CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

Text: Petr Zámečník

16. 07. 2014

94 komentářů

World Global Network: Rychlý výdělek… nebo podvod?

 


 

Podvodných schémat a společností slibujících vysoký výdělek se po české kotlině potuluje nemalé množství. Většina z nich stojí na principu pyramidové hry nebo Ponziho schématu. V současnosti v Česku rozvíjí svou činnost společnosti World Global Network (WGN), která znaky podvodného schématu splňuje.

Podezřelá je společnost nejen svou činností, ale již svými čelními představiteli. Prezident skupiny WGN Fabio Galdi a marketingový prezident Walter Presutti již mají na svém kontě jednu podvodnou společnost – TELME Global Mobile Network v Jižní Americe. Nyní se přesunuli do Evropy a nereálné výdělky slibují pod hlavičkou svého projektu World Global Network.

Společnost World Global Network nenabízí pouze jeden produkt, jak bývá u podvodných společností obvyklé (připomeňme např. Edbusy, Company Management nebo APL), ale v portfoliu má hned čtyři produkty slibující nereálné zhodnocení – Adkash, akcie Golden Share, investici do solárních panelů a investici do dluhopisů na solární panely.

Adkash

Adkash se nejeví jako podvodné schéma. Pouze je pro účastníky zcela nevýhodné a nemůže jim vydělat… dokud nezačnou vodit další lidi.

Adkash je aplikací instalovanou do mobilního telefonu. Na základě ní účastník systému přijímá reklamní hovory a SMS, za něž za každý obdrží 0,1 USD. Prvním zádrhelem je vstupní poplatek, který činí 139 USD. Při maximálním měsíčním přivýdělku 18 USD a poplatku 40 USD za odeslanou platbu leží návratnost vstupního poplatku v nedohlednu.

REKLAMA

Příjem z Adkash může vzrůst pouze v okamžiku, kdy účastník přivádí další lidi, kteří zaplatí vstupní poplatek. V tomto bodě ale již může splňovat definici pyramidové hry (letadla), v níž je účastník vyplácen na základě peněz, které zaplatí lidé vstupující do „systému“ pod ním.

„Moderní letadla“ přitom bývají vybavena určitým produktem, jehož hodnota ale neodpovídá ceně, kterou za něj nově příchozí zaplatí. Bez tohoto fiktivního produktu jsou příliš snadno odhalitelná a postižitelná jako podvod. Otázkou pro příslušný soud je, zda produkt Adkash svou hodnotu má, nebo slouží jen k zamaskování pyramidy.

Akcie Golden Share

Počátkem roku 2013 společnost World Global Network vydala zlaté akcie (Golden Share v podobě Golden Pack). Za 1200 USD mají přinášet stabilní výnos 20 USD/měsíc, tedy 20 % ročně. Společnost zároveň připravovala vstup na londýnskou burzu London GXG Exchange.

Pomiňme spekulace o reálnosti dosahování stabilního výnosu 20 % ročně. Nezvratnou skutečností je, že společnost na burzu dosud nevstoupila. Pouze si koupila neaktivní společnost World Assurance Group patřící mezi „penny stocks“, která je obchodována na neregulovaném trhu OTC Pink market. Samozřejmě společnost neopomněla zmínit, že na stejném trhu jsou obchodovány též akcie Nintendo, Sony, Allianz, Porsche, Volkswagen a další. Jaksi se ale nezmínila, že uvedené společnosti jsou obchodovány i na regulovaných trzích.

REKLAMA

Akcie byly vydány počátkem roku 2013 a do půl roku byly rozprodány. Přesto dosud na stránkách společnosti v sekci informací pro investory (Investor Relation) visí pouze fotografie usměvavých byznysmenů a nápis „Coming soon“. S tímto přístupem by na regulovaném trhu společnost rozhodně neuspěla.

Solární panely

Fotovoltaika a solární byznys v Česku získal nechvalnou proslulost. Díky vysokým dotacím, na které budeme mnoho let doplácet v ceně elektřiny, se vysazování solárních panelů na polích místo řepky olejné stalo skutečně lukrativním. Ti, kdo nestihli svůj panel zapojit včas, ale mají smůlu a mohou jen závidět. Nebo jít do WGN…

Lidé vědí, že v solární energii je státy podporovaný zlatý důl. V Česku již zlatá žíla došla, ale v jiných zemích se zlatá zrnka dají ještě ze slunce „vyrejžovat“. Na to spoléhá i WGN. Své (fiktivní?) elektrárny umísťovala do Thajska a na Ukrajinu, nyní do Japonska a do Rumunska.  Pro své klienty nabízí možnost koupě solárního panelu s jeho následným pronájmem provozovateli solární elektrárny (Hire Purchase Formula).

Cena panelu je 1 200 USD, dalších 50 USD zaplatí za dopravu panelu na místo instalace a k tomu připlatí členský poplatek. Panel v balíčku Power Master vyjde na 1 689 USD včetně dopravy. Výnos má činit 20 USD měsíčně po dobu 20 let. Ve smluvních podmínkách společnost garantuje výnos 5 % ročně, čili přibližně čtvrtinu.

REKLAMA

Cena panelu je předražená a výnosy nereálné. Navíc výroba elektřiny solárními panely je ekonomicky výhodná pouze za předpokladu obdržení dotací. Ty ale např. v Rumunsku nelze získat, pokud vlastníkem panelu a provozovatelem fotovoltaické elektrárny není stejná osoba. A to v případě WGN není.

Navíc se začínají projevovat předsmrtné křeče pyramidového schématu – nestíhají se termíny, vymlouvá se na objektivní potíže a elektrárny se neotvírají. Výnos se má přitom začít vyplácet až po uvedení elektrárny do provozu.

Dluhopis na solární panely

Certifikáty o vlastnictví solárního panelu se stávají minulostí. Jsou nahrazeny dluhopisem Power Unit Note s výnosem 20 % (garantováno je 14 %, ale jedná-li se skutečně o Ponziho schéma nebo pyramidovou hru, beztak podvedení nedostanou nic nebo jen minimum ze svého vkladu).

Aby si mohl investor pořídit dluhopis za 1 200 USD, musí navíc zaplatit za „vstupní balíček“ Master dalších 639 USD. Před změnou byli ještě poslední klienti vybízeni k rychlé akci a nákupu za předešlých (výhodnějších…) podmínek. To je další symptom padajícího letadla.

Je World Global Network podvod?

World Global Network vykazuje řadu symptomů podvodných schémat založených na pyramidových hrách (starší účastníci jsou vypláceni z peněz nově příchozích) a Ponziho schématu (zjednodušeně: účastníci jsou vypláceni z vlastních peněz). Zájemci o tuto investici by měli být více než obezřetní.

Poděkování: Děkujeme našemu čtenáři za velmi podnětné informace k případu World Global Network.

Vstoupit do diskuze 94 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

World Global Network: Podvedení podvodníci?

Sešli jsme se v restauraci Koliba v Prostějově. Cílem schůzky ze strany představitelů WGN bylo přesvědčit mě o mém mylném názoru na WGN. Odcházeli zkroušení se zjištěním, že i oni sami byli nejspíš podvedeni.

Text: Petr Zámečník

07. 08. 2014

Fotovoltaika? Kdyby jen ta!

Diskuse, často vyhroceně emotivní, o mnoha velmi nešťastných aspektech státní podpory solární energie, získává v některých případech až burleskní rozměr. Jsme znovu šokování zdůrazňováním obřího rozměru tohoto problému, což ale efektivně zakrývá jeho pravou podstatu.

Text: Luboš Smrčka

28. 02. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Radek

  17 července, 2014

  Dívím se jen, že na to lidi pořád skáčou…

  Odpovědět

 • silák

  17 července, 2014

  Myslite na ZFP? :-)

  Odpovědět

 • Radek

  17 července, 2014

  :-) jsou i horší případy. ZFP je proti nim zlatá.

  Odpovědět

 • Jiří

  17 července, 2014

  ZFP se nechová zrovna odborně a osobně je vnímám jako nejhorší zprostředkova­telskou firmu v ČR. Nicméně jsou registrování v ČR, mají určitý dohled, jsou regulovaní, platí daně, zodpovědně ukazují výroční zprávy, prodávají reálné produkty, řídí se českým zákonem atd. Kdežto World prodává jenom vzdušné zámky a není možné se bránit.

  Odpovědět

 • Radek

  17 července, 2014

  Přesně tak.

  Odpovědět

 • Lukáš Kaňok

  17 července, 2014

  Vůbec tomu nevěřte. Fincentrum má strach, že je lidi přestanou krmit a že ty nuly, které se dnes nazývají finančními poradci, přijdou o práci, takže raději hází špínu na seriózní společnosti. A ani se přitom nezdráhají lhát, jako když tiskne. Partners, OVB, Fincentrum, všechno jedna a ta samá pakáž… :-X

  Odpovědět

 • pozorovatel

  17 července, 2014

  Vy tomu World Global Network věříte, Lukáši?

