Sobota 19. října. Svátek má Michaela.

Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

Dopravní značka - Pozor, nebezpečné klesání

Internetem se šíří nabídka firemních dluhopisů s výnosem 9 % a 10 %. Jedná se ale s největší pravděpodobností o nový podvod typu Ponziho schéma.

Nízké úrokové sazby svádí střadatele k hledání výnosu téměř za jakoukoli cenu. A to je žní pro podvodníky, kteří se na nich chtějí obohatit. Jednou z nejnovějších metod je využití firemních dluhopisů. Dluhopisy může vydat kdokoli a bez jakékoli regulace. Pouze dluhopisy ve veřejné nabídce a jejich prospekt musí schválit Česká národní banka (ČNB), přičemž posuzuje formální splnění obsahových náležitostí a nezkoumá úvěruschopnost emitenta.

V současné době inzerují na internetu minimálně tři pochybné společnosti nabízející dluhopisy s výnosem 9 a 10 % ročně. Proč pochybné? Podle obchodního rejstříku vznikly teprve nedávno, jsou spojeny s pochybnou fyzickou osobou a vlastník jedné z ní je „britská“ společnost, která přivedla do konkursu jinou českou firmu, již druhou ve své historii. S největší pravděpodobností se tak jedná o podvod založený na principu Ponziho schématu.

„Výhodné“ dluhopisy aneb Není všechno zlato…

„Výhodné“ dluhopisy nabízí minimálně tři firmy: Petlas CZ, Grand Koil a Direkto. První a třetí jsou společnosti s ručením omezeným se základním kapitálem 200 tis. Kč. Druhá má vklad pouhou 1 Kč. Rozdíl v tom ale není, neboť v zakládacích listinách je uvedeno, že vklad může být převeden na třetí osobu.

Nízké základní jmění by nebyl zas tak velký problém. Ovšem ani jedna z uvedených společností zatím nevložila do obchodního rejstříku jedinou účetní závěrku či výroční zprávu a ani o své činnosti nikde neinformuje. Kromě webových stránek s nabídkou dluhopisů nemají žádnou prezentaci. Z obchodního rejstříku se zájemce dočte jen to, že se zabývají veškerými volnými živnostmi a dvě z nich též „pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor“.

Tabulka 1: Parametry nabízených dluhopisů

Společnost Úrok Nominální hodnota Splatnost Emise
Petlas CZ s.r.o. 9% 25 000 Kč 36 měsíců 500 ks
Direkto s.r.o. 10% 100 000 Kč 60 měsíců 125 ks
Grand Koil s.r.o. 9% 10 000 Kč 36 měsíců 800 ks

Zdroj: Internetové stránky s nabídkou „výhodných“ dluhopisů

Přestože jsou dluhopisy veřejně nabízené prostřednictvím internetových stránek a inzerovány internetovou reklamou, nemají prospekt schválený a registrovaný Českou národní bankou. Aby se alespoň v očích regulátora nejednalo očividně o veřejnou nabídku, je v prospektu uvedeno: „Dluhopisy jsou určeny omezenému limitnímu okruhu způsobilých privátních a institucionálních investorů (včetně fyzických osob), jejichž počet nepřesáhne 150 investorů.“

Na dluhopisy jsme se dotázali též České národní banky. A zde je odpověď:

„Emitent nastavil podmínky emise tak, aby nemusel vydat prospekt a nemusel požádat ČNB o jeho schválení.

Právě z podobných důvodů jsme sepsali desatero. Ostatně je tam popsáno také to, že i v případě schvalování emise dluhopisů není ČNB ze zákona oprávněna prověřovat bonitu jejich emitenta.

V desateru jsme se snažili upozornit spotřebitele na hlavní oblasti, kterým by se  před nákupem dluhopisů měli věnovat. 

Zaslané emise jsou čítankovým příkladem, na které desatero pasuje.“

Emisní podmínky jsou u všech společností identické. Mění se pouze jméno emitenta, úrok, splatnost, objem emise a nominální hodnota… že by náhoda?

