Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Den plný kulatých rekordů

Jak zlato, tak ropa dnes překonaly další historické milníky, které se ještě před nedávnem zdály jako nesmyslné. Zlato se dnes obchodovalo za hranicí 1000 dolarů za unci, ropa atakovala hranici 110 dolarů za barel.

Ropa i dolar dnes pokořily historická maxima. Ropa se obchoduje za více než 110 USD za barel, kurz USD/EUR pak překonal hranici 1,56 USD za EUR. Poprvé v historii se dolar prodával za méně než 100 yenů.

"Kromě ropy dnes investovali spekulanti i do dalších alternativ, jako je např. zlato. Termínové kontrakty na zlato díky tomu vyšplhaly nad 1000 dolarů za trojskou unci. Tyto hodnoty se přitom ještě nedávno zdály být nemyslitelné. Vzhledem k tomu, že má dolar ještě prostor k oslabení, má cena ropy ještě prostor k růstu," uvádí ve svém komentáři Vladimír Pikora, analytik společnosti Next Finance

Cena zlata se dnes přehoupla přes magickou hranici 1 000 USD za trojskou unci (asi 31.1 gramů) a vytvořila tak nový historický rekord. Zvýšená poptávka po zlatě je ovlivněna několika faktory mezi které patří: oslabování amerického dolaru, zvýšený zájem o komodity ze strany spekulantů, rostoucí ceny komodit obecně a vysoká inflace.

Zdroj: Fio, burzovní společnost, Next Finance, Patria Online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.