Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Kvalita poskytovaného finančního poradenství vzrostla

Redakce iDNES a České televize publikovaly výsledky společně připravovaného testu finančních poradců největších poradenských firem na českém trhu.

Redakce finančního serveru portálu iDNES ve spolupráci s redaktory České televize připravila test finančně poradenských společností. Cílem testu bylo na základě náhodného vzorku finančních poradců zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb v podání čtyř největších poradenských společností na českém trhu: AWD, Fincentrum, OVB a Partners.

Všichni konzultanti poradenských firem dostali na první osobní schůzce stejné zadání finanční situace. Do týdne měli za úkol připravit kompletní finanční plán, nad kterým následně proběhlo druhé kolo setkání.

Předložené finanční plány poté zhodnotili odborníci v oboru osobních financí: Petr Šafránek, člen představenstva Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) a Petr Syrový, který působí jako analytik a lektor v oblasti financí. Finanční plány byly porotcům předkládány anonymně, zbaveny jakýchkoliv identifikačních znaků společnosti, jejíž poradce plán připravil.

Společnost Výsledná známka (1 – 5)
Fincentrum 1-
Partners 2
AWD 2-
OVB Allfinanz 5

V celkovém hodnocení porotci uvedli, že za poslední dva roky se kvalita finančně poradenských služeb výrazně zvýšila a ve třech čtvrtinách předložených plánů nebyla nalezena žádná výraznější chyba. Nejlépe v testu uspěl poradce společnosti Fincentrum, druhé místo zaujal poradce společnosti Partners, jehož plán porota mimo jiné ocenila za srozumitelnost z pohledu financí neznalého klienta. Třetí příčku obsadil poradce společnosti AWD, k jehož plánu měli porotci pouze několik drobných výtek. Naopak v testu propadl finanční poradce společnosti OVB Allfinanz, který klientovi žádný finanční plán nedodal a hned na první schůzce navrhl sjednání čtyř finančních produktů.

Pořad Černé ovce s uvedenou reportáží uvedla Česká televize v pondělí.

Zdroj: iDNES

Jeden komentář: “Kvalita poskytovaného finančního poradenství vzrostla”

  1. Strýc H. napsal:

    Ještě přiznat jak to bylo s výběrem jednotlivých poradců a budu spokojený… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.