Obrázek 1 až 3: Identické internetové stránky tří společností nabízejících „výhodné“ dluhopisy

"Výhodné" dluhopisy - Direkto "Výhodné" dluhopisy - Petlas CZ "Výhodné" dluhopisy - Grand Koil

Zdroj: direkto2017.cz, grandkoil.eu a petlas.cz

Ťuk, ťuk. Kdo tam?

Hlavním rizikem dluhopisů je tzv. „kreditní riziko“. Jedná se o pravděpodobnost, že dlužník svůj dluh nesplatí a věřiteli zůstanou pouze bezcenné cenné papíry. A kdo je dlužníkem v případě „výhodných“ dluhopisů?

Petlas CZ je vlastněna společností Ilton Trade Ltd. se sídlem v Manchesteru ve Velké Británii. Tato firma je vlastníkem i dalších společností v České republice. Za pozornost stojí především Ilton s.r.o., která je toho času v konkurzu. Dluží více než 12 mil. Kč a její majetek podle odhadu dosahuje částky 277 833,34 Kč. Věřitelé v tomto případě budou mít zřejmě smůlu a moc velkou část pohledávek nedostanou zpět.

Grand Koil je vlastněna Grand Koil Europe Ltd. Tato společnost žádnou další firmu v Česku nevlastní. Třetí společnost Direkto je ve vlastnictví Lukáše Krameše. Ani on není vlastníkem jiné firmy.

Aby toho nebylo málo, v britském obchodním rejstříku jsou společnosti Ilton Trade Ltd. a Grand Koil Europe Ltd. označeny jako „Dissolved“ – rozpuštěny.

Nitky vedou… k Miroslavu Jirsovi

Všechny společnosti propojuje jedno jméno: Miroslav Jirsa. Miroslav Jirsa je jednatelem společností Petlas CZ a Grand Koil. Zároveň je uveden jako ředitel Ilton Trade Ltd. a Grand Koil Europe Ltd. Oficiálně nevystupuje ve třetí společnosti Direkto, ovšem vztah k ní prozrazuje výpis vlastnictví internetových stránek, kde je uveden jako kontaktní osoba.

Kdo je Miroslav Jirsa? Jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

Ani trestní rejstřík Miroslava Jirsy není zcela bez poskvrny. Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru,“ uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který „bydlí“ na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži,“ popsal „specifikum“ společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) „britská“ společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.

Výhodná investice? Ani náhodou… spíš podvod

Zhodnocení dluhopisů ve výši 9 či 10 % je vysoké, ale nemusí být přehnané. V tomto případě ale zdaleka nevyvažuje riziko, které je s investicí spojeno. Je zde vysoká pravděpodobnost, že se jedná o podvod na principu Ponziho schématu – a v takovém případě není žádné zhodnocení dost vysoké.

Poznámka: Společnosti jsme obeslali s dotazy, ale bohužel jsme dosud neobdrželi žádnou odpověď, kromě jedné automatické.

Vyplatí se koupit dluhopisy společností Petlas CZ, Direkto a Grand Koil?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

96 komentářů: “Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete”

 1. Rak napsal:

  A co EMTC a aktuální kauza? Jste někdo držitelem jejich dluhopisů? Rizikovedluhopisy.cz hledají takové držitele… https://www.facebook.com/rizikovedluhopisy2018/posts/2332308443504231

 2. Jiří napsal:

  Skočil jsem na to direkt2017 a investoval jsem 100.000,- Kč. první úroky v roce 2017 mi přišly po mé urgenci v pořádku, další úroky 2018 též po urgencích také, v roce 2019 v únoru po několika urgencích také a v srpnu pro jistotu vymazali Emailovou adresu uvedenou ve smlouvě a jiné spojení na ně nemám. Zítra jdu na ně podat trestní oznámení, ale s mým vkladem se asi už neshledám.

 3. Robert napsal:

  Zdravím, také mám Prago investment 8,1% …..ozvěte se mi prosím na mail : veroz@mybox.cz
  , pohovoříme co dál….zatím jsem u nich insolvenci “ nenašel ,ale to je zatím…..

 4. Petr Krystek napsal:

  I já vložil nemalou částku na DIREKTO s.r.o. Samotné dluhopisy ani výplata úroků za měsíc květen nedorazila. Chci se s někým spojit, abychom postupovali při podání trestního oznámení společně

 5. Tereza napsal:

  Ano, i já mám nakoupeno. Výplata úroků tento měsíc 14.5. ještě nedorazila. Ráda bych se s někým spojila abychom postupovali při podání trestního oznámení společně….

