Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Kryptoměna z dílny Facebooku se může stát nástrojem pro praní špinavých peněz

Investice 19.06.2019 | 16:45 0 Komentářů

Na představení Facbookové kryptoměny z dílny Facebooku reagují političtí představitele. Firma bude mít úřadům ještě co vysvětlovat. Například jasný postoj má francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který uvedl, že Libra „se nesmí stát samostatnou měnou.“

Le Maire údajně vyzval bankovní regulátory zemí G7, aby příští měsíc vydali k projektu Facebooku své stanovisko. Německý europoslanec Markus Ferber z lidové frakce zastává podobný postoj. Varoval, že z Facebooku se může stát banka na praní špinavých peněz.

Facebook navíc nemůže v USA počítat se vstřícnějším přístupem. Demokratka Maxine Watersová dokonce vyzvala firmu k pozastavení prací na svém kryptoměnovém projektu.

Vzhledem k problematické minulosti Facebooku firmu vyzývám k souhlasu s moratoriem na jakýkoliv pokrok ve vývoji digitální měny, dokud Kongres a regulátoři nebudou mít příležitost Libru prozkoumat a přijmout příslušná opatření,“ cituje Watersovou portál CNBC.

Zákonodárcům na jejich otázky rádi odpovíme,“ reaguje mluvčí Facebooku. „Facebook se snaží prodat novou kryptoměnu svým uživatelům jako něco, co pomůže rozvojovým zemím.  Ovšem více než způsob jak ‚pomoci‘ v rozvojových zemích je to spíše vlastní facebooková ‚věrnostní karta‘, která má udržet, nebo optimálně i navýšit počet uživatelů v ekosystému Facebooku. A navíc ještě umožnit, aby vydělal na transakcích,“ uvedl manažer v oblasti finančních služeb Accenture Karel Kotoun.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.