Pondělí 18. října. Svátek má Lukáš.

Americké trhy se dnes nejspíše vydají cestou menší korekce po včerejším růstu

Investice 27.02.2018 | 17:24 0 Komentářů

Trhy v Evropě ukončují dnešní obchodování mírně v zisku, i když po většinu dne se nacházely v červené oblasti. Kapitalizace indexu Euro Stoxx 600 se dnes oproti včerejšku moc nezvýšila, když si polepšila pouze o jednu desetinu procenta. Dařilo se především informačním technologiím a výrobcům luxusního zboží, když si shodně připisují 0,7 %. Na opačné straně se nachází hlavně sektor nemovitostí, který ztrácí 0,8 %.

Americké trhy zahajují seanci poněkud rozvážně. Index S&P 500 stoupá o 0,3 %, Dow Jones ztrácí 0,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,2 %. Tyto mírné ztráty korespondují s aktuálním menším nárůstem sazeb na desetiletých dluhopisech. V rámci indexu S&P 500 posilují hlavně utility (+0,3 %) a finanční instituce (+0,2 %). Nedaří se sektoru nemovitostí a výrobcům luxusního zboží, když shodně ztrácejí 1 %.

Pražská burza dnes posílila o 0,9 %. Dařilo se všem hlavním titulům v čele s Erste (+1,9 %), druhou pozici zaujal Unipetrol s Kofolou (+1,2 %) a trojici nejúspěšnějších uzavírá ČEZ se ziskem 1,1 %. Ztráty dnes postihly pouze menší tituly. Fortuna odepisuje 1,1 % hodnoty, textilka Pegas ztratila 0,9 % a likérka Stock přišla o 0,1 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.