CZK/€ 25.275 +0,04%

CZK/$ 23.761 +0,23%

CZK/£ 29.274 -0,83%

CZK/CHF 26.071 -0,05%

Ponziho podvody: Jak jim lépe porozumět

 


 

Jako Ponziho schéma je označován podvodný investiční plán, u kterého promotér k nalákání investorů typicky nabízí relativně velké výnosy. Peníze inkasované od nově vstupujících ovšem nejsou investovány, a jsou použity na výplatu investorů původních. Jedná se o nesčetněkrát zopakovaný model podvodu, kdy podvodník slibuje obrovský zisk v naději, že přiláká masu peněz. Navenek to vypadá, že realizované „investice“ vydělávají a strůjce může díky tomu vyplácet slíbené výnosy.

Slibem nezarmoutíš

Příznačně pro podvod jsou slibovány zázračně skvělé výnosy, jejichž výše je podezřelá. Pokud se jinde u běžných investic dá dosáhnout na roční výnosy třeba kolem 4 %, pak příslib výnosu ve výši 20 % nemůže být s jistotou splnitelný. Byznys model umožňující takové výnosy by byl buď extrémně rizikový, nebo vůbec neexistuje a jde o podvod.

Obrázek 1: Strůjce podvodu v Ponziho schématu inkasuje peníze od svých oběti a slibuje jim zázraky. Dříve přicházejícím jsou slíbené výnosy obvykle i vyplaceny, to láká k reinvesticím a opětovnému vstupu. Nakonec ale podvodník mizí i s penězi, obětem zůstanou nenaplněné sliby.
ponzi-01

Ponziho podvod

Ponziho schéma je pojmenováno po strůjci jednoho takového podvodu – Charlesi Ponzim (1882 – 1949). Ponzi se údajně inspiroval v bance, kdy jako zaměstnanec při svém působení rozpoznal, jak mohou být z nových vkladů vypláceny splatné úroky a výplaty dřívějších vkladů. Nejprve přesvědčil několik přátel, aby mu svěřili menší finanční částky se slibem, že jim za několik měsíců vrátí více. Svůj slib dodržel a postupně získával další a další „investory“. V roce 1920 v Bostonu lidem nabízel, že svěřený vklad za 90 dní zdvojnásobí.

Obrázek 2: Obrázek zachycuje Ponziho, prohlašujícího, že díky arbitráži poštovních známek vybuduje „poklad“. Masy čekají na svůj výdělek, chamtivost vede k reinvestování, varování jsou zlehčována. Celá iluze se rozplynula, až když vyšlo najevo, že Ponzi „nemá čistý rejstřík“, že byl již v roce 1910 vězněn (foto vpravo).
ponzi-02

REKLAMA

Zdroj: Computerimages.com

Kulisou celého Ponziho podvodu měly být zahraniční poštovní známky – v zahraničí levně koupit a v USA prodat. Byla to doba, kdy první světová válka zahýbala měnovými kurzy a tak se teoreticky dalo arbitráží vydělat. Šlo ovšem jen o krycí příběh, transakční náklady na koupi známek v zahraničí, jejich dopravu a následný prodej smysluplnou ziskovost modelu podkopávaly. Jak poukazovali skeptici, bohatství, které Ponzi údajně nahromadil, nešlo obchodováním s poštovními kupony vydělat – jednoduše by k tomu veškeré vytištěné mezinárodní odpovědní kupony ani nepostačovaly.

Investiční mánii nezdolaly skeptické články ani komentáře o podvodu a výzvy k opatrnosti, hřebíčkem do rakve tohoto podvodu se stalo zveřejnění Ponziho fotografie z vězení z Montrealu. A výsledek? Během asi půl roku Ponzi nalákal desítky tisíc investorů a vydal dlužní úpisy na sumu přesahující 10 milionů dolarů.

Domeček z karet

Představte si pyramidu, ve které je na vrcholu jeden strůjce. Tato osoba slibuje, že dostanete 20 % roční úrok. Vy mu ochotně poskytnete třebas 10 000 Kč. Zatímco má v kapse vaše peníze, za rok po něm budete chtít 12 000 Kč. A když investorů podobných jako vy bude tisíc, pak za rok už bude nutné původní vklad navýšit o 2 miliony. Ale kde je má strůjce vzít?

REKLAMA

Půjde-li o Ponziho schéma, pak běh bude potřebovat nové „investory“, kteří budou přinášet nové peníze. Když pak nastane čas jejich výplaty, nábor nových se zopakuje a celkové závazky zase ještě více narostou. Celé to pak vypadá jako pyramida – domeček z karet. Zatímco ti v nižších patrech drží jen karty a věří v to, že budou vyplaceni, ti ve vyšších patrech se výplaty třeba i dočkají.

