Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

Nově otevřený Generali Fond realit cílí na výnos 2,5 až 3 % ročně. Zajistit jej mají hlavně nájmy z rezidenčních a komerčních nemovitostí

16. 10. 2019 Praha. Především díky současné dobré výnosnosti nájmů očekává nově otevřený Generali Fond realit výnos 2,5 až 3 % ročně. Záměrem jeho správce je nabídnout běžným investorům jednoduchou možnost dlouhodobě zhodnocovat část svých úspor v nemovitostech v České republice i zemích CEE regionu. Koupit podílové listy nemovitostního fondu lze v distribučních sítích Generali a České pojišťovny od 15. října 2019.

„Výnosy z nájmů rezidenčních a komerčních nemovitostí se dlouhodobě pohybují nad inflací a doručují zhodnocení tři a více procent. Díky tomu jsou investice do realit stále atraktivní. Je ovšem třeba mezi nimi vybírat, zaměřit se na diverzifikaci a dlouhodobý potenciál. Jsme totiž přesvědčeni, že určitá část realitního trhu bude z pohledu výnosů z nájmů stabilní i tehdy, když některý segment začne stagnovat. Z dlouhodobého pohledu potom nadále očekáváme, že hodnota vybraných nemovitostí poroste,“ uvedl Marek Bečička, ředitel Real Estate v Generali Investments CEE.
Nový fond bude ve stejném poměru nakupovat nemovitosti určené k bydlení i komerčnímu využití (menší obchodní centra, kancelářské budovy apod.). Jako dlouhodobá investice je určen široké veřejnosti. „Pro otevření nového fondu jsme se rozhodli mimo jiné po pozitivních zkušenostech s podobným fondem kvalifikovaných investorů. Ten loni vydělal nadprůměrných 5,5 %. V našich očekáváních však konzervativně počítáme jen s výnosy z nájmů. Skutečný výnos fondu tak může být nakonec vyšší než indikace. A opačně –  v případě poklesu trhu zafungují příjmy z nájmů jako stabilizační kotva,“ dodal ředitel produktů a marketingu Generali Investments CEE Miloš Filip.
Fond bude po první tři roky uzavřen pro odkupy, aby mohl jeho správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude plně fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.
„Investice do nemovitostí jsou stále ve velké oblibě a mají na našem území dlouhodobou tradici. Nový otevřený realitní fond nabízí běžným investorům možnost podílet se na nich i bez velkého kapitálu, zato s dobrou diverzifikací a odbornou péčí,“ uzavřel Miloš Filip.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.