CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

16. 06. 2017

5 komentářů

Česká spořitelna žaluje Fincentrum

 

Spor České spořitelny a poradenské společnosti Fincentrum končí u soudu. Fincentru byla tento týden doručena žaloba od České spořitelny kvůli zneužívání ochranných značek a nekalé soutěže. Fincentrum chce bance oplatit stejnou mincí.

Loading 

Fincentru byla doručena předžalobní výzva 21. března, žaloba byla podána u soudu 13. dubna. Cesty Fincentra a České spořitelny se ale rozešly již v lednu, kdy banka s poradenskou společností neprodloužila smlouvu o spolupráci.

Jde nám o používání označení Premier,“ potvrzuje mluvčí Spořitelny Kristýna Havligerová.  „Víme, že mají známku Fincentrum Premier registrovanou, to ale nevylučuje nekalosoutěžní jednání. Společnost Fincentrum dobře věděla, že označení Erste Premier dlouhodobě používáme a investovali jsme do něj mnoho prostředků. Se svou značkou Premier se společnost Fincentrum snaží budovat business podobný tomu našemu. Společnost přetahovala naše zaměstnance, kteří následně oslovovali naše klienty s lepší nabídkou,“ dodala Havligerová. Banka žádá po Fincentru omluvu a zdržení se závadného chování.

K doručené žalobě se vyjádříme tak jako v minulosti. Tedy nároky popíráme a jsme připraveni se žalobě soudně bránit. Nároky neuznáváme a nemáme důvod se omlouvat,“ řekl Vladek Krámek, ředitel právního oddělení a člen představenstva Fincentra.

Odpovědí Fincentra na žalobu České spořitelny je zaslání předžalobní výzvy. „Připravujeme podání žaloby na Českou spořitelnu, protože dehonestující mediální kampaní byla zasažena naše dobrá pověst a dobré jméno,“ potvrdil Krámek.
Zdroj : Lidovky.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 5 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jaroslav Wohnout

  16 června, 2017

  Spořitelna si stěžuje, že Fincentrum má lepší nabídku. No lepší reklamu jim udělat nemohli :-DDD LOL

  Společnost přetahovala naše zaměstnance, kteří následně oslovovali naše klienty s lepší nabídkou,“ řekla LN Havligerová. Spořitelna požaduje od Fincentra omluvu a zdržení se závadného chování.

  Odpovědět

 • Radek

  16 června, 2017

  😀 tak to je perfektní 😀

  Odpovědět

 • Partnersak

  16 června, 2017

  Je zábavné jak se řeší Fincentrum a ČS. Přitom pan Borkovec nám efektivně zrušil 15 pojišťoven a tváříme se jako nic…:((?

  Odpovědět

 • insider

  17 června, 2017

  Váš problém, že mu to ještě pořád žerete (modrý oceán a další věci). A pokud vám Borkovec (jak píšete) zrušil 15 pojišťoven, tak musí objektivita a to vaše „děláme to jinak“ dostávat pěkně na prdel.

  Odpovědět

 • Radek

  17 června, 2017

  Rozdíl bude v tom, že žádná z pojišťoven následně nerozpoutala mediální kampaň. Česká spořitelna mediální kampaní začala.

  Odpovědět