Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Česká spořitelna ukončuje spolupráci s Fincentrem a podává žalobu

Česká spořitelna se rozhodla rozvázat spolupráci s finančně poradenskou společností Fincentrum a současně na ni podává žalobu za údajně neoprávněné využívání značek Premier a Moje zdravé finance ze strany Fincentra. Společnost Fincentrum nemá v tuto chvíli informace o žádné žalobě ze strany České spořitelny. Na dnešní odpoledne byla naplánována schůzka, kde měla probíhat jednání o další spolupráci.

„V současné době dochází používáním těchto značek společností Fincentrum k záměrnému matení klientů, na což si klienti stěžují,“ uvedla Česká spořitelna. Fincentrum patří mezi tři největší externí partnery, se kterými Česká spořitelna spolupracuje. „U hypoték jde za externími partnery zhruba o polovinu obchodů, přesná čísla zveřejňovat nebudeme,“ dodala Česká spořitelna.

Vyjádření Petra Stuchlíka, zakladatele a předsedy představenstva společnosti Fincentrum:

„Zpráva o ukončení spolupráce mne překvapila. Fincentrum s Českou spořitelnou spolupracuje od dob Jacka Stacka a patří k jejím nejvýznamnějším externím partnerům, zejména v oblasti hypoték. Jako zakladatel Fincentra jsem zažil pět generálních ředitelů ČS, vždy jsme se dokázali dohodnout a vždy jsme našli cestu k překonání odlišného vnímání světa.

Klienti ani poradci Fincentra nebudou produktovou nabídku ČS po případném ukončení spolupráce postrádat, protože již nyní se ozývají konkurenční banky se speciálními nabídkami na jejich okamžité nahrazení. Česká spořitelna tímto krokem obětuje tržní podíl kvůli iracionálním důvodům.

Osobně se mohu jen domnívat, že současné vedení ČS takto reaguje na odchody svých bankéřů do poradenských společností. Protože je Fincentrum lídrem trhu, může to být jakási výstraha ven i dovnitř. Tomu by odpovídal i způsob komunikace: zprávu jsme se nejprve dozvěděli ráno z médií bez jakékoliv oficiální informace či jen indikace předem.

V dávné minulosti takto společnosti Fincentrum zbrkle vypověděly spolupráci i dvě jiné instituce. Po propadu v jejich obchodních výsledcích však z jejich strany došlo během několika měsíců k obnovení spolupráce. Jsem přesvědčen, že rozum zvítězí nad ukvapeností i v případě České spořitelny a případné problémy bude řešit jednáním a ne přes média. Vážím si České spořitelny jako důležité české finanční instituce a věřím, že dlouholetá spolupráce bude brzy obnovena.“

5 komentářů: “Česká spořitelna ukončuje spolupráci s Fincentrem a podává žalobu”

 1. insider napsal:

  Nedávno tu probleskla informace, že Petr Borkovec z Partners bojkotuje sjednávání FLEXI od Pojišťovny ČS, kdy mají poradci z Partners za její sjednání provizi 0% (slovy: nula procent). Nyní ČS vypovídá spolupráci jinému multilevelu, a to Fincentru…lze se jen domnívat, co za tím skutečně stojí, nicméně si myslím, že ČS nemá koule na to ukončit s takto produkčně významným partnerem spolupráci. Nakonec opět zvítězí hlad po nové produkci a provizích a oba dva subjekty se jistě velmi rády domluví na dalším pokračování spolupráce. A pokud na to ČS přeci jen koule má, tak před ní smekám, že se dokáže rozloučit i s takto produkčně významným partnerem. Že její místo mile ráda obsadí kterákoliv z konkurenčních bank je logické, inu konkureční boj.

  • vasek napsal:

   ano, místo po ČS u FCT ráda obsadí jiná banka. A ČS bude mít ráda o to více zase jiné poradenské společnosti. To je holt život.
   Je v tom ale jiný zásadní rozměr. A to ten, jak hlavní představil jedné z největších bank(možná té nejdůležitější) mluví o FCT. To je pro FCT mnohem větší problém.

 2. vasek napsal:

  no, např. při představě, že bankéři z Erste Premier jdou do Fincentrum Premier (PS sám přiznává) obvolávají své klientské kmeny jménem Premier a ti jsou pak překvapeni, se té Spořitelně ani nedivím.

 3. Petr napsal:

  trochu mi to příjde jako arogantní odpověď. I ty řeči o lídrovi trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.