  Odpovědět

 • Lukáš Kaňok

  17 července, 2014

  Zdá se, že jsem zatím jediný, kdo měl tu slušnost (nebo snad odvahu) přispívat pod svým vlastním jménem, pane pozorovateli. Ano, věřím. Na rozdíl od autora totiž u wor(l)du už nějaký ten pátek jsem a mám tedy dostatek informací a zkušeností, abych si o tomto „článku“ mohl udělat objektivní názor. Lidi, nevěřte hned všemu, co kde nějaký ňouma na internetu napíše. Stačí si uvědomit, komu servery jako investujeme.cz nebo peníze.cz patří, podívat se, co tam píšou s prominutím za s*ačky a pak vám dojde, na čí straně je pravda. Faktem je, že ani Partners, ani Fincentru se nelíbí, že někdo nabízí lidem 14%, když oni, vážení a počestní finanční poradci, vám můžou nabídnout skvělé 1%, nebo vám dát podepsat nějakou super výhodnou pojistku, hlavně aby z vás měli nějakou tu provizi a mohli dále živořit. Takže musí ovčany aspoň něčím postrašit, proto píšou takovéhle blbosti. Tyhle články jsou jasným důkazem toho, že společnosti jako Fincentrum už melou z posledního.

  Odpovědět

 • 14 procent, jasne

  17 července, 2014

  Vy jste tak vymytej, ze si tu ztratu zaslouzite :-)

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  18 července, 2014

  Jak souvisí prezentace nabídky akcií firmy E4U do solární energetiky s nabídkou World?

  Odpovědět

 • Jiří

  18 července, 2014

  Čemu nemáme věřit? Vážený pane, to jsou fakta, které už se opakují stále dokola a členové tohoto podvodu nemají žádné argumenty. Pane, jste hlupák a hlupákem zůstanete. Já nejsem ani v Partners ani z Fincentra . Vlastním desítky solárních panelů v ČR a vaše panely jsou předražené. Za stejnou cenu mám 4–5solarních panelů v ČR. V žádném případě vaše panely nedokážou vydělat to, co společnost slibuje. Společnost vyplácí odměny z peněz, které přeplatíte. Navíc se platí solární panely, které ani neexistují. Opravdu si klepu na čelo a říkám si, jak někdo může věřit takovému nesmyslu a investovat do toho takové peníze. Jestli někdo bude nabízet přátelům či rodině takové blbosti, okamžitě podám trestné oznámení na danou osobu. Taky si prostudujte zákon, organizovaný podvod je trestný čin a nikdo se vás nebude ptát, jestli jste o tom věděl nebo ne.

  Odpovědět

 • jurajko

  18 července, 2014

  predpokladam ze takyto vstup spravca fora vymaze, lebo nehraje do jeho kariet ;-) tak nech sa vam dari, pan spravca a dalej klamte ludi s poistkami, ovce pojdu za vami… aby ste raz neskoncili na sude vy za ohovaranie atd. pripadne vas o par rokov ubiju vase ovce ked im investicka zarobia 0 ;-) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=K15Msd2X3hg&ap­p=desktop

  Odpovědět

 • jurajko

  18 července, 2014

  https://m.you­tube.com/watch?v=K15Msd2­X3hg

  Odpovědět

 • Jiří

  18 července, 2014

  Já nedělám investiční životní produkty a ten kdo je doporučuje jako výhodné investování, tak jsou to stejní zloději jako prodejci World.

  Odpovědět

 • Mik0007

  19 července, 2014

  Milý jurajko,
  pokud bych měl porovnat nabízení podvodné investice World s podvodným nabízením investičního životního pojištění, pak by mě napadly tyto rozdíly:

  • Zprostředkovatel IŽP musí být registrován u ČNB a jí dozorován
  • Zprostředkovatel Worldu nemusí nic
  • Pojišťovna nabízející IŽP je licencována a dozorována
  • o Worldu v podstatě nevíme vůbec nic, neznáme ani OR
  • Investiční společnost je licencována a dozorována
  • o Power Clouds nevíme vůbec nic, neznáme ani OR
  • v případě porušení práva u IŽP se můžeme obrátit na český soud
  • u Wolrdu j vymahatelnost práva rovna 0

  V prvním případě, tedy porušením práva v oblasti IŽP,, už máme zkušenost s IFP Institutem Finančního Poradenství – firma je v insolvenci, kvůli nároku ČPP za cca 50 mil. Kč. ČPP snad i vrací klientům pojistné.
  Takže právo zde funguje.
  Ve druhém případě to s právem bude asi trochu obtížnější.

  Odpovědět

 • Mik0007

  19 července, 2014

  Nějak mi vypadla interpunkce, takže příspěvek vkládám v čitelné podobě:
  Milý jurajko,
  pokud bych měl porovnat nabízení podvodné investice World s podvodným nabízením investičního životního pojištění, pak by mě napadly tyto rozdíly:

  • Zprostředkovatel IŽP musí být registrován u ČNB a je jí dozorován.
  • Zprostředkovatel Worldu nemusí nic.
  • Pojišťovna nabízející IŽP je licencována a dozorována. – O Worldu v podstatě nevíme vůbec nic, neznáme ani OR.
  • Investiční společnost je licencována a dozorována.
  • O Power Clouds nevíme vůbec nic, neznáme ani OR.
  • V případě porušení práva u IŽP se můžeme obrátit na český soud.
  • U Worldu j vymahatelnost práva rovna 0.

  V prvním případě, tedy porušením práva v oblasti IŽP, už máme zkušenost s IFP Institutem Finančního Poradenství – firma je v insolvenci kvůli nároku ČPP ve výši cca 50 mil. Kč. ČPP snad i vrací klientům pojistné.
  Takže právo zde funguje.

  • Ve druhém případě to s právem bude asi trochu obtížnější.

  Odpovědět

 • Shrek

  19 července, 2014

  Ty vlastníš tak leda průkazku z evidence na úřadu práce, Kecale.

  Odpovědět

 • Jiří

  19 července, 2014

  To že vlastním solární panely, přece není nic zvláštního, v našem městě to má pomalu každá desátá střecha:-). Náklady se v mém případě vrátí do 7–9let. Záruka přes 20let. Jsem majitelem, mam je na střeše a mohu je kdykoliv prodat. Jsou 5× levnější. Rozhodně větší jistota než investovat do letadla.

  Odpovědět

 • mirek

  18 července, 2014

  No jo, ale jak můžeme vědět, že je to Vaše vlastní jméno? Co když je to sousedovo, kterého nemáte rád a říkáte si, ať je tu za vola on?

  Odpovědět

 • Shrek

  22 července, 2014

  Podle sebe soudím tebe :-)))

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  18 července, 2014

  Lukáš Kaňok:

  Hezké nasazení… předpokládám, že vaše mládí je omluvenkou za vaši naivitu a nezkušenost. Tuhle lekci si budete pamatovat, věřte mi.

  Nejvýživnější diskuse o tomto tématu (se spoustou informací) je zde:

  http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=5015.0

  Odpovědět

 • Mik0007

  19 července, 2014

  Lukáši,
  víte, že společnost Power Clouds v Rumunsku vůbec nepodniká? Víte, že elektrárna ve Scornicesti patří panu Forlanimu? Víte, že výkupní ceny v Rumunsku i Japonsku jsou stanoveny zákonem? Víte, jaký je rozdíl mezi OTC Pink Market a regulovanou burzou? Přečetl jste si etický kodex DSA? Víte, že nabízení budoucí investice do panelu v elektrárně, která nestojí není přímý prodej? Víte, že do DSA má podánu žádost firma Global Mobile Network PLC z USA s uvedením telekomunikační činnosti? Víte, že akcie na akciích Golden Share je záměrně uvedeno jméno firmy se registračním číslem jiné firmy? Víte, že anglický World Global Network PLC si prohodil jméno s firmou Mobile Network, kvůli tomu, aby nemusel přiznat ve výroční zprávě, že nepřevedl Golden Shares na World Global Network, jak slíbil? Myslíte, že Partners, OVB a Fincentrum působí i v Rusku, Francii, v Belgii, Kolumbii, Chorvatsku, a dalších zemích, kde píšou negativně o Worldu? Mám pokračovat?

  Odpovědět

 • Balamuťa

  22 července, 2014

  V Kolumbii, jo? Která.Partners akorát pohořeli v Polsku a na Slovensku je to zcela jiná firma. Fincentrum možná je na Ukrajině a jinde je leda tak OVB, ale o jejích kvalitách se tady na tomto serveru už napsalo dost, ne?

  Odpovědět

 • Mirek

  18 července, 2014

  No to jste trefil, finanční poradci se opravdu klepou před společnostmi tohoto typu :))) Vymytej jste tu evidentně pouze Vy Lukáši!

  Odpovědět

 • Jiří

  18 července, 2014

  Seriozní společnost, která nezveřejňuje účetní závěrku a výroční zprávu. Co pak, něco tají? Pořád něco slibují, ale nic neplní. Neustále mění podmínky. Uvádí investory v omyl. Nedává investorům žádnou šanci se právně bránit. Garance je fiktivní a i když firma nedodrží garanci, stejně už se ke svým penězům nedostanete. Firma nemá žádný kontrolní systém vlastních lidí, pak se objevují amatérské prezentace, které jsou lživé. Tak to je podle vás seriozní firma?

  Odpovědět

 • Zabiják lhářů

  19 července, 2014

  Kdepak jsi přišel na to, že WGN nezveřejńuje své hospodářské výsledky. Celá skupina tak činí dokonce KAŽDÝ MĚSÍC, pane Prolhaný. Je totiž obchodována na OTC Market a NASDAQ.

