Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Ceny pohonných hmot stále padají dolů

Investice 07.02.2019 | 14:23 0 Komentářů

Od minulého týdne průměrné ceny benzinu a nafty v České republice klesly od minulého týdne shodně o 12 haléřů. Natural 95 se prodává za průměrnou cenu 30,55 koruny za litr. Průměrná cena nafty klesla na 30,99 haléřů za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Méně než 31 korun za naftu motoristé platili naposledy loni v květnu. Nejdražší pohonné hmoty u nás jsou stále v Praze. Naopak nejlevněji řidiči zaplatí za benzín ve Zlínském kraji, a to 29,97 koruny.  V žádném jiném kraji se průměrná cena nejprodávanějšího benzinu pod 30 korun nedostala.

Cenu ropy drží na stlačené úrovni obava trhů z globálního ekonomického zpomalení. Klíčovou hrozbou zůstává eskalace obchodní války a zpomalení čínské ekonomiky. Oboje by snížilo zájem o ropu a ropné produkty. Navíc například těžba ropy v USA nadále stoupá. Zlevňující pohonné hmoty jsou však do značné příznivou zprávou pro Českou republiku, jejíž ekonomika a průmysl zvolňují ve svém růstovém tempu a levnější pohonné hmoty tlumí dopad tohoto nepříznivého vývoje,“ doplnil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.