Neděle 20. ledna. Svátek má Ilona.

Americké trhy rostou na vlně dobrých zpráv z oddálení obchodní války mezi USA a Čínou

InvesticeMakro 21.05.2018 | 17:26 0 Komentářů

Evropským trhům se dnes dařilo. Hlavní index Stoxx 600 roste o 0,2 %. Nejlépe se vedlo hlavně průmyslovým podnikům, které si připsaly zisky ve výši 0,6 %. Následovali je zpracovatelé komodit a výrobci nezbytného zboží, když si oba tyto sektory shodně polepšily o 0,3 % hodnoty. Na opačné straně spektra se nachází telekomunikační společnosti se ztrátou téměř jednoho procenta.

Americké trhy zahajují dnešní obchodní seanci růstem. Je tomu tak díky víkendovému jednání mezi představiteli USA a Číny, kde se obě země dohodly na pozastavení zpřísňování obchodních podmínek. Svítá tak trhům naděje na zamezení případné obchodní války. Index S&P 500 roste o 0,7 %, Dow Jones si připisuje 1,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,9 %. Stejně jako v Evropě největší zisky připadají na průmyslové podniky (+1,4 %). S odstupem následují technologické firmy (+1,2 %) a finanční instituce (+0,9 %). Do ztrát otevřeli pouze realitní developeři (-0,1 %).

Pražská burza si dnes pohoršila o 0,1 %. Na tomto poklesu se nejvíce podílely akcie ČEZ (-0,9 %) a Monety (-0,6 %). Před větším poklesem burze pomohl Philip Morris (+0,9 %), mediální skupina CME (+0,5 %) a Erste Group (+0,3 %). Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,1 mld. CZK, což je výrazně pod dlouhodobým průměrem.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.