  • Martas napsal:

   Psal jsem na mail a žádná odezva. Uvažuji také o podání trestního oznámení.

  • Lenka napsal:

   Dobrý den, také čekám na připsání úroku ze zakoupeného dluhopisu. Počkala bych do 15 pracovních dní od data splatnosti -14.5. Tedy do 4.6. Jestli nesplní podmínky, přidala bych se k společnému trestnímu oznámení.

   • arkanek napsal:

    O jaké firmě to mluvíte, jestli se smím zeptat?

   • Jarka napsal:

    Dobrý den, také mám zakoupeny 4 ks dluhopisů Petlas 2016 a také mi v květnu nebyly vyplaceny úroky. Myslím si že již nebudou. Kam se obrátit se společným trestním oznámením. A má to význam, pokud je to spol.s.r.o. a ručí jen 200 000. Myslím že nás bude víc s tímto problémem. Jarka

    • Rascal napsal:

     Do konca života sprav už len jednu investíciu. Daj si zmerať IQ a prestaň sa preceňovať. Rešpektuj to, čo hovoria inteligentnejší ľudia. A môžeme začať: 1. Nevrátenie peňazí nie je trestný čin nikde na svete. Na to je občianska žaloba a exekúcia. 2. Ak tvoj právnik zistí, že tam je podozrenie z trestného činu (podvod, sprenevera), tak vtedy prichádza do úvahy trestné stíhanie. 3. Keď niekto nevie, čo je s.r.o. tak to už je sila. S.r.o. znamená, že spoločníci ručia do výšky nesplateného vkladu. Ak založia firmu so základným imaním 200 000 a pri založení splatia len 120 000, tak sumou 80 000 ručia zo svojho osobného majetku. Ak by zostali niekomu dlžní, tak 80 000 musia dať zo svojho. Málokto využíva tú možnosť odložiť splatenie základného imania na neskôr. Väčšina podnikateľov splatí celé základné imanie naraz. Potom zo svojho osobného majetku neručia. A to platí v každej firme, nielen s.r.o. Jedine živnostník ručí za svoje dlhy osobným majetkom. Avšak firma ako taká je povinná svoje dlhy platiť. Konateľ nemôže previesť peniaze von z firmy, aby sa vyhol plateniu dlhov. To je trestný čin sprenevery. Takže celým vlastným imaním firma ručí. Lenže zločinecké podvodné portály ako dluhopisy .cz a ceskedluhopisy .cz inzerujú dlhopisy podvodných firiem, ktoré už v čase vydania dlhopisov mali nízke alebo dokonca záporné vlastné imanie. Vtedy je ľahké zakryť spreneveru. Majú 200 000 svoje, k tomu 100 000 000 požičané, svojich 200 000 nenápadne vyvedú + nejaké 3 milióny k tomu. 97 000 000 vrátia a bude to vyzerať ako obyčajný podnikateľský neúspech. Policajti sa na to vykašlú.

    • Frant. Kulhavý napsal:

     Také já mám jejich dluhopis Petlas 2016 – I s datem emise 14.11. 2019 a nemají se k výplatě úroku , který byl splatný v květnu. Na žádné moje urgence ty hovada nereagují . Připojím se k trestnímu oznámení také.

   • Jarda napsal:

    Jsem na tom stejně, když se neozve jak píšete tak se také přidám. J.

   • Martin napsal:

    Dobrý den, paní Lenko, už jste se připojila k společnému trestnímu oznámení na firmu Petlas? Mám také 4 ks certifikátů, zatím úroky chodily až teď v květnu 2019 nepřišly. Tak nevím, zda se ještě mohu přidat ke společnému trestnímu oznámení a jak ? Koho mám kontaktovat?

