Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Bitcoin se blíží k desetitisícové hranici. Pomáhají mu zvěsti o Facebookové kryptoměně

Investice 21.06.2019 | 16:23 0 Komentářů

Některým kryptoměnám se daří. Během posledních 24 hodin vzrostl kurz bitcoinu o šest procent. K dosažení deseti tisícové hranice mu chybí jen dvě stě dolarů.  

Podobně povyskočil i kurz druhé nejrozšířenější virtuální mince etheru. Kryptoměna etherum vzrostla o téměř osm procent a blíží se třem stovkám dolarů.

Thomas Lee, spoluzakladatel analytické společnosti Fundstrat, upozorňuje, že v případě bitcoinu by dosažení desetitisícové mety znamenalo spuštění nového cyklu investiční mánie.

Deset tisíc dolarů stál jeden bitcoin naposledy v březnu loňského roku. „Zprávy o nové měně Facebooku bitcoinu určitě pomáhají. Firma pomáhá věřit tomu, že se celá tato vývojová cesta uchytila a nejde jen o krátkodobou módu,“ uvedl pro E15 ekonom Dominik Stroukal. Podle kryptoměnového investora Radomíra Eliáše aktuální růst bitcoinu bude mít je krátké trvání. „Nyní se blíží doba dovolených a tradeři se snaží urvat poslední přiležitosti. Podle mého odhadu cena bitcoinu poroste ještě zhruba další dva týdny, kolem 27. července ale asi opět spadne dolů,“ vysvětlil s tím, že informacemi o připravované měně Facebooku se podle jeho mínění nechají ovlivnit jen méně zkušení investoři.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.