CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

10. 04. 2019

0 komentářů

EU umožní odklad brexitu jen na nezbytně dlouhou dobu. Neměl by být delší než rok

 

Odklad odchodu Velké Británie z Evropské unie bude podle Summitu EU umožněn jen „na nezbytně nutnou dobu.“ Rozhodně prý odklad nebude delší než domluvené datum, na kterém by se měli v příštích dnech shodnout šéfové států a vlád 27 zemí. Cílové datum tedy prozatím chybí. 

Donald Tusk, který je šéfem summitů EU uvedl, že odklad by neměl být delší než jeden rok.

Jestliže v době, po kterou bude brexit odložen, britský parlament potvrdí už odmítnutou dohodu o solidním odchodu VB z EU, opustí Británie EU k prvnímu dni následujícího měsíce. Avšak v případě, že by Británie byla členskou zemí EU i 22. května a rozhodla se neuspořádat evropské volby, odešla by z EU k 1. červnu.

Theres Mayová již dvakrát požádala o odložení brexitu, a to z tohoto pátku na 30. června. Tusk se ale na tento odklad netváří nijak příznivě. Podle něj by vyhovět takové žádosti znamenalo jen zvyšovat riziko dalších žádostí o krátkodobý odklad, dalších mimořádných summitů, což by mohlo zastínit veškeré další věci, které před sedmadvaceti země EU stojí. „Pokračující nejistota by také nebyla dobrá pro firmy ani občany,“ upozornil Tusk v dopise premiérům a prezidentům.
Zdroj : E15.cz, ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.