CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 12. 2011

0 komentářů

Agentura Moody’s snížila rating Slovinska na A1, Rakousko zůstalo na AAA

 


 

Moody´s uvedla, že pokud by Lulaň musela poskytnout další podporu svému bankovnímu systému, zvýšil by se tlak na státní finance. Navíc agentura by mohla hodnocení ještě snížit, protože výhled je negativní. Přitom v roce 2007 bylo Slovinsko nejrychleji rostoucí zemí eurozóny.

Ratingová agentura naopak povrdila nejvyšší možný stupeň hlavního úvěrového ratingu Rakousku. Rakousko má tedy stále hodnocení AAA a výhled je stabilní.

Rating Rakouska na stupni AAA má nyní stabilní výhled. Stále více ale závisí na tom, kdy se vyřeší krize v eurozóně,“ uvedla agentura. „Čím déle budou trhy státních dluhopisů a trhy pro financování bank rozkolísané, tím pravděpodobnější jsou i další problémy pro většinu zemí v eurozóně. Včetně těch, které mají nejvyšší rating,“ napsala dále ratingová agentura.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

rating ČR a investice

Rating ČR je podle agentur vynikající. Investoři jim ale moc nevěří

Nejnovější hodnocení ratingových agentur S&P, Japan Credit Rating Agency (JCR) a Fitch potvrdila vysokou úvěrovou spolehlivost České republiky. Navzdory zhoršenému ekonomickému vývoji v důsledku koronavirové pandemie, se tak bude nadále výhodně financovat na domácím i zahraničních trzích. Co to znamená pro domácí […]

Text: Daniel Mareš

27. 01. 2021

spekulativní dluhopisy

Prašivé dluhopisy a dluhopisoví žabáci

Nejsou investice jako investice. Některé jsou rizikovější, jiné relativně bezpečné. Dluhopisový žabák je v každém případě prašivým dluhopisem a pro drobného střádala nebo investora čímsi, čemu by se měl vyvarovat. Patří mezi dluhopisy spekulativního stupně, které jsou kontrastem k dluhopisům stupně investičního. Takové […]

Text: Radovan Novotný

12. 12. 2019

České investice v Asii

Molotovův koktejl dneška: Kaviár, sekt a rating

Plán založení společné „nepolitické“ ratingové agentury zveřejněný (zcela oficiálně) Moskvou a Pekingem, která bude „spravedlivě“ hodnotit bonitu zemí a různorodých aktiv, není samozřejmě (nebo alespoň s velkou pravděpodobností) míněn tak úplně vážně. Nehledě na slavnostně podepisované dohody u stolů s kaviárem a sektem.

Text: Luboš Smrčka

02. 07. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.