  Odpovědět

 • Jiří

  19 července, 2014

  Opravdu? Tak mi pošlete odkaz na účetní závěrku a výroční zprávu, děkuji. OTC Market, tam jsou většinou společnosti které nesplňují podmínky pro plnohodnotnou burzu. Mohou to být například krachující firmy. Žádný dohled, žádná regulace. Kdy budou na té burze, kdy budou členem DSA? Je to firma, která prodává sny. kdo především lže, jsou samotní zástupci firmy, kteří tím i porušují zákon. Stačí se podívat na různé prezentace, komentáře, prohlášení. Co věta to zavádějící, nebo přímo lživá informace. Když už něco mám prodávat, tak bych měl znát o firmě vše a neposlouchat nadřízeného, který již v podvodných projektech byl.

  Odpovědět

 • Mik0007

  19 července, 2014

  Milý pane Zabijáku lhářů,
  opravdu zveřejňuje každý měsíc své výsledky celá skupina World?

  Podle tohoto vlastního PR sdělení to tak není.

  http://online­.wsj.com/arti­cle/PR-CO-20140619–907329.html

  Je zde uvedeno toto:
  WDAS vydělala 10% ze vstupních poplatků z 13. elektrárny, které inkasovala od PARTNERSKÉ společnosti Power Clouds.

  Pokud by se jednalo o holding neboli skupinu, pak by zpráva měla znít takto:
  Společnost World GN inkasovala za 13. elektrárnu 3.125.000 USD
  Společnost Power Clouds podepsala smlouvy se závazkem uhradit 8.400.000 USD drobným investorům.
  V rámci skupiny si společnosti přefakturovali 300 tis. USD.

  Chápete ten rozdíl? WDAS se chlubí výdělkem z půjčených peněz na elektrárnu, která ještě nestojí.

  Ještě dodám, že dle zákonem stanovených výkupních cen v Japonsku by 13. elektrárna mohla vydělat za 20 let max. 4 milióny USD před zdaněním.

  Toto číslo vaši představitelé už ani nerozporují a mluví o tajemných sponzorech a dotování z ostatních činností firmy.

  Auditované účetní závěrky jsou minimálním předpokladem k plánovanému vstupu jakékoli firmy na burzu. Žádná z firem Worldu doposud nezveřejnila ani jednu, i když už 2 roky tvrdí, že vstoupí na londýnskou burzu GXG Main.

  OTC Pink market není žádná technologická burza, ale neregulovaný trh, na kterém jsou listovány akcie (penny stocks) firem, které nemají šanci uspět na regulovaném akciovém trhu. Kromě toho, že jsou zde LISTOVÁNY akcie méně bonitních firem, jsou zde také OBCHODOVÁNY akcie firem z celého světa, které jsou listovány na regulovaných burzách.
  Akcie mohou být obchodovány kdekoli, souhlas emitenta k tomu není potřeba. Takže si penny stocks WDAS můžete koupit třeba ve Fio bance.

  Odpovědět

 • Mr. Invisible

  20 července, 2014

  Takže jestli to dobře chápu, tak pan Zabiják lhářů, by měl v první řadě hlavně zabít sebe.

  Odpovědět

 • Jiří

  17 července, 2014

  Což i členové přiznávají, ale letadlo to prý není:-) Článek je hodně krátký, těch háčků je mnohem více. Lidé jsou opravdu nepoučitelní.

  Odpovědět

 • Jana

  17 července, 2014

  Pracovala jsem jako finanční poradce 15 let. Jedna skupina finančních poradců kupuje druhou, převádí se s nimi k jejich klienti. Marketing je stejně síťový jako ve World GN či jiné prodejní společnosti – ať prodává zboží či služby. Zajímalo Vás někdy z čeho jsou vypláceny provize finančním poradcům – no přece z vašich plateb za pojistky, poplatků za stavební spoření či poplatky za zprostředkování nákupu investic. Tam nikdo nepřemýšlí, zda není pojistka předražená nebo nad poplatky za investice. Myslím si, že WORLD leze finančním poradcům do zelí a tak kopou kolem sebe jak šílení. Toto není první článek o WORLD GN a jistě ne poslední. Chcete-li informace o WORLD, pak hledejte na zahraničních serverech. Ne v ČR, kde každý závidí každému a o pomluvách ani nemluvit.

  Odpovědět

 • Lukáš Kaňok

  17 července, 2014

  Přesně tak :)

  Odpovědět

 • Jiří

  18 července, 2014

  Tak jsem hledal na zahraničních serverech a jsou tam podobné debaty. Asi myslíte firemní stránky, kde firma slibuje a neplní? 15let jste byla poradkyně a až teď jste si řekla, už to dělat nebudu raději půjdu do letadla? To jste si teda pomohla.

  Odpovědět

 • mirek

  18 července, 2014

  Jano, já Vám tak strašně zavidím, že ani nemožu spat. Kde si možu nějaký ten panel kúpit, ať si možu trochu zdřímnút.

  Odpovědět

 • Mik0007

  19 července, 2014

  Vážená paní Jano,
  tady ale nejde o to, jestli je něco předražené nebo z čeho jsou vypláceny provize.
  Tady jde o to, že nabízíte podvodnou investici.
  Jak to, že vás jako finanční poradkyni nezaráží to, že World nezveřejnil výpis z obchodního rejstříku, nemá telefonní kontakty, neodvádí na dokladech DPH (ani v ČR, ani v Rumunsku, ani v Singapuru), nemusí platit clo z panelů, nemusí zde mít odpovědného zástupce …?
  Jak to, že vás nezajímá návratnost investice solárního panelu – jako finanční poradce snad umíte násobit 2 čísla (výkupní cena x vyrobená energie)? Jak to, že vám nevadí, že pan Galdi už položil minimálně jednu pyramidu? Jak to, že vám nevadí poplatky 25–40 USD za převody vydělaných peněz?
  Chápu, že naletí neinformovaný člověk, ale finanční poradce jako vy?

  Odpovědět

 • Jiří

  20 července, 2014

  Na to je jednoduchá odpověď, protože paní jde o peníze, vše ostatní ji nezajímá.

  Odpovědět

 • Jefimov

  21 července, 2014

  Mimochodem, poplatky za převod peněz si účtuje banka. :-) Uvažte, co říkáte, nebo si lidé budou myslet, že patříte k té skupině šíleně kopajících. :-)

  Odpovědět

 • Mik0007

  21 července, 2014

  Pane Jefimove,
  sdělte nám prosím, o kterou banku se jedná. Dále prosím zajistěte u vaší firmy, aby tyto poplatky uváděla transparentně na svých stránkách. Jde přece o dodržování etického kodexu DSA. Pak prosím poraďte vašemu vedení, že pokud umí používat PayPal na přijímání darů do nadace, stejnou službu mohou využít na odesílání vydělaných peněz klientům. K mojí práci patří i optimalizace bankovních služeb. Mohu vaší firmě, tedy Worldu nabídnout snížení poplatků za odeslané platby až na 0 USD. Udělá to totiž každá banka, která spravuje účty firmě se stovkami tisíc klientů. Zatím to bohužel vypadá tak, že poplatky inkasuje World.

  Odpovědět

 • Palivec

  21 července, 2014

  No oni určitě potřebují rady od vás, panáčku. Nevěřím, že děláte, co píšete, protože vidím akorát, že diskutujete celé dny na podobných diskusích.

  Odpovědět

 • Mik0007

  21 července, 2014

  Milý Palivče,
  jsem velmi rád, že nemáte nic proti mým názorům, i když nevěříte tomu, co dělám.

  Odpovědět

 • Jiří

  21 července, 2014

  A Vy to čtete. Doufám, že vás důležité informace obohacuji.

  Odpovědět

 • Jiří

  21 července, 2014

  To je zajímavé, jiné firmy to mají zdarma.

  Odpovědět

 • Jiří V., Partners

  17 července, 2014

  Kdo do toho vloží peníze, přijde o ně. Zaslouží si to, je to Darwin – uvěřit World Global Network může pouze hlupák. Klasické letadlo, kterých tu byly desítky. Kdy zasáhne ČNB?

  Odpovědět

 • Jiří

  17 července, 2014

  ČNB nezasáhne, společnost není registrovaná v ČR. Společnost nemá žádný dohled.

  Odpovědět

 • Jiří

  18 července, 2014

  ČNB může pouze varovat, stejně tak může učinit i policie či ministerstvo. Pokud podáte trestné oznámení, policie to začne prošetřovat.

  Odpovědět

 • Jiří

  20 července, 2014

  Jsem zvědav na argumenty zastánců letadla. Dříve nebo později se tomu budeme smát, stejně tak jako jiným podvodným projektům.

