CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

11. 04. 2019

0 komentářů

Brexit se odkládá do konce října, další příležitost by Británie nemusela dostat

 

Evropská unie se dohodla s Velkou Británií na odkladu brexitu do konce října. Pokud ale do té doby britský parlament schválí „rozvodovou dohodu“, odejde z EU dříve. Další odklad je podle některých členů sedmadvacítky nepravděpodobný. 

„Pro Spojené království to znamená dodatečných šest měsíců. V této době bude další postup plně v britských rukou,“ uvedl včera po mimořádném summitu EU předseda vrcholných unijních schůzek Donald Tusk.

Donald Tusk zároveň vyzval Británii, aby dodatečně získaný čas nepromarnila. Premiérka Theresa Mayová přislíbila, že se bude dál snažit dosáhnout schválení dohody. „Nepředstírám, že příštích pár týdnů bude lehkých, nebo že existuje jednoduchá cesta z patu v parlamentu, ale máme jako politici povinnost najít způsob, jak naplnit demokratické rozhodnutí z referenda, zajistit brexit a posunout naši zemi kupředu,“ řekla Theresa Mayová.

„Je to tři roky od referenda a máme za to, že je na čase, aby se Británie rozhodla. Tak jim k tomu dáváme čas,“ řekl irský premiér Leo Varadkar. Podle nizozemského premiéra Marka Rutta je velmi nepravděpodobné, že by EU mohla v říjnu rozhodnout o dalším odkladu brexitu.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.