Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Ke kritice kryptoměny Facebooku se otevřeně přidal šéf americké centrální banky

Investice 11.07.2019 | 15:22 0 Komentářů

Ke skepsi, která panuje okolo Libry, nově vyvíjené kryptoměny Facebooku, se krom mnohých politiků přidal i šéf americké centrální banky Jerome Powell. Obává se, že by s sebou mohla přinést spoustu hrozeb, a to od praní špinavých peněz až po možné zneužití osobních údajů milionů uživatelů.

Vývojem nové kryptoměny Libra Facebook začal zajímat i americkou centrální banku. „Libra vzbuzuje vážné obavy ohledně soukromí, praní špinavých peněz, ochrany spotřebitele a finanční stability,“ řekl šéf americké centrální banky Jerome Powell.

Své znepokojení s kryptoměnou vyjádřili i někteří z amerických zákonodárců. „Facebook je již nyní příliš velký a příliš silný a tuto sílu uplatnil k využití údajů uživatelů bez ochrany jejich soukromí. Nemůžeme mu dovolit provozovat novou kryptoměnu bez dohledu,“ uvedl senátor USA Sherrod Brown.

Facebook již víckrát prohlásil, že je připravený ke spolupráci. Vedoucí celého projektu uvedl, že bez součinnosti s vládami, regulátory a centrálními bankami nemůže projekt Libra výrazně pokročit.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.