahrnuje do žebříčku jako celek, ale uvádí jen daňový odvod jejich jednotlivých společností. Jinak by v žebříčku skupina PPF obsadila sedmé místo.

Daň z příjmu právnických osob tvoří významnou část daňových příjmů státního rozpočtu. Jen v minulém roce zaplatilo 20 nejvýznamnějších plátců dohromady více než 40 miliard korun. To je více, než činí součet rozpočtů ministerstva kultury a ministerstva životního prostředí. Společnostem, které poctivě přispívají do státní kasy, patří velký dík,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová. Podle údajů skupiny PPF její české firmy odvedly za loňský rok na dani z příjmu dohromady 2,6 miliardy korun, což ji řadí na sedmé místo.

K velkým plátcům daně patří také Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), Škoda Transportation a PPF banka,“ řekla mluvčí PPF Jitka Tkadlecová a dodala, že spolu s odvody za zaměstnance poslaly společnosti s majoritní majetkovou účastí skupiny PPF státu 6,2 miliardy korun.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.