Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Po 8 letech v čele Chytrého Honzy předává Jiří Paták vedení společnosti Nicolasi Eichovi

Jiří Paták - Chytrý Honza - ChytryHonza.cz

Chytrý Honza zažívá rekordní rok. Firma se i díky Hypocentru stala jedničkou ve zprostředkování hypoték, kde letos překoná metu 23 miliard korun. Pomocí digitalizace sjednávání finančních produktů a silné roli na internetu firma letos poprvé překročí obrat půl miliardy. S touto vizitkou nyní Jiřího Patáka střídá ve vedení firmy profesionální management v čele s Nicolasem Eichem, bývalým členem vedení francouzské brokerské jedničky Meilleurtaux.com.

Jak je na tom letos Chytrý Honza?

Když jsme Chytrého Honzu s Kubou Havrlantem před 8 lety založili, samozřejmě jsme měli ambiciózní plány. Na nic jiného než na tržní jedničku jsme nemysleli. Teď, když se nám to podařilo minimálně co do objemu hypoték a podílu digitálního businessu, je to velké zadostiučinění.

Upřímně řečeno, trvalo nám to déle, než jsme si původně mysleli, ale o to pevnější naše pozice je. I když většina brokerů letos stagnuje nebo klesá, Chytrý Honza poroste o více než 35 %. Navíc polovinu smluv už uzavíráme online. Za to patří celému týmu velké poděkování.

Proč tedy odcházíte, když se firmě daří?

Na vrcholu se vždycky odchází lépe. Dotáhl jsem do konce celou jednu etapu firmy, a pokud byl někdy vhodný moment žezlo předat, tak je to nyní. O odchodu jsem se se společníky bavil delší dobu. Osobně to cítím tak, že po 8 letech je pro každou společnost zdravé, když dáte šanci novému týmu, novým myšlenkám a energii.

Jak se odchází z čela firmy po tak dlouhé době?

Od rozdělané práce se nikdy dobře neodchází, ale s vědomím, že je firma v dobré kondici, je to výrazně lehčí. S Nicolasem na změnách pracujeme od léta. Musím říct, že jeho zkušenost z jiných trhů je v českých poměrech unikátní. Chytrý Honza bude v dobrých rukou.

V čem se teď Chytrý Honza změní?

I když je to dnes už dospělá firma se silným zázemím, duší je to stále start-up. V určité fázi je proto potřeba společnost vyztužit o profesionální manažery, díky kterým pak může firma dále růst. V době, kdy je trh pod silným tlakem regulace, je to dvojnásobná výzva.

Samotná strategie se nemění. Cílem je i nadále budování multikanálové distribuce a digitalizace sjednávání finančních produktů. Dále budeme mapovat terén v zahraničí a připravovat se na expanzi.

A čemu se teď budete věnovat vy?

Nejsem rozhodně typ, který předá klíče a odjede na dovolenou. V Chytrém Honzovi zůstávám i nadále. Jako akcionář se budu společně s Rockaway Capital a holandským Aegonem podílet na formování další strategie firmy. Vedle toho se postupně budu angažovat v dalších projektech.

Děkuji za rozhovor.

Pod hlavičkou které finančně poradenské společnosti pracujete?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

12 komentářů: “Po 8 letech v čele Chytrého Honzy předává Jiří Paták vedení společnosti Nicolasi Eichovi”

 1. Marty napsal:

  Ještě že jsem odešel včas 😀 z této firmy. Bez této osoby půjde tato firma ke dnu

 2. vasek napsal:

  Jsem ani netušil, že jsou v hypotékách tak velcí…

  • napsal:

   To neví nikdo. A umělé tam přičíst Hypocentrum, které nevlastní a provize přes ně netekly, je prostě jen drzost Pataka a jeho marketingu. Stejně jako tvrdit, kolik toho dělají online a že jsou největší a bla bla bla..

 3. Jaroslav napsal:

  Prelozeno: kvuli pokracujicim ztratam prebira vedeni Aegon. Ted se mate na co “tesit”, poradci.

  • Jana napsal:

   Zdravím Jaroslave, mám v Bonnetu poměrně velký stornofond za životky, které jsem přestala dělat v prosinci 2016 kvůli novince v podobě pětiletého storna, tak jen doufám, že se jej někdy dočkám…Vaše zpráva mi moc na klidu nepřidala. Mimochodem, Vaše konstatování „pokračujících ztrát“ je Vaše osobní domněnka, nebo jste schopen ji jakkoliv argumentačně doložit ?

   • Insider napsal:

    Zdravím, Jano, jakmile se zveřejní výsledky za 2017, uvidíte, že je firma velmi profitabilní.. To, že firmu majitelé v minulosti nedojili, jak je to běžné jinde, ale investovali do ní, je asi to, na co Jaroslav odkazuje..

    • Jaroslav napsal:

     Tak určitě. Aegon to koupil aby neodepsal pujcku. Ted si dosazuje management. Proc asi? Protoze je s tim stavajicim extremne spokojeny???

    • Taky borec napsal:

     To by mě zajímalo, kdy to asi bude .. ty výsledky za 2017 .
     .
     Dosud totiž nejsou v justice.cz výsledky Chytrý Honza a.s. ani za 2016 …
     a za 2015 (za Bonnet) vlastně taky ne .. je tam jen projekt fúze a zahajovací rozvaha k 1.1.2015 ….

     • Jindřich Krysařík napsal:

      Bonnet / Chytrý Honza mají obchodní model založený na předstírání. Že se divíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.