Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Generali Investments otevírá nový fond, který je určený pro širokou veřejnost

Investice 16.10.2019 | 16:15 0 Komentářů

Již od 15. října je možné v distribučních sítích Generali a České pojišťovny zakoupit podílové listy nově otevřeného Generali fondu realit. Očekávaný výnos by se měl pohybovat okolo 2,5 až 3 procent ročně.

Fond bude nakupovat nemovitosti určené k bydlení i ke komerčního využití, a to ve stejném poměru. Cílem je umožnit široké veřejnosti zhodnocovat úspory v nemovitostech jak v ČR, tak v zemích CEE regionu. První tři roky bude fond uzavřen pro odkupy, aby bylo možno portfolio nemovitostí vybudovat a stabilizovat. Následně bude fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.

„Pro otevření nového fondu jsme se rozhodli mimo jiné po pozitivních zkušenostech s podobným fondem kvalifikovaných investorů. Ten loni vydělal nadprůměrných 5,5 %. V našich očekáváních však konzervativně počítáme jen s výnosy z nájmů. Skutečný výnos fondu tak může být nakonec vyšší než indikace. A opačně – v případě poklesu trhu zafungují příjmy z nájmů jako stabilizační kotva,“ uvedl ředitel produktů a marketingu Generali Investments CEE Miloš Filip.

Zdroj: Tisková zpráva Generali Investments CEE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.