    • Lenka napsal:

     Dobrý večer Martine. Zatím jsem poslala e-mail na Petlas. Své iniciály, číslo dluhopisu a také, že nesplnily podmínky vyplacení úroků a požaduji předčasné splacení dluhopisu. Nepřišla žádná odpověď. Na info@rizikovedluhopisy.cz mi bylo doporučeno vyčkat do půli měsíce a telefonicky si vyžádat písemné vyjádření emitenta proč se úrok zpozdil. /V našem případě nebyl ještě vyplacen/V zaslaných emisních podmínkách jsem ale žádný telefonický kontakt nenašla. Pokud mi to časově vyjde, zajdu za právníkem o radu. Jak píše pan v příspěvku výše, bude se jednat o žalobu občanskou. Ozvu se

     • Lenka napsal:

      Obrátila jsem se na advokáta v mém městě a budu s ním spolupracovat. V současné době pracuje Ministerstvo spravedlnosti České republiky o návrhu zákona o hromadných žalobách. Nyní tedy jednejme sami za sebe.

      • Marie napsal:

       Také mám dluhopisy Petlas a tak prosím o kontakt, pokud budete podávat žalobu. Určitě se připojím.

     • Anonym napsal:

      Dnes jsem jim odeslal doporučený dopis s žádostí o předčasné splacení dluhopisu. Tak uvidíme zda se ozvou šmejdi…
      Pekud podáte trestní oznámení připojím se také.

 6. Markéta napsal:

  Mám také 2 dluhopisy přes centrum dluhopisů, první je Maurice, výplata má být ke konci dubna a také konec emise, ale vůbec nevím, jak to dopadne, nyní je podáno na Maurice trestní oznámení tak čekám na vyjádření od policie……ale výplata prý postupně probíhá….podle mě je toto investování hodně rizikové, můžete mít dobrou firmu, ale stačí jedna špatná investice nebo se jí sejdou naráz 2 špatné a i dobrou firmu to položí.

  • Karol napsal:

   „můžete mít dobrou firmu, ale stačí jedna špatná investice“
   Čo plácaš? Je to podvod a ak to niekto nevidí, tak je retardovaný. Tá firma nikdy nevyvíjala žiadnu činnosť a vznikla len za účelom okradnutia retardovaných osôb. Akýkoľvek dlhopis s výnosom nad 6,6% musí byť podvod. Maurice Bohemia: vlastné imanie 195 000 Kč, aktíva 16 399 000 Kč (páka 84:1). Ďalej sa k tomu nejdem ani vyjadrovať. Je to nespravodlivé, ak je niekto retardovaný a napriek tomu má zbytočných 25000Kč, ktoré dá podvodníkovi. Keď zároveň mnohí ľudia s nadpriemernou inteligenciou nemajú ani halier. Stratami z tých dlhopisov sa aspoň zväčší sociálna spravodlivosť.
   https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=54865254&subjektId=265427&spis=853288

   • Rado napsal:

    Tak ja som kupoval dlhopisy quintely s 8,7% na 3 roky a všetko mi bolo vyplatené, tak ako malo byť. Nie všetko je podvod.

 7. Tommy napsal:

  Pokud si někdo nejste jisti jak se rozhodovat při nákupu riskantních bondů tak doporučuji prostudovat stránku http://www.rizikovedluhopisy.cz, tam jsou články k tématu i poradna. Případně sledovat na soc.sítích. Těch kauz se teď vyrojilo opravdu hodně .

 8. St.Janda napsal:

  Mám několik dluhopisů přes Dluhopisy CZ, nejstarší 3 roky. Zatím musím konstatovat, že zatím je vše naprosto v pořádku . Úroky vyplácí přesně dle plánu. Nejstarší dluhopis je z roku 2015. Uvidíme co bude až dojde na splatnost v příštím roce. S rizikem je nutné počítat.

  • P napsal:

   Mám taky několik emisí přes Dluhopisy.cz a musím bohužel konstatovat, že 3x špatně a přístup portálu? Mrtvý brouk, přeji Vám hodně štěstí…

 9. Pavel napsal:

  Když si tady tak pročítám jednotlivé zkušenosti Vás investorů tak začínám být trochu nervózní ze svého kroku který jsem před týdnem udělal. Nakoupil jsem dluhopisy přes https://ceskedluhopisy.cz/dluhopis-uhli-2022/ K nákupu mě přesvědčilo, že u firmy nakupují již 4 roky pravidelně uhlí a vždy jsem byl spokojen. V čem jste se rozhodovali vy při koupi dluhopisů?