Obrázek 3: Původně vstupujících, kteří dosáhnou na výplaty, je relativně málo. Ti, kteří přišli později a jsou jich spousty, spíše odejdou s prázdnou. Bez nově příchozích se pyramida zhroutí jako by šlo o domeček z karet. 
ponzi-03

Bez rozšiřujících se zdrojů příjmů je systém dlouhodobě neudržitelný – jakmile záplava nově příchozích peněz vyschne, celý systém se zhroutí. Pyramida se může také zhroutit, pokud investoři v obavách a strachu ve velkém začnou peníze vybírat. Čím více „investorů“ vstoupí, tím více se schéma bude podobat pyramidě.

Od podvodu k pyramidové hře

Jak se sněhová koule v pyramidovém schématu nabaluje, ukazuje princip pyramidových her. V případě pyramidové hry jde o schéma, kdy osoby do schématu vstupující musí hledat další rekruty – v případě MLM prodeje musí najít osoby, kterým budou něco prodávat a z tohoto prodeje inkasovat profit. I když mohou být tato schémata regulérní formou podpory a způsobu prodeje a distribuce, jsou známy případy, kdy byl MLM marketing zneužit třeba prodejem extrémně předražených produktů.

REKLAMA

Obrázek 4: Měl-li by každý člověk nově vstupující do pyramidové hry přivést dalších šest rekrutů, pak by na deváté úrovni museli být zapojeni všichni Češi a na třinácté úrovni by už musela být zapojena celá světová populace.
ponzi-04

A když model pyramidové hry nemusí nutně být podvodem, rozčarováním vstupujících může být nezájem těch, kteří by chtěli do takového systému vstoupit. Jak je počet možných následovníků omezen a limitován, jsou i limitovány i výdělkové možnosti.

Jak nenaletět?

Varovných příznaků Ponziho podvodů je několik. Slib nepřiměřeně vysokých výnosů, neprůhlednost investice, kdy nelze funkčnost modelu ověřit. Kolik podvodníků už asi oběti uchlácholilo tím, že „podrobnosti nemohu odhalit, protože konkurence nikdy nespí“? Skutečnost, že minulé výnosy byly vyplaceny, ovšem nemůže být důkazem toho, že se o podvod nejedná. Jinými slovy zkušenost „nebojte, dostanete zaplaceno, já se dočkal minulý týden a vše proběhlo v pořádku“ neznamená, že vypláceno bude i příští týden. Jsou-li výsledky natolik úchvatné, že se nezdají být pravdivé, pak v reálu půjde o podvod. Snadněji se nechá napálit ten, kdo informace neprověřuje, je chamtivý a nepoučí se z historie.

Historie ukazuje, že podvodníci nikdy nespí a Ponziho schéma není mrtvé.

Loading

Vstoupit do diskuze 43 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Půlení bitcoinu je za rohem! Co to znamená, se dozvíte v našem rozhovoru

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k vyšším cenám. Čím méně bitcoinů se vytěží, tím je bitcoin cennější. Co je to ale […]

Text: Redakce

Foto: eToro

18. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Honza

  3 března, 2017

  I když to není úplně k věci, dovolil bych si upozornit na skoro Ponziho firmu Phoenix, tvořenou přeběhlíky a největšími průseráři z jedné nejmenované rakouské firmy…

  Odpovědět

 • Radim

  19 listopadu, 2017

  Honzo, tak ty jsi totalni zhulenec. Bohuzel, tyto diskuze jsou vetsinou plne podobnych blabolu, nicim nepodlozenych. Stacibty hrube gramaticke hrubky.

  Odpovědět

 • Kamil

  31 srpna, 2017

  Je BerealEstate Ponziho schéma? Máte nějaké zkušenosti?

  Odpovědět

 • 3 září, 2017

  Ano, je to jasné letadlo. Je to zcela zřejmé a kdo to nevidí, lže sám sobě nebo je tak naivní až to bolí.

  Odpovědět

 • Tomáš

  25 září, 2017

  Dobrý večer co říkáte na firmu das coin kryptoměna

  Odpovědět

 • Mara

  3 listopadu, 2017

  osobně jsem spokojenej s kurzem, kterej téměř plynule stále roste 😉

  Odpovědět

 • Martin

  29 září, 2017

  Dobrý den, podíval by se prosím někdo na Das coin? jedná se o kryptoměnu ve formě nakupování licencí pro MLM nabízení tohoto produktu dál. Mě osobně to příjde hodně podezřelé, ale rád bych slyšel ještě názor od jiných. Za každou odpověď děkuji 🙂

  Odpovědět

 • Pissu

  3 listopadu, 2017

  Neni to podvod, naopak plní vše co slibují s naprostou přesností a dascoin lze už i směnit zpět na eura, pro ty co by se zalekli spekulací z internetu.
  Ti co píšou o podvodu asi důkladně nestudovali white papper, validátor a další.

  Odpovědět

 • Julius

  6 listopadu, 2017

  Je pyramida také SkyWay?

