Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Česká spořitelna žaluje Fincentrum

Spor České spořitelny a poradenské společnosti Fincentrum končí u soudu. Fincentru byla tento týden doručena žaloba od České spořitelny kvůli zneužívání ochranných značek a nekalé soutěže. Fincentrum chce bance oplatit stejnou mincí.

Fincentru byla doručena předžalobní výzva 21. března, žaloba byla podána u soudu 13. dubna. Cesty Fincentra a České spořitelny se ale rozešly již v lednu, kdy banka s poradenskou společností neprodloužila smlouvu o spolupráci.

Jde nám o používání označení Premier,“ potvrzuje mluvčí Spořitelny Kristýna Havligerová.  „Víme, že mají známku Fincentrum Premier registrovanou, to ale nevylučuje nekalosoutěžní jednání. Společnost Fincentrum dobře věděla, že označení Erste Premier dlouhodobě používáme a investovali jsme do něj mnoho prostředků. Se svou značkou Premier se společnost Fincentrum snaží budovat business podobný tomu našemu. Společnost přetahovala naše zaměstnance, kteří následně oslovovali naše klienty s lepší nabídkou,“ dodala Havligerová. Banka žádá po Fincentru omluvu a zdržení se závadného chování.

K doručené žalobě se vyjádříme tak jako v minulosti. Tedy nároky popíráme a jsme připraveni se žalobě soudně bránit. Nároky neuznáváme a nemáme důvod se omlouvat,“ řekl Vladek Krámek, ředitel právního oddělení a člen představenstva Fincentra.

Odpovědí Fincentra na žalobu České spořitelny je zaslání předžalobní výzvy. „Připravujeme podání žaloby na Českou spořitelnu, protože dehonestující mediální kampaní byla zasažena naše dobrá pověst a dobré jméno,“ potvrdil Krámek.

Zdroj: Lidovky.cz

5 komentářů: “Česká spořitelna žaluje Fincentrum”

 1. Partnersak napsal:

  Je zábavné jak se řeší Fincentrum a ČS. Přitom pan Borkovec nám efektivně zrušil 15 pojišťoven a tváříme se jako nic…:((?

  • insider napsal:

   Váš problém, že mu to ještě pořád žerete (modrý oceán a další věci). A pokud vám Borkovec (jak píšete) zrušil 15 pojišťoven, tak musí objektivita a to vaše „děláme to jinak“ dostávat pěkně na prdel.

  • Radek napsal:

   Rozdíl bude v tom, že žádná z pojišťoven následně nerozpoutala mediální kampaň. Česká spořitelna mediální kampaní začala.

 2. Jaroslav Wohnout napsal:

  Spořitelna si stěžuje, že Fincentrum má lepší nabídku. No lepší reklamu jim udělat nemohli :-DDD LOL

  Společnost přetahovala naše zaměstnance, kteří následně oslovovali naše klienty s lepší nabídkou,“ řekla LN Havligerová. Spořitelna požaduje od Fincentra omluvu a zdržení se závadného chování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.