  • Jan napsal:

   Jedna se zel o podvod. Vse dohledatelne v justice.cz . Kdy a jak vznikaji firmy do kterych investujete a kdy a jak se mění jejich vlastníci.

 10. Hubert napsal:

  Nějak nechápu, kde je problém. Všude se říká, že finanční poradce Vám pomůže za provizi co dělat s volnými penězmi se kterými si nevíte rady. Problém byl vyřešen. K nabídkám nevím co mám říct, když banky nabízí hromadu peněz prověřeným klientům ( a peněz je opravdu dost a za velmi výhodné úroky), tak nechápu, pokud je vše OK, proč by se dobrovolně zbavovali svého zisku.

  Doufám, že aspoň přispěli něco na černoušky v Africe.

  Pěkná zlatá věta: To se nám to žije, když nám všichni půjčujou …..

 11. Jájina napsal:

  mám dluhopisy také přes centrum dluhopisů.cz . Grosman GB – nedodal,dále Triload také ne a ted ani ABC-služby. Zprostředkovatelé stále mlží. přitom mi tvrdili, že jsou firmy prověřené a mají majetek .Jsou to podvodníci. Nevím jak dál Ráda bych se spojila kdo má stejné problémy

  • Svoboda Vladislav napsal:

   20.1.2019. také jsem dopadl podobné . pragoinvestment, Grossmann, ABC služby ,mám obavu, že přijdu ó své úspory. u ABC si myslím,že tam došlo k tunelu.

   • arkanek napsal:

    Vypadá to, že další podvodnou firmou je Sponge Factory Czech také z nabídky Dluhopisy.cz. Má někdo její dluhopisy??

    • GAZDINA ROBA napsal:

     Dobrý den,také má dluhopisy firmy Factory Czech,v srpnu mi byly vyplaceny úroky,teď v únoru ne. Volala jsem do Centra dluhopisů a bylo mi řečeno,že starý majitel prodal firmu a nový nekomunikuje, Prý firmu nahlásili na policii. Asi budeme muset podat hromadné trestní oznámení.

     • Libor napsal:

      Dobrý den, bohužel jsem rovněž držitelem těchto dluhopisů. Koukal jsem do obch.rejstříku, během ledna a února se v rychlosti změnili 3společníci-jednatelé. Poslední je z Lotyšska, myslím že tato investice je jednoznačně v p…

     • arkanek napsal:

      Pokud to chcete probrat, napište na arkanek@email.cz. Děkuji.

    • Verkah napsal:

     Ano, mám také dluhopisy Sponge Factory Czech, snažila jsem se o kontakt s nimi, ale bohužel. Asi by to chtělo začít jednat, poradu s právníkem, setkání majitelů dluhopisů, trestní oznámení … nevím.

    • Verkah napsal:

     Ano také mám dluhopisy Sponge Factory Czech, také se nemohu dobrat pravdy a hlavně řešení…

    • Alena Stehliková napsal:

     Též jsem koupila dluhopis této firmy.Bohužel.PODALA JSEM TRESTNÍ OZNAMENÍ.Jinak nevím jak se jinak bránit.

     • jirik napsal:

      Dobrý den,
      pokud se Vám podařilo podat trestní oznámení, pak bych měl zájem se k němu připojit. Můžete mi k tomu sdělit nějaké podrobnosti? Sám mám zkušenost, že to není tak jednoduché. Mně odmítli TO na okresním zastupitelství z důvodu, že mi vznikla minimální škoda pod 5 000 Kč – pouze nevyplacení úroků. Podvod nejsem schopen prokázat. Prostě absolutní nezájem. Předem děkuji – jirik.martinek@seznam.cz

   • Jan napsal:

    Také jsem nakoupil dluhopisy pragoinvestment aABCslužby,stálé výmluvy že se ozvou.Uvéřil jsem slibům a téd dokazují že jsou podvodníci.Prosím o spojení s dalšímy podvedenými.

