CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

22. 07. 2022

0 komentářů

Kam investovat v rámci automobilového průmyslu?

 

Nejvýznamnější výrobci automobilů čelí již delší dobu několika překážkám. Kromě toho, že musí dnes začít s produkcí eco-friendly produktů, tak jejich procesy zatěžuje zejména nedostatek komponentů potřebných pro výrobu, vysoká inflace a omezení související s pandemií koronaviru. Není jednoduché udržet si pozitivní růstový trend, nicméně předpokládáme, že v roce 2022 by hodnota tohoto segmentu na základě tržeb mohla být až 2,9 bilionu USD. Do konce roku 2022 by mohl globální automobilový průmysl narůst o více než 3 %.] Pojďme se tedy podívat na tituly, které ohlásily zajímavé novinky za poslední období a vyplatí se u nich zvážit možnost investování. 

Ford Motor

Automobilka přináší nově na trh nový model F-150 Raptor R, tedy vysoce výkonný terénní pickup. Jeho cena bude začínat na 109 145 USD a jeho výroba začne na podzim v závodě Ford Dearborn Truck Plant v Michiganu. Akcie společnosti stouply o téměř 2 % po představení nového modelu.

Výkonnost akcií společnosti Ford Motor Company za posledních 5 let. (Zdroj: Investing)

Volvo

REKLAMA

Švédská automobilka vykázala za poslední období vyšší než očekávaný nárůst zisku. Způsobila to silná poptávka po jejích nákladních vozidlech, na druhé straně musí společnost řešit i závažné problémy. Firmu stále ovlivňuje celosvětový nedostatek polovodičů, stejně tak málo přepravních kapacit, vysoké náklady na materiál, vojenský konflikt a propouštění zaměstnanců v Rusku. Upravený provozní zisk výrobce nákladních vozidel, stavebních strojů, autobusů a motorů vzrostl na 13,75 miliardy švédských korun (1,3 mld. USD) z 9,73 mld. korun před rokem, čímž překonal 12,17 miliard korun, které viděli analytici v průzkumu Refinitiv.

Výkonnost akcií společnosti Volvo, AB ser. B za posledních 5 let. (Zdroj: Investing)

Toyota Motor Corporation a Nissan Motor Co.

Další dva významní hráči, které byste měli zvážit při výběru možné investice. Přestože Toyota oznámila pokles objemu prodeje v červnu v USA a také musí bojovat s nedostatkem zásob, tak se jí podařilo úspěšně představit nové produkty, bateriový elektromobil Toyota bZ4X a hybridní model Tundra. Do budoucna mohou její zákazníci očekávat další produkty, které by mohly přijít na trh do konce roku 2022. Akcie od společnosti Nissan také poutají pozornost. Ta nově v Japonsku představila nový elektromobil Nissan Sakura. Je to první bateriový elektromobil, jehož cena je více než příznivá a začíná na 14 000 USD. Investičních příležitostí v rámci automobilového průmyslu je více, konečná volba záleží už jen na preferencích investora.

Lucía Žárská, analytička společnosti ProfitLevel

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.