  Odpovědět

 • Martin

  20 března, 2018

  Stačí si projít komentáře v článcích o SkyWay a pokud člověk není úplně tupý, pochopí o co jde … https://vydelejpenize.com/recenze-skyway-zkusenosti-vydelek-navod-podvod-diskuze/

  Odpovědět

 • Laco

  7 listopadu, 2017

  Ten dascoin je pekná zapalka ten kto tam dal peniaze pekne oľutuje 🙂

  Odpovědět

 • Pavel

  11 listopadu, 2017

  Pánové k DasCoinu: Je krasné jak to tu někdo komentuje a nemá žádný pádný argument. Tato firma ná Blockchain, Validátor- dodávají to jen 2 společnosti na světě, obchodovatelnost měny. Jsou transparentní a vše plní. MLM pro ty méně chápavé je důvodem obchodovatelnosti s měnou, roste její cena a je to jediná možnost jak velký oběm prodat za co nejkratší dobu.

  Odpovědět

 • PONZI

  14 listopadu, 2017

  DASCOIN = PODVOD! ………..DASCOIN je priamo ovladany sukromnou schrankovou firmou co je v rozpore s celou ideologiou vsetkych kryptomien na svete………realna cena DASCOINU na trhu = 0!!! na svete existuje viac ako 1200 realne obchodovatelnych mien, ktorych hodnotu tvori trh………hodnota DASCOINU je vymyslena a tvorena cisto sukromnou firmou………..jedina moznost ako sa dostat k tejto bezvyznamnej vymyslenej mene je zaplatit „licencny poplatok Singapurskej schrankovej firme, ktoru vlastni Dubajska schrankova firma ovladana z USA……….je to obycajna uzavreta ponziho schema vytvorena na oklamanie hlupych investorov…………takychto podvodov je coraz viac, je to nodovoby trend – cim rychlejsie rastie Bitcoin, tym viac pribuda podobnych podvodov……….. + na trhu uz existuje realne obchodovatelna mena s nazvom DASHCOIN – tu je vidiet ze podvodnici ani len nevedeli vymysliet originalny nazov, ale zneuzili meno uz existujucej realne meny na burze…………….zhrnute a podciarknute………PODVOD! RUKY PREC!

  Odpovědět

 • Pavel

  6 prosince, 2017

  PONZI tak teď by mě zajímalo, co povíš na to že DasCoin zveřejnil blockchain? Jako odborník by jsi měl tady napsat v čem oproti ostatním je tak převratný?

  Odpovědět

 • Niki

  8 února, 2018

  S odstupem pár týdnů čtu váš příspěvek a fakt jste mne pobavil. Takže na konci dubna spustí Netleaders(Dascoin) svou vlastní burzu a také vstoupí na jiné světové burzy, dále bude spuštěn systém Daspay, platby kartou nebo mobilem, v létě vstupují do USA a mají osvědčení, že se nejedná o podvod nebo pyramidu. Tohle žádná jiná kryptomena nenabízí. Než začnete něco špinit, tak si aspoň zjistěte relevantní informace. Jinak budete vypadat jako dement 😂

  Odpovědět

 • PONZI

  14 února, 2018

  😀 😀 😀 S odstupom par dni citam vas prispevok a fakt ste ma pobavila…

  …takze jedine na co ste sa zmohli v tejto diskusii je okopirovat nicim nepodlozene tvrdenia podvodnikov z Netleaders a ja si mam zistovat relevantne informacie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 cize to co povie Netleaders to je pravda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ………gratulujem Vam k vasim „skvelym“ argumentacnym schopnostiam! 😀 ……to sa Vam fakt nezda divne, ze o kryptomene Dascoin stale basnia iba ludia z Netleaders? to sa Vam fakt nezda divne, ze stale basnia o tom ako pojdu na externe verejne burzy, ale ziadna burza to nikdy ani len naznakom nepotvrdila?????????? …to sa Vam fakt nezda divne, ze ludia z Netleaders neustale tvrdia, ze Dascoinom sa bude dat platit vsade tam kde aj kartami Visa a Mastercard a zaroven tieto firmy o nicom nevedia a nikdy sa k tomu nevyjadrila ziadna ina spolocnost??????? ……….nikdy v zivote nikto na svete nepotvrdil, ze bude prijimat platby v Dascoinoch………………….vy sa tu cely cas bavite iba o sluboch…………nedokazete mliet o nicom inom iba „to bude, hento bude, toto bude………..bude bude bude bude mozno raz to bude (cely cas platite za nieco co mozno raz bude) hahahaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 + kazdy kto sa co i len trochu rozumie kryptomenam a pracuje s nimi tvrdi ze je to podvod!!! ………………….alebo sa vsetci mylia??? vsetci su sprosti a vy co tu trepete a kopirujete jedenu sprostost za druhou a mate argumentacne schopnosti malych deti……….vy ste ti chytrejsi ano???? 😀 😀 😀 😀 …gratulujem……….nech sa Vam dari s Dascoinom 😉 ……..sa pobavime potom ked si zan nieco aj kupite 😀 …cize nikdy 🙂