    • František napsal:

     Zdravím, u ABC je tunel. Obraťte se na policii již to řeší. Paní, která tunel udělala vesele pokračuje se ziskem klientů pro další dluhopis přes sociální centrum Oáza. Na jejich stránkách jsou i stejné grafiky pro projekty které se ,,uskuteční,,…. Opět výstavba domů pro seniory atd atd atd. Pokud budete mít dotazy ozvěte se. Každopádně se hned obraťte na PČR.

    • Ing. Ladislav Žížala napsal:

     Vlastním dluhopisy Prago Investment 8,1%2018 a za pár dní budu slavit roční výročí krádeže jistiny. Prago Investment mlčí jako sfinga a také zájem o řešení situace jeijich inzertní organizací „Centrum dluhopisů“ umkl. Už ani neodpovídají na mé maily“mějte strpení“. Rád se budu podílet na hromadné žalobě.

     • Robert napsal:

      Zdravím, také mám Prago investment 8,1% …..ozvěte se mi prosím na mail : veroz@mybox.cz
      , pohovoříme co dál….zatím jsem u nich insolvenci “ nenašel ,ale to je zatím…..

    • petr napsal:

     ABC jasnej podvod,určitě za sebou máte výslech HK,ale co ten pragoinvestment?jestli máte informace,prosím napište freerufus@post.cz chystám se podat TO.děkuji

   • František napsal:

    Zdravím, u ABC je tunel. Obraťte se na policii již to řeší. Paní, která tunel udělala vesele pokračuje se ziskem klientů pro další dluhopis přes sociální centrum Oáza. Na jejich stránkách jsou i stejné grafiky pro projekty které se ,,uskuteční,,…. Opět výstavba domů pro seniory atd atd atd. Pokud budete mít dotazy ozvěte se. Každopádně se hned obraťte na PČR.

  • Štěpán napsal:

   Když někomu nacpu své těžce vydělané prachy jen proto, že mi slibuje super výnos a nezkontroluji si do detailů co jsou zač, tak se nesmím divit že o prachy přijdu a pak i o další až je budu chtít žalovat…

  • Libuše Neradová napsal:

   ABC Služby sro. už má hospodářská kriminálka. Informace na krajském ředitelství policie moravskoslezského kraje… Líba

 12. Jirka napsal:

  znam pana jirsu cca 20 let. Chudak ten co mu naletel.Zaregistrovan v Praze ,sidlo v Strakonicich a provozovna v byvalem prasecaku v Nemeticich kde dluzi za najem.S zamestnanci jedna jako s dobytkem plati je pozde a mizerne ale sam nevi co by si nacpal do huby a pry si ted koupil mercedesa za 2 mega.Asi za ty dluhopisy.Na tyhle lumpy jsou nase soudy kratky

 13. Pazderka napsal:

  Také čekám na druhou splátku která měla být 1.12. a nic nepřišlo,nevíte t.č. nebo správný mail ,prosím napište , dík

 14. Tommy napsal:

  Možná zkuste kouknout na http://www.rizikovedluhopisy.cz/ a napište jim, jestli nebudou vědět víc. Přesně tomuto tématu se věnují.

 15. Jiří napsal:

  Dopadl jsem podobně s dluhopisy Grossman a Beinhauer. Neplatí úroky a hrají mrtvého brouka. Má někdo s tímto emitentem nějaké zkušenosti?

 16. Radek napsal:

  Prosím co mám dělat? Dát trestní oznámení?

 17. Alena napsal:

  Rozhodně nekupovat dluhopisy společnosti Triload. Jsou to podvodníci, kteří neplní své závazky.

 18. JIŘÍ TALAFANT napsal:

  V listopadu 2016 jsem koupil dluhopisy PETLAS a úroky dostávám 2x ročně
  5/2017 1498 kč
  11/2017 1917 kč
  5/2018 1907 kč
  11/2018 1928 kč
  Zatím jsem velmi spokojen.Jen,aby to vydrželo až do konce. Jirka-ALE MODLIT SE NEUMÍM.

 19. Peter napsal:

  Pozor na dlhopisy.cz sú to podvodníci ktorý tvrdia že firmy preverujú a majú majetok a príjmy a ked emitent neplní záväzky tak ho ešte kryjú aby nevznikla panika a vtedy tvrdia že oni len inzerujú ponuky.

