Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Česká spořitelna varuje před další vlnou podvodných SMS zpráv

Banky 18.05.2018 | 13:23 0 Komentářů

Podvodné SMS zprávy opět zaplavují Česko. Podvodníci se pomocí zpráv snaží získat citlivé informace o platebních kartách a jejich majitele následně připravit o peníze. Před možným zneužití platebních karet varovala dnes své klienty Česká spořitelna.

Podvodné SMS zprávy se začaly šířit Českem již na začátku května, kdy se podvodníci vydávali za pracovníky internetového obchodu Alza.cz. Nyní se však ukázalo, že rozsah šířených zpráv je daleko větší, než se původně zdálo. Průběh útoku popsali bezpečnostní experti České spořitelny.

Podvodná SMS vypadá jako soutěžní zpráva. „Ta informuje o výhře iPhonu X za 1 Kč a vyzývá uživatele ke kliknutí na internetový odkaz s následným vyplněním čísla platební karty,“ uvedli zástupci banky. Právě platba jedné koruny umožní podvodníkům získat informace o platební kartě.

„Pokud jste reagovali na tuto podvodnou SMS a po kliknutí na internetovou stránku jste vyplnili číslo vaší platební karty a CVV kód, velmi pravděpodobně došlo ke zneužití karty,“ uvedli bezpečnostní experti České spořitelny.

„V tuto chvíli je nutné, abyste svou platební kartu co nejrychleji zablokovali a zažádali o vydání náhradní karty, a to buď v internetovém bankovnictví Servis 24 a George nebo na kterékoli pobočce České spořitelny. V případě, že zjistíte neoprávněné transakce na vašem účtu, prosíme, podejte neprodleně reklamaci,“ zdůraznili zástupci banky.

Podobný postup by měli zvolit i uživatelé jiných bankovních společností, kteří na podvodnou SMS reagovali.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.