  Odpovědět

 • Jefimov

  21 července, 2014

  Asi jsem hodně důvěřivý. Nicméně v tomto článku mi hodně věcí nějak „nesedí“.
  Neumím posoudit, jestli firma TELME nechala nějaké věřitele po svém ukončení činnosti. Umím ale posoudit fungování aplikace Adkash. Toto (podle pana autora podvodné) schema předpokládá, že zadavatelé reklamy stojí o to, aby byla jejich reklama VIDĚNA. Jsem podnikatel a nejrůznější způsoby inzerce se v reálu ukázaly být nerentabilní. V tomto projektu si zaplatím inzeci, která se při aktualizaci vloží do aplikací Adkash , instalovaných v telefonech mých cílových zákazníků. Při příchozích hovorec a SMSkách se při zvonění tato moje reklama zobrazí na displayi a po ukončení hovoru, či při uzavření zprávy se zobrazí znovu. KAŽDÝ, KDO PŘIJÍMÁ HOVORY A ZPRÁVY SE NA DISPLAY SVÉHO TELEFONU DÍVÁ. Tím dosáhnu toho, že moje reklama bude shlédnuta na 100%. Pan autor tedy buď nepochopil princip, nebo má jeho článek jiný účel.
  každý ze zadavatelů reklamy si může sám domyslet úžasnou příležitost, kterou tento systém nabízí.
  Číselné údaje o „nevýhodnosti“ aplikace pro uživatele jsou hodně „zmatečné“ a nesmyslné. Systém této reklamy funguje na tom, že si lidé tuto aplikaci do telefonu instalují a pobírají odměnu do výše 80 USD měsíčně. Pokud by firma peníze nevyplácela, všichni by si tuhle aplikaci odinstalovali a žádný zadavatel by reklamu neplatil. Provozovatel by tím nic nezískal a uživatelé, kteří by byli účastníky systému cca půl roku by měli svoji investici zpět.
  Mám tuto aplikaci nainstalovanou zhruba rok a jsem spokojen s jejím vývojem.
  Moje investice se mi vrátila a jen čekám, až bude „skupina uživatelů“ natolik velká, aby se vyplatilo reklamu do systému zadat.
  No a vzhledem k tomu, že z peněz, které zadavatelé platí, mohou profitovat i ti, kteří celou strukturu budují a to v poměru, kterým se o budování zaslouží, mohu všem jen doporučit, aby se s námi na tom budování podíleli. Reklama je ohromný zdroj peněz. tahle společnost nikoho nenutí pracovat, podávat pravidelné měsíční výkony, platit storna a pokud nás někdo chce opustit, prostě odinstaluje aplikaci ze svého telefonu.
  Za své peníze cca 2800,–Kč obdrží každý
  krom té reklamní aplikace, která v současné době (zkoušek a zavádění) nese kolem 360,–Kč měsíčně, možnost měsíčního neomezeného volání do celého světa ze svého chytrého telefonu na wi-fi do všech sítí (nornálně za cca 900,–Kč) a možnost videoweb místnosti, ke se vás může 32 účastníků najednou bavit i s vebkamerou a nebo 1000 nasloucha­jících vás může poslouchat(normálně také za cca900,–Kč).K tomu vám firma vrací na účet 30 dolarů, které můžete utratit ve svém obchodě.
  Mám rodinu ve světě a ten videoweb jsem uvítal. :-)
  Nevím co si o článku pana zámečníka myslet, ale NESOUHLASÍM S NÍM!

  Odpovědět

 • zamecnik

  21 července, 2014

  Dobrý den, nezpochybňuji potřebu firem, aby jejich reklama byla vidět. K tomu může být podobný systém užitečný. Co v článku píši, a co jste jistě četl, je, že za daných ekonomických parametrů (vstupní poplatek, cena za reklamu a poplatky za zaslání peněz) je pro uživatele nevýhodný – a výhodným se může stát až v okamžiku, kdy tento systém doporučuje dál a získává další platící registrační poplatek. A takové známky mívají podvodná schémata. Nepíši, že Adkash je podvod, ale že jeví některé známky letadlových her.

  Rozhodně Vám ale nemíním upírat právo nesouhlasit.

  Odpovědět

 • Shrek

  21 července, 2014

  Tak trohu ako odvolávám, co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil, ne?
  http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/342523-pomluva-na-internetu-muze-znicit-i-slusneho-cloveka-obrana-prakticky-neexistuje.html

  Odpovědět

 • Mik0007

  21 července, 2014

  Vážený pane Jefimove,
  prosím vás o sdělení, která z českých firem má zájem o reklamní trh 2000–5000 českých uživatelů aplikace Adkash, kteří každý den odkliknou několikrát jeho reklamu. Naopak, znáte nějakého českého uživatele Adkash, který si objednal špagety u regionálního italského výrobce těstovin Orogiallo?
  Opravdu si myslíte, že takto může fungovat reklama?
  Chápu, jedná se přece o BETA verzi. Bohužel u Worldu je tak trochu všechno BETA.
  BETA je vstup na londýnskou burzu.
  BETA je členství v DSA.
  BETA jsou elektrárny, které nepatří Worldu ani Power Clouds.
  BETA je 4. a 5, elektrárna, která už vyplácí, ale ještě nebyla spuštěna.
  BETA je 6. elektrárna, o které nikdo neví kde bude stát, i když už klienti mají certifikáty o vlastnictví panelů.
  BETA je slibovaný platební systém, který už měl být 3× spuštěn.
  ……..

  Odpovědět

 • Shrek

  21 července, 2014

  Já vím o jedné slovenské firmě, která inzerovala a o jedné moravské, která se inzerovat chystá. Několik dalších si to chce zkusit, zatím je ale jejich zájem toliko v teoretické rovině… co já vím, tak nepokročily v této věci nikam.
  Já si myslím, že italské špagety si nekoupil nikdo, co firmu vedlo k tomu to zkusit se jich zeptejte sám.
  Jak se zdá jste silný ALFAsamec a BETAfirmu ani BETAlidi k ničemu nepotřebujete, ne?

  Odpovědět

 • Mik0007

  21 července, 2014

  Pane Shreku,
  nebudu asi daleko od pravdy, pokud budu tvrdit, že československý reklamní trh Adkashe se pohybuje v řádu stokorun až tisícikorun? Opravdu si myslíte, že odměny, které se připisují na virtuální účty jsou z příjmu inzerce? Nefunguje to náhodou stejně jako u panelů, kde se slibují výnosy 2 až 4× vyšší než mohou být výnosy z prodeje energie?
  Za toho alfasamce vám děkuji, perfektně jste mě vystihl. S psychologií asi problémy nemáte, s ekonomikou vám rád pomůžu.

  Odpovědět

 • Shrek

  22 července, 2014

  Opravdu si to myslím, protože opravdu si za to CellAd účtuje a dodává případové studie.
  Jo, nemusím být ani bůhvíjaký psychlog, abych poznal, že je někdo fakt velkej „samec“. A fakt velkej případ pro psychiatra.

  Odpovědět

 • Jiří

  21 července, 2014

  Tak to by měli změnit marketingového manažera, protože jenom absolutní blb by si platil tak neefektivní reklamu. Připomíná mi to internetové klikačky, za každý klik nějaký ten peníz, ale nikdo si nic nekoupil a klikali jen kvůli penězům. Pak nám napište, kolik lidí se na to chytlo:-)

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  22 července, 2014

  Shrek: Ještě nějaký pádný argument?

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  22 července, 2014

  Mik0007:

  4. a 5. elektrárna je podle informací poskytnutých Worldem spuštěna:

  http://www.po­werclouds.com/wp-content/upload­s/2014/06/F.R­.A.N._ENERGY_IN­VESTMENT_SRL_-Authorization_de-infintare.pdf

  Informace o spuštění se objevila opožděně až v červenci. Možná se mi podaří získat nějaké informace o elektrárně a historii její stavby a spouštění přímo na místě.

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  22 července, 2014

  Jefimov uvádí:

  „…lidé tuto aplikaci do telefonu instalují a pobírají odměnu do výše 80 USD měsíčně…

  …aplikace, která v současné době (zkoušek a zavádění) nese kolem 360,–Kč měsíčně, možnost měsíčního neomezeného volání do celého světa ze svého chytrého telefonu na wi-fi do všech sítí…“

  Pane Jefimove,
  něco mi ve vašich tvrzeních nesedí.

  Předně: Kurs dolaru je cca 20 Kč za 1 USD. Odměna 80 USD měsíčně by měla odpovídat 1600 Kč – vy uvádíte jen 360. Co způsobuje ten rozdíl?

  Dále: Pokud opravdu aplikace nese 360 měsíčně – jaké jsou náklady na její provoz?
  Pokud vím, lze na AdKoin vydělávat ve dvou režimech (do jisté míry nezávislých na sobě)

  1. Příjem za zhlédnuté reklamy

  Vyplácí se 0,01 USD za hovor/SMS, s omezením 30 hovorů a 30 SMS za den. Maximální měsíční výdělek (teoreticky) až 18 USD za měsíc – to odpovídá těm vašim 360 Kč.
  Pokud se nepletu…:
  Aplikace je zdarma. Ale aby se peníze daly převést, je nutné zaplatit vstupní poplatek alespoň za balíček Master 139 USD a počítat s poplatkem za převod 25 USD + poplatky vaší banky za příchozí platbu ze zahraničí. Musíte tedy vydělat nejméně 164 USD, aby se vám investice vrátila. To bude trvat v ideálním případě 164 / 18 = cca 9 měsíců. Ve skutečnosti to bude déle. 9 měsíců vás bude otravovat 60× za den reklama na mobilu v okamžiku, kdy to nejméně potřebujete (chcete snad řešit hovor a ne reklamu?) a vy budete v mínusu. To je horší než těhotenství. ;-) A to se vyplatí. Ale pravda, každý může mít práh mezi výnosností a otravností nastaven někde jinde.

  1. Příjem ze struktury

  http://www.sli­deshare.net/wor­ldgn/world-gn-compensation-plan-english
  Dostáváte týdně 1 USD za každého aktivního člena z vaší slabší větve struktury, pokud jste sám v daném týdnu aktivní člen. Být aktivním členem znamená si pořídit minimální balíček za 45 USD, aktivita pak platí na měsíc (vhodný balíček je třeba to „bezplatné“ volání). Výplata je prý omezena do max. výše 80 USD (informace od členů, v kompenzačním plánu jsem toto omezení neviděl).
  Abyste tedy dostal 80 USD, musíte zaplatit 45 USD měsíčně za službu, kterou možná ani nepotřebujete (každopádně ji lze mít levněji jinde). Musíte zaplatit jednorázový vstupní poplatek alespoň Master 139 USD. Musíte mít pod sebou alespoň 40 lidí (vyplácí se ze slabší větve, tj. slabší větev 20 lidí x 4 týdny x 1 USD = 80 USD). A alespoň v té slabší větvi si všichni musí v daném měsíci pořídit též balíček za těch 45 USD a jednorázový poplatek za Mastera 139 USD – a to přestože ti v těch spodních patrech (je jich polovina!) z toho kromě onoho „bezplatného“ volání nebudou mít nic.