  • Tono napsal:

   Máš pravdu predajú aj dlhopisy krachujúcej firmy na tú stránku ani nepozerat

  • JMT napsal:

   Mohu doporučit prověřené dluhopisy s 5 procentním zhodnocením nebo směnky se 7 procentním zhodnocením se zárukou a zavedenou firmou (jmt.troja@gmail.com)

 20. JOSEF napsal:

  Dne 20.6.2018 jsem podal na M.Jirsu trestní oznámení – neuvěřitelná drzost,ještě i ted´,kdy píši tuto zprávu,mohu nakupovat „jejich,jeho“ virtuální dluhopisy,neuvěřitelné co ten člověk má za náturu.

 21. Miroslav napsal:

  Dobrý den.
  Dělám finančního poradce a pokud budete potřebovat poradit ohledně dluhopisů, tak se na mě můžete obrátit na mailové adrese: skokan.2@gmail.com

  • Peter napsal:

   Triolad invest ďalšia podvodníci

   • Slávek napsal:

    V ypadá to že jsem. daší oběti této firmy.Je zajímavé,že za umožnění této formy okrádání není nikdo zodpovědný. Bylo by dobré, oby instituce které mají legislativni možnosti , tuto neuvěřitelnou formu okrádáni urychleně řešily.

   • August napsal:

    Dobrý den pane Petere, prosím zajímá mne kauza Triload a byla bych velmi ráda, pokud se můžeme nějak zkontaktovat – august2014@volny.cz můj email, posléze se Vám představím po emailu. Vypadá to na více případů a ráda bych zjistila, zda jste již uspěl a finanční prostředky získal. Děkuji

   • Arkanek napsal:

    Pane Peter, pokud se chcete spojit, můžete napsat na email – arkanek@email.cz. Děkuji.

 22. JOSEF napsal:

  Dne 22.5./18 jsem zakoupil dluhopis BEDDING v hodnotě 25000,- KČ.Platba byla na účet společnosti převedena tentýž den a objednávka vyřízena také v tento den – potvrzeno emailem a zároven´připsána zpráva,že dluhopis bude vydán a doručen jako cenné psaní na moji adresu.Dnes je 11.6./18 a nebylo mi doručeno nic.Dnes jsem odeslal 3.email na kontakt uvedený u nabídky koupě dluhopisu. Do konce tohoto týdne budu čekat na nějaké rozumné vyjádření ,pokud neodpoví , budu to muset řešit nejspíše podáním trestního oznámení pro podvod.BEDDING dluhopis je vydáván pod hlavičkou GRAND KOIL s.r.o. ve které figuruje jako „jediný „jednatel pan M. JIRSA.Předem nikoho nechci pomlouvat ani dehonestovat ale po přečtení komentářů u tohoto,mám stále větší a větší pocit,že jsem někomu naletěl.

 23. Eva napsal:

  Podlehla jsem výhodné nabídce na internetu,která nabízela dluhopisy Petlas.cz s 9% zhodnocením.Koupila jsem 8 ks dluhopisů,aniž bych se předem o firmu a pana Jirsu zajímala.Nenapadlo mne,že je možné vydat dluhopisy bez souhlasu banky.Nevěděla jsem ani o minulosti pana Jirsy.Když jsem vše zjistila,málem jsem se zhroutila.Vložila jsem do toho úspory,které jsem měla připraveny na koupi bytu.První výnos byl vyplacen s krátkým zpožděním.Druhý výnos zatím vyplacen nebyl a je to již týden od termínu.Firma neodpovídá na emaily.Vůbec teď nevím,co mám dělat.Jsem bezradná,Nedovedu si představit,že bych o ty peníze měla přijít.Tato firma Petlas vydala další dluhopisy pod názvem EMOBILITY.Z.řejmě se jim daří.
  JE TU NĚKDO,KDO DLUHOPISY PETLAS?CZ NAKOUPIL ???