  Odpovědět

 • niki

  20 února, 2018

  mrkněte na video na youtubu dascoin special guest brian semkiw from CARTA

  Odpovědět

 • Pavel

  23 února, 2018

  Ponzi.
  Už na několika forech jsem reagoval na tvé scestné články a pro jistotu jsi je smazal. Tak za 1) DasCoin je první hybridní měna. 2) Doteď jsi nekomentoval jejich blockchain i když je veřejně přístupný. 3) Ty a kryptomagazín.sk ,jste jediní co plácají a nemáte žádný důkaz o podvodu!!!! Nechcete vidět fakta a dokazuje jen to, že je mimo rozsah vašeho chápání projekt jako DasCoin. 4) Ponziho shéma je tam, kde není produkt, kde není možnost jej prodat a pokud vím tak i jiné měny se prodávali ode dveří ke dveřím, např. BitCoin, Ethereum. 5) Nech si své názory pro sebe a pokud chceš něco komentovat, tak chci čís fakta!!! 6) Už jednou jsem ti na fóru psal, aby jsi požádal otce o 100€ a koupil si DasCoin pro jistotu jsi to smazal a očekávám tady to samé. Nejsi člověk co podává objektivní zprávy!!!!!

  Nakonec chci jen dodat, že tento člověk nikdy nikomu nic nevidělal, je to jen plácal. Mám 23 letou praxi v obchotě a lidé pamatujte předsudky jsou náš jediný nepřítel.

  Odpovědět

 • PONZI

  23 února, 2018

  1. k tym inym diskusiam, clankom a mojim komentarom – absolutne nechapem o com pises………ja som nikdy v zivote ziadny z mojich komentarov na akomkolvek fore nevymazal…………..bud si ma pleties s uplne inou osobou alebo si len klamar…………………….toto ostava pre mna absolutne nepochopene………………….

  2. kde najdem ten blockchain??????????????????

  3. si mentalne v poriadku ked tvrdis, ze Dascoin oznacujem za podvod iba ja a Kryptomagazin?????????????? sorry, ale ty zijes v nejakej zacarovanej bubline odtrhnutej od tohoto sveta??? Dascoin oznacuju za podvod takmer vsetci ktori sa co i len trochu rozumeju do kryptomien……..existuju desiatky az stovky for kde sa riesia kryptomeny a vsade je Dascoin oznacovany za podvod……………….

  4. vymenuj mi aspon tri realne kryptomeny, ktore ked si chcel ziskat si musel zaplatit sukromnej schrankovej firme za nejake licencne balicky……….kryptomien su stovky…mne stacia len 3 🙂 (argument typu „Dascoin je prva hybridna mena“ neakceptujem, skor to potvrdzuje, ze sa jedna o uzavrety podvodny system ktory ovlada schrankova firma……….)

  5. ani si neviete predstavit ako sa tesim ked Dascoin vstupi na externe burzy……………………………………….vidim, ze tu pomoze fakt iba cas pre pochopenie toho co sa tu deje…………………

  6. chces fakty ale ziadne nepouzivas………..kopirujes a kopirujes…………co s tebou? nemam slov……….

  7. takych ako ty a tebe podobnych som zazil stovky……………..a vies ako to vzdy dopadlo? drbali do mna, zosmiesnovali ma, ze zavidim, ze tomu nerozumiem…………………a aj tak sa vsetky moje slova vzdy potvrdili a nikto sa mi nikdy neospravedlnil………………..ale vies co, stoji mi to za to aj keby som mal odhovorit co i len jedneho jedineho cloveka ktoremu usetrim peniaze ktore by inak s velkou pravdepodobnostou stratil………….

  8. vrat sa sem za rok………..potom bude tato diskusia vtipnejsia 🙂 …………lenze ty sa nevratis…to je to 🙂

  Odpovědět

 • Dascoinskeptik

  23 března, 2018

  Plne súhlasím. Čudujem sa, že nikto sa nepostaví na tvoju stranu.

  Odpovědět

 • Pavel

  24 února, 2018

  Nezapomeň si zablokovat komentář.!!! Jinak tady máš odkaz na blockchain. Jak jsem psal, je to mimo rozsah tvého chápání.
  https://dascoinexplorer.com/
  Ty tvé odborníky znám, je jim sotva 19 a jsou to ti nej, nej, nej, lidi v oboru!!!!! Nikdo v celém Kryptu nemá takové osobnosti jako projekt DasCoin. Prosil jsem tě o důkaz???? Ne o plácaní!!! Nebo cheš říct, že Brian Semkiw Carta Worldwide, je podvodník nebo Anna Hejka? Těmto dvěma lidem nešaháš ani po kotníky. Dávají tomuto projektu jméno. Ty ani nevíš, kdo to je!!!!
  To, že díky panu Semkiwovi dnes používáš bezkontaktní kartu. To že Anna Hejka je jedna z nej, nej osobností ve světě financí. Neznáš a jen třepeš, jak krocan. Co jsi rozjel ty, ty plácale? Jinak sejdeme se za rok a povíme si, až to tvoje krypto bude padat a nejen to!!! Používáš Euro a ani nevíš, že tvá měna je jen papír bez hodnoty.

