CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

25. 08. 2017

0 komentářů

Estonsko chystá vlastní digitální měnu estcoin

 

Estonsko připravuje zavedení vlastní digitální měny nazvané estcoin. Jde o rozšíření tamního projektu elektronického občanství. Státem zřízená kryptoměna by měla podle šéfa projektu estonského e-občanství Kaspara Karjuse poprvé v historii umožnit investovat do státu. 

Estonsko má jasnou výhodu v této oblasti díky své digitální infrastruktuře a systému e-občanství. Žádná jiná země se nedostala tak blízko k vývoji technologie i zákonného rámce, který by umožnil bezpečně provozovat globální kryptoměnu,“ napsal Kaspar Korjus.

„Estcoin by poprvé v historii umožnil investovat do státu,“ popisuje Korjus. Investice do kryptoměn jsou velmi rizikové s potenciálem velkého výnosu. Majitelé estcoinů ale budou mít navíc motivaci podporovat vývoj našeho digitálního státu.“ Projektu se zatím účastní 22 lidí z celého světa včetně 150 Čechů.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Omezená peněžní zásoba bitcoinu

Krok zpátky? Aneb omezená peněžní zásoba bitcoinu

foto: Shutterstock Bitcoin je v současné době nejznámější a nejrozšířenější kryptoměnou. A také určitým ukazatelem kryptoměnového trhu. Bitcoin je ostře sledovaný jako ukazatel trendu a také jako počínající plnohodnotná náhrada současného peněžního systému fiat měn. Je ale měna s výrazně omezenou peněžní zásobou opravdu odpovědí na problémy […]

Text: Hana Bartušková

15. 09. 2021

Bitcoin půlení 2020

Bitcoin čeká půlení. Přinese další růst?

Následující měsíce mohou světoznámé kryptoměně bitcoin (a hlavně bitcoinovým  investorům) přinést úspěchy. V první polovině roku se chystá dlouho očekávané půlení odměn za „těžbu“.  Vstřícnější je pro rizikovější investice i mezinárodní situace.  

Text: Karel Pučelík

24. 01. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.