  Vypadá to udržitelně?

  A teď se podívejme na další háčky:

  1. Vyplácená odměna za zhlédnutí reklamy 0.01 USD je nezvykle vysoká – vyšší, než bývá obvyklá cena inzerce tohoto typu. Kde se vezmou prostředky na výplatu provize konzumentům reklamy? Získává firma inzerenty platící vyšší než obvyklou cenu?
  2. Firma CellAd zajišťující příjem inzerce do AdKash/AdKoin nezveřejňuje dokumentaci (podmínky a ceny) pro zadavatele reklamy a na výzvu o její zaslání nereagovala. Stojí firma vůbec o inzerenty?
  3. Cílová skupina konzumentů reklamy je placena za zhlédnutí reklamy – prodat reklamu takové cílové skupině lze ve většině případů považovat za podvod na zadavatele reklamy.
  4. Inzerent chce především, aby mu reklama přivedla zákazníky. To, že potřebuje zajistit, aby reklama byla viděna, je nutná, nikoli však dostačující podmínka pro získání zákazníka. A zde se reklama zobrazuje v mimořádně citlivém okamžiku (otravuje), kdy její konzument nemá čas a myšlenku na návštěvu portálu inzerenta, tj. proměnit zhlédnutí v proklik (který se platí více) nebo dokonce nákup (konverze v zákazníka).
  5. Aplikace AdKash/AdKoin dostává na mobilním telefonu větší přístupová práva, než jaká pro svoji činnost potřebuje:

  http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=5015.msg29215#ms­g29215
  Zejména to povolení odesílání SMS, navazování hovorů a přístup na USB a ke kontaktům je pikantní. Ale i přístup k zjišťování polohy je tak trochu na pováženou… pravda, lze ho využít ke geografickému cílení reklamy – ale děje se tak? Dostávají lidé v Čechách reklamu na regionální špagety z Itálie?

  Souhlasil bych s vámi v tom, že mobilní reklama má velký potenciál a kdo se ji naučí dobře prodávat, bude za vodou. Ale tento způsob prezentace a prodeje reklamy mi přijde poněkud nešťastný. to bude fungovat pouze pro lidi, kteří se motají okolo „příležitostí podnikání z domova“ a „budování zaručeného pasivního příjmu“ – na to cílová skupina slyší a na tomto kanálu ještě asi tak rok bude poslouchat. ;-)

  Hlavní smysl celého AdKashe je ale v tom, že je to „entry level“ pro vstup do byznysu kolem Worldu… Nainstaluj si aplikaci zdarma… nabíhají ti dolary a nemůžeš je vybrat? Zaregistruj se a zaplať si členství Master… nabíhají dolary pomalu? Kupuj balíčky a buduj pod sebou síť… moc práce? Kup si solární panel (reklama na panely je pochopitelně mezi těmi stále doručovanými, že?)

  Odpovědět

 • Jefimov

  21 července, 2014

  Z čeho teda platí své zástupce ty poradenské firmy?

  Odpovědět

 • Jiří

  21 července, 2014

  Poradenské nebo zprostředkova­telské? To je velký rozdíl. Zprostředkovatelské firmy platí své zástupce z provizí, poradenské firmy nebo spíše skupiny mají svůj sazebník služeb. Dnes už nastává situace, kdy zprostředkovatelé firmy provozují i poradenskou činnost pro své bonitní klienty. Je pravda, že se dneska zprostředkovatelské firmy začínají dost zlepšovat v poradenské činnosti a klienti si to platí přes produkty, což v mnoha směrech může být levnější než přímo placený poradce. Ovšem není to pravidlem. Každopádně si platí reálnou službu a nejedná se dávno už jenom o investice či pojištění.

  Odpovědět

 • RS

  22 července, 2014

  Zajímalo by mě, zda autor článku vyzkoušel nějaký z produktů, o kterých píše. Připadá mi to spíše jako klasická cílená negativní kampaň tak, jako například od společností typu Partners, Fincentrum, Lyoness a dalších (a to nehovořím pouze o negativních kampaních na WGN). Ono je to poměrně jednoduché, když takové společnosti mají svá informační média, která se tváří nestranně. Běda však, jak tyto společnosti vidí konkurenci – okamžitě se z nestranných médií stávají lovci a snaží se všechny ostatní přesvědčit, že je to pro ně špatné.

  Inu, já mám svou reklamní agenturu fungující přes 10 let, která působí nejen v ČR, ale také na Slovensku a v pár dalších evropských státech. Když se zaměřím na aplikaci AdKash, je to velmi povedená a propracovaná aplikace, kterou nejen, že již využívají velké společnosti, ale v budoucnu tomu nebude jinak a zcela jistě budou přibývat. Ono totiž cílená reklama na věk, pohlaví, bydliště, apod. je velmi zajímavá. A dokážu si představit, že by o takovou reklamní plochu měly mimo společnosti zájem i například kulturní střediska, kina, kluby, festivaly, taxi služby, restaurace, obchodní centra apod.

  Aplikace AdKash byla hlavním důvodem, proč jsem využil pozvánku od mého velmi dobrého přítele do společnosti WGN. Né, z důvodu výdělku – ten mě upřímně ze začátku nezajímal, ale kvůli tomu, že se mi aplikace jevila jako skvělý nápad. Vše jsem si o aplikaci zjistil (jak funguje, co z toho mají lidé, kteří ji využívají, atd.) a usoudil jsem, že do našeho portfolia zařadíme také nabídku reklamních ploch právě v této aplikaci.

  Po 14 dnech za mnou opět ten přítel přišel a zeptal se mě, zda chci vědět více o firmě. Prvně mě to nezajímalo, ale když začal mluvit o solárních panelech, pozorně jsem poslouchal. Ono přeci jen zhodnocení 14% nenajdete v žádném finančním produktu, viďte (když opomenu cenné papíry :) ). Svým zdravým selským rozumem mi došlo, že vlastně zhodnocení ve výši 14% je reálné. Proč? Protože solární panel nekupuji přes žádného prostředníka, žádného zprostředkovatele a tím pádem se ušetří několik desítek tisíc na provizích (kdo měl společnost na solární panely, ví, jaké peníze se v této investici točí.).

  Zaráží mě poměrně však nepravdivé informace, které jsem se v tomto článku dočetl – buď je autor hloupý, nebo si špatně získal informace a nebo je to finanční poradce ze společností Partners či Fincentrum.

  Inu, těším se, jak bude společnost propagována v prestižních a hlavně nestranných médiích! Pro mě osobně jsou mnohem důležitější a především pro mou osobu mají mnohem větší váhu články o WGN ze světových prestižních médií, jako například „Yahoo! finance“ či „The Wall Street Journal“. K závěru bych chtěl jen popřát hezký večer a všem pořádně tučné zisky, ať pracují v čemkoliv. :)

  Odpovědět

 • Mik0007

  22 července, 2014

  Vážený pane RS, vlastníku reklamní agentury,

  dovoluji si vás upozornit, že ve vašem příspěvku je několik drobných nepřesností:

  1. Cituji:
  „Inu, těším se, jak bude společnost propagována v prestižních a hlavně nestranných médiích! Pro mě osobně jsou mnohem důležitější a především pro mou osobu mají mnohem větší váhu články o WGN ze světových prestižních médií, jako například „Yahoo! finance“ či „The Wall Street Journal“.

  Zde jsou 2 příklady zpráv Yahoo finance a World Street Journal
  http://finance­.yahoo.com/new­s/wdas-boost-q2–14-licensing-230400661.html
  http://online­.wsj.com/arti­cle/PR-CO-20140619–907329.html
  Rád bych vás upozornil, že všechny tyto zprávy píše zaměstnanec WDAS pan Sean McVeigh, který je pomocí placených PR služeb Business Wire a PR Newswire distribuuje dál.
  Věta „The Wall Street Journal news department was not involved in the creation of this content” znamená, že zpravodajské oddělení zpráv Wall Street Journal nenese odpovědnost za vytvoření obsahu této zprávy.

  2. Cituji:
  „Svým zdravým selským rozumem mi došlo, že vlastně zhodnocení ve výši 14% je reálné. Proč? Protože solární panel nekupuji přes žádného prostředníka, žádného zprostředkovatele a tím pádem se ušetří několik desítek tisíc na provizích (kdo měl společnost na solární panely, ví, jaké peníze se v této investici točí.).“

  Opět si vás dovolím poopravit. Sama firma World oficiálně deklaruje omezení vyplácení provizí na max. 50% z přijatých plateb – jedná se o tzv. Commision Cap. Váš solární panel kupujete přes binární strukturu vašich sponzorů, z nichž každý dostává z vašeho panelu přímé podíly i pravidelné měsíční platby (Fast Start, Team, Power, Generation, Corporate, Money Box).
  Takže těch prostředníků a zprostředkovatelů tam máte opravdu dost.
  Pokud používáte zdravý selský rozum, zamyslete se nad tím, jak je možné, že jedna elektrárna vygeneruje ročně cca 420.000 USD, ale Toufik Rezig přiznává měsíční příjmy 1 mil. USD.
  Podle vaší argumentace (se zdravým selským rozumem) by snad prošlo i zhodnocení 50% nebo 100%?
  Nemělo by to náhodou být tak, že si zjistíte výkupní cenu energie a vynásobíte ji ročním výkonem panelu?