  https://www.youtube.com/watch?v=v0FTTAknDoA
  https://www.youtube.com/watch?v=KUFbJuq0Bpo

  Odpovědět

 • PONZI

  20 března, 2018

  1. dal som ti jednu jednoduchu otazku, ktoru si zbabelo odignoroval ako totalny chudacik 🙂 🙂 🙂 pre istotu ti ju zopakujem, keby si nahodou zabudol 😀 😀 😀 (to vy obhajcovia tychto sraciek dost casto robite 🙂 🙂 :)) – „4. vymenuj mi aspon tri realne kryptomeny, ktore ked si chcel ziskat si musel zaplatit sukromnej schrankovej firme za nejake licencne balicky……….kryptomien su stovky…mne stacia len 3 :)“

  2. chcel som po tebe dokaz o tom, ze Dascoin ma svoj vlastny Blockchain a ty si mi sem dal odkaz na obycajnu webovu stranku obsahujucu javascripty, ktore nahodne generuju fiktivne bloky a transakcie a ty toto pokladas za blockchain? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  3. ty nie len ze sa nerozumies do kryptomien, ale ty o nich nevies absolutne nic…nepoznas definiciu zakladnych pojmov………..nevies absolutne co ako funguje…………………..v podstate si tu zo seba urobil totalneho krypto-blbca……………

  4. na zaver ti to este raz zopakujem!!! DASCOINEXPLORER nie je Blockchain!!!!!!!!!!!! nie je to ani zdrojovy kod Blockchainu, je to obycajna jednoducha webova stranka, ktora nema s Blockchainom absolutne nic spolocne………….to ze absolutne nerozumies technickej stranke veci si v podstate sam potvrdil……………………ja uz nemam co dodat……………….

  ……………………..asi jedine co ti este ostalo je len ohanat sa menami ako Brian Semkiw a Anna Hejka…mimochodom ja viem o tychto ludoch uplne vsetko – snazit sa ma tu poucovat vyzera naozaj vtipne, obzvlast od „experta“ na blockchain technologie 😀 😀 😀 😀 … + tieto mena neznamenaju vobec nic + by som sa necudoval keby sa postupom casu od Dascoinu uplne distancuju………cas ukaze……..

  Odpovědět

 • Pavel

  21 března, 2018

  Pokud chceš vidět blockchain tak si kup 100€ licenci a dostaneš se na webwallet a tam ho můžeš ověřit, ten javascript jej kopíruje. Měny, pokud vím ,,Bitcoin, Ethereum“, kde prodej formou ,,from the door to the door“ negarantoval nic a jen investor doufal a věřil, tady u Dascoinu to popíráš.
  Je to jen úhel pohledu, který ty nechceš vidět. Je zajímavé, že ověřit si to nechceš a pořád to tady komentuješ? Pokud vím, tak Dascoin je altcoin a vše se ukáže 28.4.2018, tak jsem zvědav, co na to budeš psát potom!!!
  Ty nejsi nodborník na krypto a ani obchodník. Nepřipouštíš jiné možnosti, vývoj technologie a trhu. Ty tvá jména jak píšeš, řídí velkou čast investic ve světě co řídíš ty? Jinak se zeptám, kolika lidem si tvrdil, že bitcoin bude jednou za 30000 USD a předem ti říkam, že so toho nedočkáš!
  Mám na to jasnou odpověď, proč tomu tak bude:
  1) nákdlady na těžbu 2) daňové úniky 3) cena jedné transakce 16.63USD 4) zastaralost a dlouhá doba bloku 5) počet operací za sekundu 6) 80% těžařů v Číně. 7) praní peněz z nelegální činnosti 8) boj regulátoru

  Urážíš tady lidi co jsou odborníky ve svém oboru, kteří určují destiletí kam a jakým směrem trhy jdou. Tak tady napiš co jsou to za lidi! Přece víš o nich vše a já se rád nechám od odborníka jako ty, poučit. Pak nezapomeň dopsat svůj životopis, ať se tvé osobě mohu omluvit.
  Dále pokud lidé formátu ,,Anna Hejka“, od Netleaders odejdou, bede to jen proto, že přijdou zase na něco nového a převratného. Promiň, to nemůžeš chápat.
  Dnes už je vlastně jedno co tu budeš psát, bude to s tebou i bez tebe. Nakonec dopadneš jako všichni co nejsou schopni přijmout změnu, trh je k tomu donutí!!!