  • Radim napsal:

   Dobry den,
   Nejste jedina, ktera podlehla temto vynosum za dobu me praxe. Pokud chcete nejak ziskat penize zpet, muzete mi napsat. leos73@seznam.cz

  • Peter napsal:

   Dlhopisy.cz podvodníci ktorý kryjú podvodnikoch majú z nich províziu a spuostova Monika tá je hotová kúr.a.,klame jedna radosť

  • Věra Vodičková napsal:

   Dobrý den Evo,taky jsem koupila 8ks dluhopisů od firmy Petlas.cz a jsem z toho vyřízená,první úrok přišel po termínu čtrnáct dní druhý má teprve dojít,nevíme co máme dělat jsme krátce v důchodu a chtěli jsme ty peníze použít na opravu bydliště.Uvažujeme o udání na policii.

  • KAREL napsal:

   Ano taky jsem koupil dluhopisy PETLAS CZ

  • Polášek Jaromír napsal:

   Nakoupil jsem taky, asi 25 tisíc v tahu!! Pokud se něco dovíte nového o této firmě, dejte mi vědět. K trestnímu řízení se připojím.

  • Honza napsal:

   Zdravím Evo. Koupil jsem si 1 dluhopis E-MOBILITY 2019 (25 000 Kč) a k 1.5.2019 jsem žádný úrokový výnos nedostal. Firma PETLAS CZ na mé e-maily neodpovídá. Zvažuji trestní oznámení, ale splatnost 25 000 Kč je k 1.11.2021, takže zatím mně firma podle dluhopisových podmínek dluží méně než 1 000 Kč a to naše policie asi řešit nebude, Jsem ochoten s Vámi společně postupovat. Honza

 24. Bondy napsal:

  Já jim stran spolupráce osobně volal poté, co na podzim loňského roku o nich (Český průmyslový holding, a.s.) vyšel v časopisu Komora (www.komora.cz) jednostránkový článek, kde psal pan Miroslav Hašpica na téma „Šest pravidel pro nákup dluhopisů“. Přímo s panem Hašpicou jsem nemluvil, ten byl t.č. v cizině, ale vzal to nějaký mladík. Můj zájem tehdy opadl ihned poté, co mi sdělil, že stran prodeje dluhopisů připravují spolupráci s DRFG. Bylo to před volbami a všichni si jistě vzpomenou, jak hojně medializovaná skupina DRFG byla včetně osoby pana Rusňáka. To byla moje první a současně poslední zkušenost s Českým průmyslovým holdingem, a.s.

  • Anonym napsal:

   Dobrý den, pokud je mi známo, tak „Český průmyslový holding a.s.“ nic s DRFG nemá společného. A myslím, že DRFG asi ani žádnou spolupráci nepotřebuje..

 25. Jiří napsal:

  Je to podvod, o těch společnostech se dá zjistit, že nic nevlastní a stačí se podívat na mapách na panelák kde bydlí majitel a je vám jasné, že mu přispějete na lepší bydlení, ale už svoje peníze neuvidíte.

 26. Miroslav Bísek napsal:

  Má někdo zkušenost s dluhopisama firem, které nabízí Český průmyslový holding? Působí na mě celkem solidně, ale nerad bych se zklamal.

 27. Jan napsal:

  Zdá se, že zmíněné společnosti mají další sestřičku: http://www.seniortrend.cz
  Formát nabídky je shodný a pečlivým hledáním na internetu lze nalézt vazbu mezi firmami Seniortrend a Petlas.

 28. Jan Bartoncik napsal:

  I ja de s touto nabidkou od Direkto setkal. I objednal. Ale nejdu do takoveho rizika. Poradite ci doporucite “ spolehlivou “ spolecnost ktera ma sohlas CNB ? Predem dekuji.

  • Anonym napsal:

   Dobrý den.
   Dělám finančního poradce a pokud budete potřebovat poradit ohledně dluhopisů, tak se na mě můžete obrátit na mailové adrese: skokan.2@gmail.com

  • JMT napsal:

   Mohu doporučit dluhopisy s 5 procentním zhodnocením nebo směnky se 7 procentním zhodnocením se zárukou a dlouho zavedenou firmou (jmt.troja@gmail.com)

 29. Fedor napsal:

  Nemyslim, mozes sa zabavit a dat Rozhodne ano 🙂

 30. Karel napsal:

  Neni takto formulovana anketa v tomto pripade ponekud zbytecna ?
  🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.