Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Antimonopolní úřad se začal zabývat vstupem DRFG do Chytrého Honzy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se začal zabývat vstupem investiční skupiny DRFG do finančně-poradenské společnosti Chytrý Honza. DRFG Davida Rusňáka pomohla Jiřímu Patákovi financovat odkup společnosti od holadnské finanční skupiny Aegon a investiční skupiny Rockaway.

Aegon a Rockaway byly vlastníky téměř 80 procent Chytrého Honzy. Společnosti hodnotu transakce nezveřejnily, ale odborníci ji odhadují na 300 až 500 milionů korun.

Antimonopolní úřad posuzuje spojení společností ve zjednodušeném řízení. Rozhodnout by tak mohl do 20 dnů. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází v oblasti srovnávání, zprostředkování a prodeje finančních produktů v České republice včetně online trhu,“ stojí na stránkách úřadu.

„S Patákem sdílíme stejný pohled na rozvoj klasické i online distribuce finančních produktů a připravujeme v této oblasti společné kroky,“ uvedl již dříve majoritní akcionář DRFG David Rusňák.

Zdroj: ČTK

8 komentářů: “Antimonopolní úřad se začal zabývat vstupem DRFG do Chytrého Honzy”

 1. Karl von Banhoff napsal:

  Děkuji panu Hanzlovi za (v dobrém slova smyslu) vyčerpávající odpověď. Váš názor má vysokou váhu pro rozhodování spousty poradců Honzy v dilema být/či nebýt (zůstat/či odejít) …

 2. Karl von Banhoff napsal:

  Takže Honza teď bude nutit prodávat poradce finanční šunty zetě od paní ministryně financí? Děkuji, nechci !!! Co na to říká pan Hanzl, který je taky v Honzovi? Děkuji za odpověď Karl von Banhoff

  • Insider napsal:

   Dobrý den, koupě Chytrého Honzy (Bonnetu) panem Rusňákem z DRFG se začíná projevovat. Zjistěte si podrobnosti, není to tak složité. Mnozí z poradců v Bonnetu si aktuálně požádali o výplatu svých rezervních stornofondů, kam se jim ukládali peníze za životky, neboť plánují v blízké budoucnosti odchod. Nyní mají právo požádat o výplatu za smlouvy ŽP, kde se ještě ručilo provizí 2 roky. Jen připomenu, že 01.12.2016 začalo platit pětileté storno a dnes jsou to tedy dva roky, co bylo možné sjednat jedny z posledních smluv s dvouletým ručením. Další poradci se dívají po jiných firmách na trhu, současně jsou náborováni konkurencí, neboť nechtějí pracovat ve firmě, která byla koupena za peníze pana Rusňáka z DRFG. A důvody odchodu ? Zy si zjistěte sám, není to tak těžké. Myslím si, že to Bonnet (Chytrý Honza) dost pocítí.

  • Pavel Hanzl napsal:

   Dobré jitro, herr Banhoff!
   Chytrý Honza je slušná firma s dobrým servisem, pracuji zde již 5 let. Nikdy mne nenutila cokoliv prodávat. Občas cítím nějaké omezení, regulaci a tak, ale může za to ta pečovatelská EU, takže u mě dobrý.Poskytuje mi dobrý informační a právní servis. V současnosti přes tento broker pool obchodujeme pouze životní pojištění. Naše firma (HANZL FP, s.r.o.) je již od dubna 2016 IZ, takže jistě tušíte, že jsme v tomto směru samostatní. Mohutně se nám to vyplácí. Velmi pečlivě zkoumáme, s jakými subjekty v investicích budeme obchodovat, přičemž nás primárně nezajímá jen provize, ale především bezpečí klientů, historie emitentů produktů, další souvislosti. Pokud jde o finanční produkty DRFG, nikdy dosud jsme je neobchodovali klientům, nemáme rádi raketové růsty firem, které emitují dluhopisy s vysokými úroky a tedy s vysokým nebezpečím kreditního rizika. Podobný ostych máme k subjektu Arca Capital. Oba jsou to velcí podnikatelé, ale jsou napojeni na politiky a to my rádi opravdu, OPRAVDU nemáme. Máme jiné, skvělé investiční produkty a šunty to herr B nejsou. Děkuji za optání na můj názor. Začíná být zvykem, že se mne na spoustu věcí poradci ptají, například i moji oblíbenci anonymové, případně mne citují, nebo odkazují na mé texty. To mou poradenskou hlavu těší. Děkuji i za váš dotaz. P.S. Neplánuji odchod z Chytrého Honzy. Jsem tu rád.

   • Insider napsal:

    Máte na mysli pana Rusňáka z DRFG, který díky svým kontaktům, vlivu a penězům v podstatě online sledoval utajované vyšetřování, které proti němu kvůli podezření z obřího podvodu vedla policie? Nejméně dvanáctkrát získal informace z evidencí policie a státního zastupitelství. Teď se z kriminálního příběhu David Rusňák, zeť ministryně Aleny Schillerové, vykoupil. Zaplatil statisíce do fondu na pomoc obětem trestných činů.

    https://neovlivni.cz/zaplatil-tak-se-zet-ministryne-vykoupil-z-kriminalni-kauzy/

    • JONÁŠ022 napsal:

     Neovlivní je server celý v duchu „antibabiš“. Poslední doba celkem jasně ukázala, že Slonkové se nedá zas tak úplně věřit. Píše všechno hlavně tak, aby to poškodilo Babiše. Příbuzný ministryně se tehdy všem „antibabiš“ hodně hodil. V té kauze bylo obviněno půl Moravy, prostě každý, kdo se kdy potkal s dotyčným šmejdem, který nabízel informace. Opravdu si někdo myslí, že se dá vyplatit z obvinění?!
     Já se s DR potkal osobně někdy před rokem a hezky jsme si o tom popovídali. Kdo si ještě dneska udělá názor podle článků Slonkové je naivní děcko.

     • Radek napsal:

      Jasně :-). Celé je to Kalouskova konspirace na zničení čistého Andreje Babiše. A teď prosím ještě tu o červené Karkulce ;-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.