  Odpovědět

 • Radek

  21 března, 2018

  😀 to mě pobavilo. „Dejte mi 100 EUR a já vám dokážu, že nejsem podvodník.“ 😀

  Odpovědět

 • Pavel

  1 dubna, 2018

  Haha, ja se směju tobě. Podvodník jseš možná ty, protože nepoznáš investici od podvodu. Světe div se, ono to přeci bude asi tak jak říkají. Pořádně si to přečti, nejlépe dvakrát.

  https://github.com/techsolutions-malta-ltd/dascoin-blockchain

 • Niki

  24 května, 2018

  Tak mistře Ponzi, už se můžeš podívat na https://coinmarketcap.com/ a najdeš tam Dascoin. Takže pokud je už Dascoin i tam, tak podle tvých předchozích tvrzení, je to plnohodnotná oficiální kryptoměna. Nebo si najdeš nějaké další nesmysly v tý svý palici, aby jsi DASC špinil? 🙂 předpokládám, že ti to stejně nebude stačit jako důkaz…

  Odpovědět

 • PONZI

  14 listopadu, 2017

  + este jedna poznamka – pokial tu nenajdes DASCOIN – https://coinmarketcap.com/ …tak ani nema zmysel diskutovat o tom, ze sa jedna o kryptomenu………….. + samozrejme forma MLM online marketingu je tu vyuzivana preto, ze ked da do toho clovek peniaze, tak sa bude za to bit ako sa len da aby o ne neprisiel………..MLM samo o sebe nie je podvod, no je to bohuzial najcastejsie vyuzivana strategia pri podobnych podvodoch……..

  Odpovědět

 • Honza

  16 března, 2018

  Na coinmarketcupu to bude, až bude na veřejný burze, všechny měny tam nejsou… jen „starý“ Proof of Work…

  Odpovědět

 • petr

  17 ledna, 2018

  K tomu Dascoinu – jedna z mnoha forem invetování, zcela bezpečné přihlašování se k účtu online správa celosvětového dosahu. Možnost rychloobrátkového zisku, pokud jste skutečně aktivní. Za mne osobně, jsem líný jako veš, takže jsem koupil dascoiny obrátil se na pár lidí týdně…Udělám sotva 4-5 obchodů za měsíc a nechávám to plavat…V listopadu zainvestováno, ke dnešnímu dni sotva po měsíci a pár dnech mám kolem 915 euro zpět…Pokud to bude jen v tomto režimu nadále pokračovat tak v květnu začnu vydělávat, investice bude celá zpět a jde pouze o to, neprodávat to brzy. A taky je hodně důležité od koho se necháte do té investice přivést…Jednak jste v síti lidí, spadající do dané jurisdikce a pak také víte kde hledat podporu…Nelituji.

  Odpovědět

 • Admin

  19 března, 2018

  Uvědomte si že Dascoin obsahuje kromě blockchainu taky dickrod a proris. Tak a co mi na to řeknete?

  Odpovědět

 • Pavel

  28 března, 2018

  Admin, nikdo z nich ti nic neřekne, to jsou ti odborníci, ha ha ha ha :-). Jen tady přidám pár aktuálních odkazů, tak uvidíme co k tomu zde budou psát. Plácalové!
  https://www.crypto-economy.net/en/privacy-is-better-than-anonymity-in-the-dascoin-ecosystem/
  https://projecteve.com/will-dascoin-be-the-first-ever-cryptocurrency-to-go-mainstream/

  Odpovědět

 • DASCOIN

  3 dubna, 2018

  Pánové, PONZI a Radek. Čekame na tu omluvu za pomluvu a urážky na adresu spolecnosti Netleaders (Dascoin). Blockchain funguje, ICO funguje, Karta funguje a letadlo to není. Tak co to je?

  Odpovědět

 • Mr.Muron

  25 srpna, 2018

  Hateři jsou jedinci nebo skupiny, které se vyjadřují k různým tématům a oblastem aniž by měli dostatek fundovaných informací. Motivem jejich činnosti může být přesvědčení, že mají pravdu a touha zviditelnit nebo popularizovat své mínění je silnější než kritické myšlení. V tomto případě bychom je mohli nazvat “neznalými odpůrci”. Mohou to být ale taky škodolibí jedinci s alibistickými postoji, často měnící své názory, pracující v “bezpečné zóně”, kde na ně nikdo nemůže a vyžívající se z pocitu výjimečnosti a moci, kterou mají při utváření obecného povědomí k danému tématu.

  Bývají to lidé s nízkým sebevědomím, kteří ničeho nedosáhli a své komplexy kompenzují tím, že vyvolávají negativní emoce, s cílem poškodit nebo dehonestovat druhou stranu. Často se schovávají za odbornými výrazy a formulacemi, mají nálepku “odborníků a znalců”, avšak při bližším prozkoumání jejich výtvorů můžeme nalézt polopravdy a výmysly, jež matou čtenáře. Své závěry mění v čase, podle toho jak jim to vyhovuje. Tím, že se cítí být “nedotknutelnými”, mění texty svých článků a “ohýbají” své konstatování tak, aby nebyli sami diskreditováni v budoucnu svými výroky. Jsou to “rychlokvašky, rádoby odborníci” mnohdy bez relevantního vzdělání a svým působením tak mohou poškozovat všechny čtenáře nebo zájemce z řad veřejnosti, kteří nemají dostatek času na důkladné studium a získání adekvátních informací k dané problematice.