  3. Cituji:
  „Ono totiž cílená reklama na věk, pohlaví, bydliště, apod. je velmi zajímavá. ……usoudil jsem, že do našeho portfolia zařadíme také nabídku reklamních ploch právě v této aplikaci.”

  Aplikaci Adkash/Adkoin si v Google Play stáhlo 100.000–500.000 uživatelů ze 122 zemí. Zdravým selským rozumem si spočítám, že je to maximálně 4100 lidí na jednu zemi. Chcete mi říct, že vaše reklamní agentura je schopna inzerentovi nabídnout cílovou skupinu uživatelů Adkash ve výši pár tisíců lidí a k tomu nabídnout cílení dle věku, pohlaví a bydliště? To jako přijdete k inzerentovi a řeknete mu, že může oslovit 10 brňáků ve věku 30–50 let zobrazením obrázku před telefonním hovorem?

  4. Cituji:
  „Zaráží mě poměrně však nepravdivé informace, které jsem se v tomto článku dočetl – buď je autor hloupý, nebo si špatně získal informace a nebo je to finanční poradce ze společností Partners či Fincentrum.”

  Napište prosím, které poměrně však nepravdivé informace to jsou.

  Odpovědět

 • Palivec

  22 července, 2014

  Jak se o někom pše dobře, je to PR, že jo.
  http://www.glo­balsolartechno­logy.com/solar/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=14714&ca­tid=1&Itemid=27
  Zajímavé je, že špatně se píše o WGN zrovna na serverech Partners a Fincentra. čím to?

  Odpovědět

 • Mik0007

  22 července, 2014

  Pane Palivče,
  moc vás prosím, pokud vkládáte nějaký odkaz na „pozitivní“ článek na zahraničním serveru, tak si ho prosím alespoň přečtěte.
  V tom vašem článku se totiž píše toto:
  „Power Clouds presents the results of its first year of activity: over 48,000 participants and 50,000 solar panels installed in shared power plants for a value of $60 million“

  Tedy Power Clouds prezentuje výsledky jeho roční aktivity: více jak 48.000 účastníků a 50.000 INSTALO­VANÝCH panelů…

  Ještě jednou: INSTALOVANÝCH panelů!!!!!
  Víme oba, že zatím byl spuštěn jen solární park ve Scornicesti. I když nepatří firmě Power Clouds, má zde být pouze 15.000 panelů. Kde je zbývajících 35.000?

  Ptám se vás, nechcete se omluvit za evidentní lež?

  K druhé části vašeho příspěvku – pokud si firma sama napíše zprávu a navíc ji podepíše, je to podle vás tedy co? Nezávislá zpráva nezávislého novináře?

  Odpovědět

 • Palivec

  22 července, 2014

  Máš staré informace, Vševěde

  Odpovědět

 • Jiří

  22 července, 2014

  Jsou nové informace? Pošlete odkaz, dokažte nám, že firma se už změnila a lidem nelže. Díky

  Odpovědět

 • Mik0007

  22 července, 2014

  Pane Palivče,
  ještě odpovím na váš dotaz:
  „Zajímavé je, že špatně se píše o WGN zrovna na serverech Partners a Fincentra. čím to?“

  Špatně se píše například zde:
  http://forum.qu­echoisir.org/pu­blicite-mensongere-wor-l-d-nrg-power-clouds-t20245–1170.html
  Máte tam i odkaz na tento článek na http://www.investujeme.cz
  Jedná se o fórum významné francouzské spotřebitelské organizace Que Choisir
  ________
  Zde máte oficiální varování této organizace:
  http://www.qu­echoisir.org/en­vironnement-energie/energi­e/energie-renouvelable/ac­tualite-centrales-photovoltaiques-power-clouds-attention-danger
  ____
  Zde je největší ruské fórum, World je zařazen v sekci problematických firem a podvodů:
  http://mmgp.ru/show­thread.php?t=144411
  ____
  Zde je varování belgického internetového i tištěného periodika Le Vif
  http://www.le­vif.be/info/ac­tualite/belgi­que/exclusif-l-inquietant-business-photovoltaiqu­e/article-4000681576262.htm
  ____
  http://www.pod­nikovyzpravodaj­.cz/novinky/pre­cist/1225-super-investice-financni-letadlo-pohani-energie-ze-solarnich-panelu
  ____

  Opravdu si myslíte, že všichni pracují pro Partners a Fincentrum?

  Odpovědět

 • Palivec

  22 července, 2014

  „Podnikový zpravodaj“ opisuje od Partners, fóra jsouasi tak významná jako vaše fórum na měšci, kdes panem KlientCentra blijete furt dokola – prostě schůzky psychopat a spotřebitelské organizace jsou vesměs mladí poďobaní vegetariánští panicové a vysloužilí inspektoři veřejného pořádku co pomelou od salámů přes paštiky klidně i PowerClouds do své sekané, kterou nazývají médiem. Všichni se hold do Bohnic nevejdete a tak s těma co se vešli máte „vycházky“ na internetu.

  Odpovědět

 • Jiří

  22 července, 2014

  Přesně tak, informace se neustále opakují, ale žádné plnohodnotné argumenty ze strany zastánců World nejsou. Pouze argumentují další lží, nebo uráží. Pane, co jste si vzal z informací, které jsou na internetu? Když to podle vás nemá žádnou váhu, tak si to nečtěte. Zatím každou debatu hltáte:-)

  Odpovědět

 • Jiří

  22 července, 2014

  Doporučuji více číst a méně psát, protože to co jste napsal je jako od začátečníka, který byl včera osloven. Žádnou reklamní agenturu nemáte a jestli ano, tak moc úspěšná není. Když se vám neefektivní aplikace zamlouvá, určitě nebude problém nám prozradit o jakou reklamní agenturu se jedná.

  Odpovědět

 • Shrek

  22 července, 2014

  V čempak jsi ty úspěšný? Co děláš? Popeláře? Ať víme jakou váhu dát tvým názorům.

  Odpovědět

 • Jiří

  22 července, 2014

  Úspěšný? Čím se to měří? Kdo je podle Vás úspěšný?

  Odpovědět

 • Guliver Cestovatel

  22 července, 2014

  Přátelé, zdržme se, prosím, komentářů a zbytečných polemik s lidmi, kteří o náš názor tak jako tak nestojí, neboť mají svůj. Zachovejme si svůj názor i hrdost a věnujme se užitečnějším činnostem.
  Autorovi jsem svůj názor na jeho článek napsal. Projevil zájem o rozhovo. Bude tak mít šanci prokázat svou novinářskou čest a nestranost.

  Odpovědět

 • Jiří

  22 července, 2014

  Pane, rozhodně to nejsou zbytečné debaty. Budu se těšit na váš článek, ve kterém všechny argumenty vyvrátíte. Zatím tak nikdo ze strany Worldu neučinil. Pan zámečník by si měl napsat seznam otázek. Moc se na to těším.

  Odpovědět

 • Mik0007

  23 července, 2014

  Cílem každé diskuze je výměna názorů. Každý z diskutujících má zájem o názory druhé strany. Se ctí a hrdostí to nemá nic společného. Čest ale přímo souvisí se lží. Lež je například níže uvedená odpověď :

  Otázka:
  Kdy bude dokončen proces zalistování akcií WGN na londýnské burze? Proč se ve videu Adkash hovoří o frankfurtské?
  Odpověď:
  Video Adkash je staré – vzniklo před cca rokem, na začátku března 2013. Společnost tehdy uvažovala o vstupu na frankfurtskou burzu. Právě v té době však vznikly vášnivé diskuse o budoucím osudu EURa podpořené událostmi v Řecku a na Kypru. Fabio Galdi se rozhodl vstoupit na burzu postavenou na jiné měně a vybral si britskou libru – GBP a nejstarší burzu světa – London Royal Exchange. Proces zalistování skutečně trvá již několik měsíců, avšak je v běhu. Důkazy? Při návštěvě sídla naší společnosti – mimochodem nově právě přímo v budově LRE v Londýně – byly našim kolegům – členům Milionářského klubu WGN – například Sergeji Afanasjevovi a Nataše Ličagině předloženy jejich akcionářské dokumenty potvrzené burzou k nahlédnutí. Každý ze stávajících akcionářů musel burze předložit informace o své osobě a podpisem potvrdit vlastnictví části zakladatelských akcií společnosti. V České republice se to týká čtyř osob. O vstupu na burzu budeme jako členové WGN informování zcela jistě jako první. Logicky se počítá s tím, že členové budou prvními zájemci o nákup akcií.

  Autora oba známe.

  Poznámka pro neznalé:
  Obchodování na této burze bylo ukončeno roku 1939 a nyní je zde nákupní centrum s luxusním zbožím.
  http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krá­lovská_burza_(Lon­dýn)

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  23 července, 2014

  Super! Už se na ten rozhovor těším.

  Doufám, že k němu opravdu dojde a nebude to zase jen nějaké „BETA“ prohlášení.

