Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Aegon prodal své společnosti v Česku a na Slovensku skupině NN

Pojištění 16.08.2018 | 10:12 0 Komentářů

NN Group kupuje životní pojišťovnu Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Celkem zaplatí 155 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun).

„Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy,“ uvedl generální ředitel skupiny Aegon Alex Wynaendts. „Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů,“ dodal.

Díky koupi (Aegon ČR) vzroste podíl NN na českém trhu životního pojištění z 9 % na 12 %. Jsem z této jedinečné příležitosti nadšený a těším se na výměnu toho nejlepšího, co obě společnosti umějí. Když budeme stavět na jejich přednostech, bude naše firma silnější – s lepším postavením, s větším dosahem distribuční sítě a s vyšší schopností nabízet našim zákazníkům konkurenceschopnější a inovativnější produkty a služby,“ řekl k transakci Maurick Schellekens, generální ředitel NN pro Českou republika a Slovensko.

Transakce podléhá obvyklým regulatorním schválením. Očekává se , že budou dokončena během prvního čtvrtletí 2019.

Zdroj: Tisková zpráva NN Group, ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.