  Odpovědět

 • Hater

  27 srpna, 2018

  Pyramidoví podvodníci jsou jedinci nebo skupiny, které se vyjadřují k různým tématům a oblastem aniž by měli dostatek fundovaných informací. Motivem jejich činnosti může být přesvědčení, že mají pravdu a touha zviditelnit nebo popularizovat své mínění za účelem zisku. V tomto případě bychom je mohli nazvat “neznalými zastánci”.

  Bývají to lidé se zbytnělým sebevědomím, kteří ničeho nedosáhli a své komplexy kompenzují tím, že vyvolávají pozitivní emoce, s cílem okrást druhou stranu. Často se schovávají za odbornými výrazy a formulacemi, mají nálepku “odborníků a znalců”, avšak při bližším prozkoumání jejich výtvorů můžeme nalézt polopravdy a výmysly, jež matou čtenáře. Své závěry mění v čase, podle toho jak jim to vyhovuje. Tím, že se cítí být “nedotknutelnými”, mění texty svých článků a “ohýbají” své konstatování tak, aby nebyli sami diskreditováni v budoucnu svými výroky. Jsou to “rychlokvašky, rádoby odborníci” mnohdy bez relevantního vzdělání a svým působením tak mohou poškozovat všechny čtenáře nebo zájemce z řad veřejnosti, kteří nemají dostatek času na důkladné studium a získání adekvátních informací k dané problematice a pod náporem lží a účelových tvrzení pyramidovému podvodníkovi uvěří.

  Odpovědět

 • naivní blázen

  17 září, 2018

  Dobrý den

  jak to prosím dopadlo s DAScoinem? Na burze je hodnota 0,045 USD což i při nejdražší investici do licence 25.000,-€ investici nevrátí ani z 20%. Děkuji

  Odpovědět

 • Miroslav

  5 února, 2019

  Před rokem jsem investoval s rodinou do Dascoinu. Po roce si myslíme, že jde o podivný projekt. Důvody?

  1. Koupili jsme licence za průměrnou cenu 0.26 eur dnes jsou nové za mnohem nižší cenu. Cena licence byla tedy záměrně nadhodnocena a tím, že zřejmě management si vydal neznámý počet licenci zadarmo získal miliony kusů Dasc a poté vytvořil burzu na které rozprodával Dasc po milionech tak dlouho až sjela cena na burze pod 0.02 eur za kus. Tím všichni, co investovali před rokem a více do Dasc přišli i o více než 90% svých vložených prostředků.

  Odpovědět

 • Miroslav

  5 února, 2019

  2. Projekt green storc se vykoupil v prvním kole celkem rychle. Ve druhém však velmi pomalu po destině za týden. Pak společnost oznámila, že zvyšuje poplatly za transakce prodeje na 1.0% a nákupy na 0.25% a transakční poplatek za směnu na Btc na 10%, což se vymyká výhodám krytoměn, že polatky jsou minimální. Od té doby, co zvýšili polatky, tak najednou se prodává druhé kolo green storc po více desetinách za týden, tím se zdá, že společnost sama za tyto poplatky skupuje tento projekt sama. Také za prostředky z prodejů milonů kusů Dasc na burze zřejmě skupuje zpět tyto Dasc za cenu nižší než 0.02% čímž samozřejmě obrala ty, co koupili první vlnu licencí za vysok&eacu te; ceny. Nové licence se prodávají velmi sporadicky a to zejména z důvodu nedůvěry mince, dalších tím spojených poplatků a podstatně delšího ražení mincí.

  Odpovědět

 • Miroslav

  5 února, 2019

  3. Lidé se nemohou dostat už více než rok ke svým peněžním prostředkům, poněvadž posunula společnost Alliance pay a Daspay a pokud si chtějí lidé raději koupit jinou měnu přes Btc zapaltí společnosti za tento převod 10% poplatek!

  4. Společnost se nevyjadřuje skoro k ničemu podstatnému jen jim jde o to, aby našla další lidé, kteří by do nich vrazili své peníze. Agresivita prodejců licencí někdy zachází až příliš daleko za morálními vlastnostmi člověka a slušného chování. Ponižují lidi různými neslušnými názvy a ponižují je různě, pokud se ozvou a chtějí nějaké vysvětlení.

  5. Připomíná nám to tzv. pyramidu, kdy vydám něco za peníze a sami do toho nenalejí nic a pak vše, co si sami vydají tak rychle prodají za vysoké ceny postupně a dole to skoupí tzv. za hubičku a tím oberou druhé lidi a může to vydáním dalších nových licencí nebo projektů takhle pokračovat dál i několik let.