  Odpovědět

 • Jefimov

  22 července, 2014

  No, asi si nerozumíme v jednom. Betaverze tohoto programu je ukázka funkčnosti tohoto systému. Samozřejmě, že pro řádnou funkci je třeba získat relevantní skupinu cílových zákazníků. Já považuji tento způsob získávání dostatečného množství lidí za daleko etičtější, než prodeje databází z nejrůznějších zdrojů. Nezlobte se na mne, nevěřím, že Vám tohle není jasné. Na to jste už pronikl dost hluboko do systému. Můžete mít pravdu ve své nedůvěře, ale taky ne. Počátky jsou vždy provázeny jistým chaosem. Mě se myšlenka tohoto způsobu reklamy prostě líbí a věřím, že tohle je stoprocentně cílená reklama a může to být dost velký „strašák“ pro konkurenci, aby podnikla veškeré kroky ke zničení tohoto projektu. Myslím si, že každý má svůj rozum a je mi v podstatě jedno, jak se kdo rozhodne. Nejsem ochránce nevědomých, ani „šmejdem“ podvádějícím druhé. Kolem solární energie jsem nikdy nic nepodnikal a k nákupu těchto panelů mne přiměl názor člověka, který má v naší zemi svoji solární elektrárnu a investoval do Powerclouds nemalé peníze.
  Jistě, nedůvěra , po mnohých projektech (Dubaj a pod) je na místě. Potom je dobré lidem radit, ať postupují uvážlivě. Ale děsit je jak velkou ztrátu utrpí, když si za 2800,–Kč pořídí do telefonu aplikaci, která i v této betaverzi přináší zisk, je poněkud neseriozní. Telefon WorldIV, ze kterého takto komunikuji, je cenově ve své kategorii velmi dobrý, tablet si pořídím patrně také, protože se mi prostě líbí. Myslím, že čas ukáže, kdo tu pravdu má. S pozdravem Jefimov.

  Odpovědět

 • Mik0007

  23 července, 2014

  Pane Jefimove,
  ano, souhlasím s vámi, že Adkoin je pouze ukázkou funkčnosti tohoto systému.

  Ano, souhlasím s vámi také v tom, že by primární snahou mělo být získat co největší cílovou skupinu a v návaznosti na to, také ty, kdo má systém financovat, tedy inzerenty.

  Zatím bohužel systém funguje tak, že o inzerenty vlastně nikdo nemá zájem, protože jim není co nabídnout z důvodu nevýznamné cílové skupiny (cca 200 tis. ve 120 zemích). O masivní nárůst cílové skupiny naopak zase nejeví zájem World – stačilo by přece zrušit poplatek 2800 Kč. Zatím to tedy vypadá pouze na to, že jediný zájem je přilákat do systému nové členy a inkasovat vstupní poplatek a naopak nevyplácet slibovaný pasivní příjem.

  Do minulého měsíce (před změnou názvu na Adkoin) byla v popisu aplikace na Google Play tato věta: „Po vydělání 10 USD, uživatel obdrží debetní kartu.“ Opět nesplněný slib.

  Klienty také při lákání do systému nikdo neinformuje o tom, že jejich pasivní příjem se střádá na virtuálním účtu, že převod na jejich bankovní účet je zpoplatněn 25–40 USD + poplatky tuzemské bance za přijatou platbu v zahraniční měně.

  Ovšem – pokud chtějí, mohou inkasovat peníze přímo na ruku, pokud do systému přivedou nového člena.

  Takže ještě jednou – k získání 100 mil. uživatelů by došlo okamžitě a zdarma, a to bez kupování jakýchkoli databází. Stačí zrušit poplatek 139 USD a vyplácet pasivní příjmy přímo na účty klientů bez nesmyslných poplatků.
  Když to ZDARMA umí zahraniční sázkové kanceláře nebo zahraniční pokerové herny, tak to zvládne i World.
  Garantuji vám, že do půl roku bude Adkoin nejoblíbenější FREE aplikací na Google Play.

  K telefonu WP4:
  Níže je uveden odkaz na výrobce tohoto telefonu. Upozorňuji, že se nejedná o kopii WP4, protože se tento telefon začal prodávat o 3 měsíce před WP4.
  Mimochodem, má dobré reference.
  Pokud chcete tablet bez záruky, kupte si jej přímo z Číny, uštetříte.

  http://ananda­.en.alibaba.com/pro­duct/1159958905–218091969/Chi­na_Supplier5_0_in­ch_Super_slim_An­droid_Phone_MP_809T­.html

  Odpovídám na tento příspěvek:
  „No, asi si nerozumíme v jednom. Betaverze tohoto programu je ukázka funkčnosti tohoto systému. Samozřejmě, že pro řádnou funkci je třeba získat relevantní skupinu cílových zákazníků. Já považuji tento způsob získávání dostatečného množství lidí za daleko etičtější, než prodeje databází z nejrůznějších zdrojů. Nezlobte se na mne, nevěřím, že Vám tohle není jasné. Na to jste už pronikl dost hluboko do systému. Můžete mít pravdu ve své nedůvěře, ale taky ne. Počátky jsou vždy provázeny jistým chaosem. Mě se myšlenka tohoto způsobu reklamy prostě líbí a věřím, že tohle je stoprocentně cílená reklama a může to být dost velký „strašák“ pro konkurenci, aby podnikla veškeré kroky ke zničení tohoto projektu. Myslím si, že každý má svůj rozum a je mi v podstatě jedno, jak se kdo rozhodne. Nejsem ochránce nevědomých, ani „šmejdem“ podvádějícím druhé. Kolem solární energie jsem nikdy nic nepodnikal a k nákupu těchto panelů mne přiměl názor člověka, který má v naší zemi svoji solární elektrárnu a investoval do Powerclouds nemalé peníze.
  Jistě, nedůvěra , po mnohých projektech (Dubaj a pod) je na místě. Potom je dobré lidem radit, ať postupují uvážlivě. Ale děsit je jak velkou ztrátu utrpí, když si za 2800,–Kč pořídí do telefonu aplikaci, která i v této betaverzi přináší zisk, je poněkud neseriozní. Telefon WorldIV, ze kterého takto komunikuji, je cenově ve své kategorii velmi dobrý, tablet si pořídím patrně také, protože se mi prostě líbí. Myslím, že čas ukáže, kdo tu pravdu má. S pozdravem Jefimov.“

  Odpovědět

 • Mik0007

  23 července, 2014

  Tento dokument je pouze licence od rumunského energetického úřadu ANRE. Spuštění elektrárny proběhne po připojení do sítě distributora, v tomto případě Distributie Muntenia Nord.

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  23 července, 2014

  Mik0007:
  To je asi reakce na mne. ;-)

  Vida, jak i takový skeptik a škarohlíd ;-) jako já je schopen nepřesně interpretovat věci podle dopředu nastaveného kontextu…

  Každopádně – na stránkách PowerClouds visí oznámení o tom, že elektrárna JE v provozu (status: in production).
  Uvedený dokument je pro mne „nečitelný“ – rumunsky neumím a i kdyby to bylo česky, měl bych problém s jeho interpretací – jestli je to povolení ke stavbě, licence k budoucímu připojení nebo potvrzení uskutečněného připojení do distribučřní sítě.
  Stále je ale možné, že k připojení skutečně došlo, jen dosud nemáme k dispozici (nebo nedovedeme najít) dokumenty toto potvrzující?

  Pokud se ale prokáže, že elektrárna zatím skutečně v provozu není, bude to tak zřejmý podvod ze strany WGN, že to snad budou muset pochopit a uznat i skalní příznivci podniku. Jsem zvědavý na další vývoj.

  Odpovědět

 • Zidu1

  23 července, 2014

  Myslím si,že na tejto diskusii krúži niečo iné – ľudská hlúposť,závisť a neznalosť.Dr. Štrosmajer by povedal:..„…keby mala hluposť krídla, tak by ste lietali ako holubičky..“ Takých článkov ako napísal pán Zámečník,som čítaval o Amway,Lyones, OVB…a ďalších už dávnejšie.Zväčša to písali ľudia, čo v týchto spoločnostiach neuspeli.Zvláštne je, že tieto spoločnosti aj po ich odchode fungujú naďalej a sú celosvetovo uznávané.Tiež nezačali ľahko a Wolrd GN je vlastne v začiatkoch. Už teraz sa o ňom píše pozitívne vo svetových médiách.Článok pána Zámečníka, a skutočne „odborné“ príspevky od Jiřího, Mik0007 a ďaľších rádoby odborníkov na tom nič nezmenia.Našťas­tie,proti Vašim príspevkom sa dá brániť. Použiť vlastný rozum, vlastnú skúsenosť, vlastné zisky s úspešnou spoločnosťou a hlavne nečítať tieto „drísty“ čo ste tu vysmolili. Prajem Vám pekný a slenečný deň.

  Odpovědět

 • Jiří

  23 července, 2014

  Hloupost, závist a neznalost? Tak mi prosím napište, alespoň jednu věc kterou bych měl lidem z Worldu závidět. Co má pro mě opravdovou přidanou hodnotu, kromě toho , že mohu na základě lží vydělávat peníze? Hloupost a neznalost bych přiřadil právě obchodníkům, kteří podporují systém o kterém nemají informace. Články, prohlášení, debaty a prezentace jsou toho důkazem. Raději nám vysvětlete, proč firma a jeho nadšenci musí lidem lhát, když je to tak čisté a super.

