CZK/€ 24.710 -0,02%

CZK/$ 22.791 +0,20%

CZK/£ 28.835 +0,15%

CZK/CHF 25.074 -0,39%

Text: Monika Lukešová

07. 05. 2019

4 komentáře

Nechuť k byrokracii dala vzniknout startupu Trisbee. „Naše aplikace všem zjednoduší život,“ tvrdí zakladatelé

 

Digitalizace, aplikace, platby telefonem, to vše teď mění finanční svět. František Havlín a Matěj Turek se rozhodli trochu obejít byrokracii a vyvinuli aplikaci Trisbee. Ta nabízí přijímání a posílání plateb kartou bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

Loading 

Čím se váš start-up zabývá? Co je vaším cílem?

František Havlín: V Trisbee vyvíjíme mobilní aplikaci, díky které lze přijímat a posílat platby kartou kdekoliv a kdykoliv. Obchodník platby přijímá přes aplikaci Trisbee Go. Zákazníci platí svým mobilním telefonem pomocí aplikace Trisbee, ve které si uloží svou platební kartu

Matěj Turek: Naším cílem bylo a je nabídnutí jednoduché a praktické platební metody bez fixních poplatků. Obchodníci se registrují online a zdarma. Aplikaci si obchodníci stáhnout též zdarma, z každé platby si pak Trisbee vezme 1,9 % jako provizi, jiné poplatky nejsou. Cílem je pro nás být transparentní.

František Havlín: Jen pro doplnění aplikace je dostupná pro iOS i Android a jsme držitelem licence od ČNB.

Bylo těžké licenci od ČNB získat?

REKLAMA

František Havlín: Ano, na licenci jsme pracovali několik měsíců. Vše je nastaveno tak, aby bylo placení pro naše zákazníky naprosto bezpečné.

Co vás k založení takové firmy vedlo?

František Havlín: Oba nejsme milovníci byrokracie a rozčilují nás nesmyslné poplatky. S Trisbee jsme se tomu chtěli vyhnout a nabídnout službu, která je zároveň jednoduchá a užitečná.

Matej Turek: Jelikož se jedná o platbu kartou, platba přes Trisbee nepodléhá EET, což považujeme za velkou výhodu. Šetříme čas a také energii všem zúčastněným.

Jak to tedy funguje?

František Havlín: Přijaté peníze obchodníkům posíláme do druhého pracovního dne na jejich bankovní účet. Naším cílem je, aby měli své peníze co nejdříve k dispozici a mohli je dál využít.

Matěj Turek: Rád bych ještě zmínil, že každý měsíc pak zasíláme našim obchodníkům ve formě pdf. na jejich emailovou adresu výpis plateb, který si jednoduše přidají do svého účetnictví.

REKLAMA

Nejste úplně nová firma. Jak dlouho fungujete? 

František Havlín: Společnost jsme založili na začátku roku 2016, vývoj a ladění aplikace nám nějaký čas zabral, takže naostro ji provozujeme od července 2018.

Jaké máte zatím úspěchy?

Matěj Turek: Za úspěch považujeme dosavadní získání investic v celkové výši 6 milionů korun. To jen potvrzuje, že naše myšlenka je správná a má také podporu u investorů.

František Havlín: A také, že jsme schopni na jakoukoliv akci připravit prodej vstupenek přes Trisbee. Máme skvělou zkušenost z Prague Coffee Festival, kde jsme právě zajišťovali prodej vstupenek, ale zároveň i část stánků na prodej používala Trisbee. Za nás naprosto ideální kombinace a řešení pro platby na festivalech.

Kdo je vaše cílová skupina?

Matěj Turek: Naše cílová skupina jsou všichni, kteří jsou přístupni novým technologiím a rádi si díky nim zjednoduší život.

František Havlín: Necílíme jen na obchody jako takové, ale cílíme také na řemeslníky, stánkaře, designéry či freelancery, kteří čas od času potřebují například u klienta něco proplatit, ale dosud nemohli bezhotovostní platbu kartou využít.

Matěj Turek: Cílová skupina jsou pro nás i lidé, kterým není lhostejné životní prostředí. Při platbě přes Trisbee totiž není nutné tisknout automaticky účtenku, jako u terminálu, ale zákazníkovi i obchodníkovi o proběhlé platbě přijde pouze notifikace.

Kde všude se dá aplikace využít? Proč by si lidé měli vaši aplikaci stáhnout?

František Havlín: Rozšiřování akceptační sítě je naší velkou prioritou, už teď je možné využít Trisbee na 350 místech a jejich počet roste každým dnem. Nejedná se jen o kamenné prodejny, ale také e-shopy a další online projekty.

Matěj Turek: Aplikace najde využití také na posílání peněz vašim známým, například při rozdělování účtů v restauraci. Od května bude navíc tato možnost pro všechny stávající i nové uživatele zcela zdarma.

A co bezpečnost? Jak probíhá ověřování plateb?

Matěj Turek: Za rok provozu jsme neměli jediný případ, kdy bychom museli našemu zákazníkovi kompenzovat podvodnou platbu. Každá platba je ověřena přístupem do telefonu (heslo, Touch ID, Face ID, apod.). Platby nad 500 Kč navíc ověřujeme PINem. Dá se říci, že platby Trisbee jsou o něco bezpečnější než platby fyzickou kartou, neboť odpadá riziko ztráty karty či zneužití karty obchodníkem.

Vítáte příchod Apple Pay na český trh, nebo je to vaše přímá konkurence?

Matěj Turek: Úspěšný rozjezd Apple Pay v České republice ukazuje, jak populární je cokoli, co lidem zpříjemňuje placení. Apple Pay není naše konkurence, neboť touto metodou nezaplatíte tam, kde nemají terminál (řemeslníkovi, na farmářském trhu, kamarádovi). K tomu naopak slouží Trisbee.

Plánujete nějaké rozšíření?

František Havlín: V brzké době plánujeme podporu QR kódů, pro jednoduchou platbu u našich obchodníků.

Matěj Turek: Ano, a díky nim zrychlíme placení o několik cenných vteřin, které se zejména na letních festivalech hodí.

Děkuji za rozhovor.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 4 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Karel Novák

  7 května, 2019

  Nejdřív by se měli kokoti oholit a pak nabízet nějaké kraviny. Vůbec nechápu, k čemu je to dobrý.

  Odpovědět

 • David Krůta

  7 května, 2019

  Ano pane Nováku, protože logicky délka Vašich vousů určuje Vaši schopnost pracovat a myslet 😂

  Odpovědět

 • Karel Novák

  7 května, 2019

  Když něco vypadá jako kachna, lítá jako kachna chodí jako kachna a kváká jako kachna tak je to s největší pravděpodobností kachna.

  Odpovědět

 • Pavel Filip

  1 srpna, 2020

  Prudič? 🙂

  Odpovědět