  Odpovědět

 • PONZI

  2 března, 2019

  DASCOIN napsal:
  3.4.2018 (22:39)
  Pánové, PONZI a Radek. Čekame na tu omluvu za pomluvu a urážky na adresu spolecnosti Netleaders (Dascoin). Blockchain funguje, ICO funguje, Karta funguje a letadlo to není. Tak co to je?

  ——————————————

  :))))))))))))))) dufam, ze lidri sa budu smazit v pekle a hlupakov mi je aj luto – co uz………dalsi podvod ako cez kopirak v poradi………………….onedlho tu mame dalsi podvod s inym nazvom a inou rozpravkou v pozadi – tak uz to chodi……….

  …drzte sa a pouzivajte aspon trosku rozum…

  Odpovědět

 • Podvod AEST / AEST podvod, pyramida, zlodějna, kryptoměny, AESTi, systém AEST

  12 května, 2020

  Zdravím, chci Vás upozornit na podvod AEST. Jedná se o tzv. pyramidu. Podvodník si od Vás vyžádá vklad v kryptoměně Ehtereum a dá vám tzv AESTi. Podvodník Vás verbuje např. přes známé pomocí videoprezentace (dosti neprofesionální, nekvalitní prezentace na podvodníka)… slibuje ohromné výdělky skrze síť s „kredity“ AEST, která se podílí (nějak) na trhu… což není schopen vysvětlit. Nainstalují vám program do telefonu/počítače, který nedělá nic jiného než že generuje čísla, která vám navozují pocit že bohatnete. Důležité je množství lidí co dělají vklady, podle toho může podvodník vydávat peníze. Pokud si pár lidí z nutnosti vybere, často před nějakou nesmyslnou dobou zúročení vkladu, předtím než má nastat nějaký časový zlom co jim hodně vydělá nebo kdy se jim otevře možnost si vklady a zisk vybrat, tak to nevadí. Pár lidí si vybere a potvrdí že vše jen funguje, ale až si budou chtít vybrat všichni, většina, tak podvodník už je za humny. Dokud lidé dávají peníze, on pár jednotlivců co „odpadnou“ může vyplatit, ale když už se mu peníze nehrnou a nevyplatilo by se mu vyplatit více lidí nebo když uplyne pomyslný bod zlomu, už jej nikdy neuvidíte. Peníze také nikdy už neuvidíte. Systém má navíc fungovat na principu Teslovi cívky/transformátoru (Tesla, ten vynálezce umřel roku 1943, dávno před internetem!), na programovacím jazyku Malbolge, který se vůbec nepoužívá… Lidi prosím, zjišťujte si informace než do něčeho zainvestujete. Další věci jako že xy procent ze zisku půjde na charitu, projekty jež neexistují ale vydělali mu jako podnikateli miliony… (i o tom tam ten člověk/podvodník mluvil)

  Odpovědět

 • Roman

  22 srpna, 2022

  Je to přesně jak říkáte, tu samou pohádku mu vyprávěl jistý Nikola Nečas, když mi poslal program do počítače a já pomalu už vkládal finance, tak jsem se ho zeptal, zda mi pošle nějaký odkazy na jeho společnost, jejich výsledky, prostě cokoliv co prokáže, že vytváří nějaké hodnoty, popřípadě přispívají na charitu, v ten moment změnil způsob jednání, jenom se mi smál, nic mi samozřejmě neposlal a dělal ze mě blbce, že mu nevěřím 😀 , lidi buďte opatrní

  Odpovědět

 • Anna

  18 října, 2022

  Mnoho investorů přichází o peníze kvůli těmto bitcoinovým a forexovým investičním podvodům, které nutí většinu potenciálních investorů vzdát se myšlenky investovat do kryptoměn. Pokud jde o obnovu bitcoinů, bohužel existuje mnoho jednotlivců, kteří ztratili hodně kvůli svým falešným bitcoinovým brokerům nebo ze svých počítačových peněženek, kde jsou ukradeny jejich kryptografické formy peněz.
  Ať už jste ztratili své bitcoiny nebo jiné digitální peníze kvůli forku v blockchainu nebo kvůli problémům s jakýmkoli online podvodem,
  Povznášející zprávou je, že existuje důvěryhodná společnost Recovery Company s názvem Lallroyal .org, která vám může pomoci s jakýmkoli online podvodem nebo podvodem. Jednou pomohli mně a mému partnerovi, když jsme málem přišli o bohatství.

  Odpovědět

 • Polina

  20 března, 2023

  Few months back, I also lost some money to an unregulated broker . I got my money back through the transactions I made from my bank account to my coinbase account and then I sent the money from coinbase to the wallet that belonged to the scammers with the help of a Chargeback Company called www. Amendall .net.I already thought i lost the money until Amendall recovery Company helped me retrieve back my lost money.They are very Good and quick in recovering lost money from all those online Scammers.

  Odpovědět