  Odpovědět

 • Mik0007

  23 července, 2014

  Cituji Palivce:
  „Máš staré informace, Vševěde“

  Ty nové informace jsou o tom, že Power Clouds zveřejnil ke každé elektrárně datum, kdy začne vyplácet bez ohledu na to, kdy bude elektrárna spuštěna nebo jestli vůbec bude stát. Navíc podle jednoho z prezidentů v nových smlouvách není vazba na prodanou energii, takže už není potřeba počítat návratnost, protože to prostě firma garantuje.

  Takže je naprosto zbytečné diskutovat o tom, jestli a kdy byla elektrárna spuštěna. Systém funguje i bez nich. Navíc náklady na výstavbu zbytečně zatěžují rozpočet. V systému pak zůstane víc peněz.

  Odpovědět

 • Jiří

  23 července, 2014

  Hloupost, závist a neznalost? Tak mi prosím napište, alespoň jednu věc kterou bych měl lidem z Worldu závidět. Co má pro mě opravdovou přidanou hodnotu, kromě toho , že mohu na základě lží vydělávat peníze? Hloupost a neznalost bych přiřadil právě obchodníkům, kteří podporují systém o kterém nemají informace. Články, prohlášení, debaty a prezentace jsou toho důkazem. Raději nám vysvětlete, proč firma a jeho nadšenci musí lidem lhát, když je to tak čisté a super.

  Odpovědět

 • Mik0007

  24 července, 2014

  Vážený pane prezidente,
  ve vašem sdělení jsem našel pouze 2 konkrétní informace:

  1. World GN není podvod, protože jste četl podobné články o jiných firmách a nakonec se ukázalo, že to nebyla pravda.
  2. O World GN se píše pozitivně ve světových médiích

  K bodu č. 1
  Zamyslete se prosím nad tím, zda není možná i varianta, že o nějaké společnosti se píše negativně a nakonec se ukáže, že to pravda je. Zvlášť když i členové vašeho vlastního týmu s vámi hovoří otevřeně o Ponziho schématu, případně o spoluúčasti na trestném činu.

  K bodu číslo 2.
  Budu to opakovat znovu a znovu, že jediné pozitivní články si píše World GN sám o sobě. Tyto články jsou dokonce podepsané zaměstnancem WDAS, případně uvedené jako PRESS RELEASE nebo je u nich informace o tom, že např. Wall Street Journal neodpovídá za obsah zprávy.
  http://online­.wsj.com/arti­cle/PR-CO-20140619–907329.html

  Rok jste tvrdil na vašich webinářích, že výnosy z panelů jsou z prodeje energie. Tvrdil jste, že slibované výnosy jsou reálné, a že to máte ověřeno. Sliboval jste písemný výpočet návratnosti panelu.
  Dnes už přiznáváte, že mé výpočty na forum.mesec.cz jsou pravdivé. Opravte mě, jestli to tak není.

  Opravdu si myslíte, že je možné stavět stovky elektráren se záměrem na nich prodělávat a dotovat je vklady tichých společníků nebo je dotovat z výnosů jiných činností?

  Opravdu si myslíte, že když se zeptáte pana Galdiho, jestli nespáchal už dříve podvod s TELME, tak vám odpoví pravdu?

  Odpovědět

 • Jiří

  24 července, 2014

  Předpokládám, že vám neodepíše. Jsou v systému už tak zakotveni, že mají strach vystupovat. Oni dávno vědí, že to není tak čisté a super, ale sami si nalhávají, že to může dopadnou dobře. někteří si myslí, že už není cesty zpět. Kdybych pro firmu dělal a investoval, tak bych se choval stejně a nechtěl bych přiznat, že jsem hlupák. Bohužel někteří to dělají záměrně a vědí že je to jenom byznys.

  Odpovědět

 • Angel

  25 července, 2014

  Nechápu, jak někdo může investovat do očividných podvodů jako je toto. To už ty peníze dejte na něco užitečného jako třeba návrat ohrožených druhů do přírody
  http://www.in­fobaden.cz/2012/02/­28/virus-pravych-nestovic-se-vraci-do-volne-prirody/

  Odpovědět

 • Patrik

  25 července, 2014

  já bych zde jen dal odkaz na můj rozbor celé záležitosti :
  http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=5015.525

  • zde něco o mě :

  http://www.muj-pasivni-prijem.cz/

  tzn můj pohled byl naprosto nestranný, proti panu čmolíkovi který u nás projekt propaguje nic nemám, dokonce jsem absolvoval jeden jeho program, ale i přes to nemohu AdKoin nikomu doporučit, neboť v aktuální podobě je to nefunkční a prodělečný model. A to píši jako někdo, kdo se o projekt velice zajímal, osobně vyukoušel jak funguje zobrazování reklam a kolik a kdy se připisuje na účet (neplatil jsem žádné členství, tzn nestálo mě to nic) a byl ochoten se do projetku zapojit. Bohužel po mé detailní analýze dávám od projektu ruce pryč.
  Snad to pomůže otevřít oči i těm co jsou za každých okolností optimisté…

  Patrik

  Odpovědět

 • Klient Cenra

  25 července, 2014

  Patrik chtěl patrně dát tento odkaz:

  http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=5015.msg32323#ms­g32323

  ;-)

  Odpovědět

 • Patrik

  25 července, 2014

  jj, díky Klientovi za opravu

  Odpovědět

 • Mik0007

  27 července, 2014

  Další článek z 25.7.2014 u­veřejněný francouzskou spotřebitelskou organizací UFC-Que Choisir:

  Fotovoltaické elektrárny Power Clouds
  Mezinárodní podvod

  http://www.qu­echoisir.org/en­vironnement-energie/energi­e/energie-renouvelable/ac­tualite-centrales-photovoltaiques-power-clouds-une-escroquerie-internationale

  Union fédérale des consommateurs – Que Choisir

  Toto sdružení, založené v roce 1951, má své prvenství jako nejstarší sdružení spotřebitelů
  v Evropě, které bylo úplně nezávislé na státu, soukromém sektoru, politických stranách či odborech.
  Jeho hlavím cílem je hájení zájmů spotřebitelů a jejich zastupování před všemi orgány směřující ke
  zlepšení podmínek jejich života ve všech oblastech a dále zajištění prostředků k výchově a vzdělání
  spotřebitelů o jejich právech a povinnostech. Předmětem jeho zájmu je např. regulace smluv
  telefonních operátorů, označení potravin a jejich reklama, ochrana životního prostředí a další.

  Odpovědět

 • Jiří

  28 července, 2014

  Tak jsem hledal ve světě další články a potvrdilo se to, o čem neustále píšeme. Firma se nechce k ničemu vyjadřovat, nic nechce prokazovat, nic nechce zveřejňovat. Stále na sebe nemá firma žádný kontakt. Chtějí pokrýt celý svět, ale pokrývají v dnešní době vesnici :-)Ještě by se měli investoři zajímat, kolik těch solárních panelů je opravdu pojištěno. Proč si firma nepůjčí peníze od banky za minimální úrok? Protože dobře vědí, že je to ztrátový projekt a je lepší brát od lidí, kteří si budou uměle výnosy platit sami sobě. Navíc spotřebitelé nemají takovou právní podporu, jako např. banka. Proboha lidi, zamyslete se, kdyby to bylo tak čisté a výnosné, jak se tvrdí, tak by si půjčili od banky za minimální úrok 2–4% a nemuseli by se dělit s obyčejnými lidmi o vysoké zhodnocení. Jsou to podnikatelé, kteří chtějí vydělávat co nejvíc a podle toho jednají a zároveň vědí, že oblbnout spotřebitele je daleko jednoduší než oblbnout banku, která má své analytiky, právníky, najmuté detektivy. O problému se píše více, než jsem si myslel, takže konec zaznamenáme dříve, než jsme mysleli. Pak zde budeme psát o tom, že havarovalo další letadlo. Za nějaký čas vznikne další letadlo a ti, kteří už se spálili, začnou opět věřit a tak to půjde pořád dokola. Lidská hloupost je nekonečná.

  Odpovědět

 • Ivo Dvořák

  25 září, 2014

  Píše finanční poradce ještě k tomu z fincentra ? 😀

  Odpovědět

 • Zuzana

  17 července, 2017

  Moje nervy co to je za clanok. World global network je firma , ktora sa zaobera technologiou , ktora je nositelna na tele. napriklad Helo lx. https://www.youtube.com/watch?v=3EOwZw3erto mozte si to pozriet .

  Odpovědět

 • Klient Centra

  8 června, 2019

  Zuzano, už asi sama víte, jak to ve Worldu chodí…

  Nabízené produkty se mění jako ponožky. Dřív než se vám vaše „investice“ stačí vrátit, změní se nabízený produkt pravidla vydělávání pro jeho „distributory a investory“ nebo vlastníky.

  Takže u pana Galdiho, co stojí za firmami Telme, Global World Network (a nově Vyvo) to nejprve byl router pro komunitní wifi „pokrytí“ světa, pak VoIP telefonie, pak mobilní reklamní aplikace AdKash (AdKoin), pak neexistující solární panely, pak neexistující brýle pro rozšířenou realitu, pak se vrátila myšlenka pokrytí wifi pomocí domácích routerů a budování „mobilní“ sítě (zase ve skutečnosti použití VoIP) pro telefonování pomocí této wifi (neexistující Space Station)… a domácí minipočítač Space Computer. Pak přišly fitness náramky Helo (opět problémy s doručováním a slibovanou versus dodanou funkčností toho předraženého šuntu)… no a teď je to kit pro pochybnou analýzu DNA.

  Odpovědět