Středa 29. září. Svátek má Michal.

Americké trhy rostou na vlně dobrých zpráv z oddálení obchodní války mezi USA a Čínou

InvesticeMakro 21.05.2018 | 17:26 0 Komentářů

Evropským trhům se dnes dařilo. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,2 %. Nejlépe se vedlo hlavně průmyslovým podnikům, které si připsaly zisky ve výši 0,6 %. Následovali je zpracovatelé komodit a výrobci nezbytného zboží, když si oba tyto sektory shodně polepšily o 0,3 % hodnoty. Na opačné straně spektra se nachází telekomunikační společnosti se ztrátou téměř jednoho procenta.

Americké trhy zahajují dnešní obchodní seanci růstem. Je tomu tak díky víkendovému jednání mezi představiteli USA a Číny, kde se obě země dohodly na pozastavení zpřísňování obchodních podmínek. Svítá tak trhům naděje na zamezení případné obchodní války. Index S&P 500 roste o 0,7 %, Dow Jones si připisuje 1,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,9 %. Stejně jako v Evropě největší zisky připadají na průmyslové podniky (+1,4 %). S odstupem následují technologické firmy (+1,2 %) a finanční instituce (+0,9 %). Do ztrát otevřeli pouze realitní developeři (-0,1 %).

Pražská burza si dnes pohoršila o 0,1 %. Na tomto poklesu se nejvíce podílely akcie ČEZ (-0,9 %) a Monety (-0,6 %). Před větším poklesem burze pomohl Philip Morris (+0,9 %), mediální skupina CME (+0,5 %) a Erste Group (+0,3 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,1 mld. CZK, což je výrazně pod dlouhodobým průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.