CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

22. 01. 2019

0 komentářů

Byznysový akcelerátor Startup Wise Guys hledá v Česku startupy s potenciálem

 

Česko opět navštívili zástupci byznysového akcelerátoru Startup Wise Guys, který se zaměřuje na podporu začínajících podniků v regionu střední a východní Evropy. Nabízí jim investici od 30 do 200 tisíc euro. S akcelerátorem spolupracuje i společnost Trisbee, jediný tuzemský startup, který získal jeho investici a absolvoval tříměsíční program v Lotyšsku.

Loading 

Startup Wise Guys je soukromý byznysový akcelerátor, který sídlí v Estonsku. Zaměřuje se na region střední a východní Evropy, kde hledá mladé podniky, do kterých investuje a mentoruje je v jejich začátcích. „V Česku vidíme obrovské příležitosti. Je zde mnoho talentovaných lidí, kteří chtějí rozjet své podnikání – nabízíme jim jak několikaměsíční program pod dohledem a asistencí mentorů, tak významnou finanční investici. Ta začíná na 30 a končí na 200 tisících euro,“ uvedl Farid Singh z akcelerátoru. Nyní v tuzemsku hledá zajímavé startupy, přičemž hlavním kritériem je jejich tržní potenciál a zaměření na oblast technologií, respektive kyberbezpečnost. Na jaře totiž akcelerátor spouští nový program CyberNorth, který se právě na bezpečnost zaměřuje.

Kontakt navazovali v Praze během večera, který spolupořádaly Anglo-americká vysoká škola a Czech FinTech Association. V rámci akce proběhla roadshow se zakladateli pěti firem z Česka, které měly zájem o akceleraci. Lokální partner pro roadshow byla IT firma Zentity. Možnosti případné spolupráce zjišťovaly desítky hostů.

Akce se zúčastnili i zakladatelé Trisbee, kteří jsou prvním a dosud jediným startupem v Česku, který získal financování od SWG. Dosud portfolio Startup Wise Guys zhodnotil kapitál svých investorů na čtyřnásobek. „Přišli jsme předat naše zkušenosti a povzbudit ostatní začínající firmy, aby této šance využily,“ říká František Havlín, spoluzakladatel Trisbee – mobilní aplikace, která umožňuje přijímat platby kartou bez platebního terminálu.

Oba zakladatelé absolvovali tříměsíční program, který Startup Wise Guys nabízí.

REKLAMA

„Celý program je velmi praktický – Startup Wise Guys spolupracují s řadou mentorů, kteří fungují jako odborníci z praxe a dali nám velmi cenné rady, které jsme začlenili do vlastního podnikání,“ doplňuje druhý zakladatel Trisbee Matěj Turek. Akcelerátor se navíc stal jedním z investorů českého startupu.

Tisková zpráva Trisbee

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 


Související články

Evropané a bydlení: Trendy a realita na trhu nemovitostí

Pokud jde o dostupnost bydlení, čelí Češi výzvě. V Evropě na tom nejsou zrovna nejlépe, jsou na předposledním místě, hned po Slovensku. V porovnání se mzdami jsou náklady na bydlení v Česku nejvyšší, přičemž na 70 metrů čtverečních bytu potřebují ekvivalent 13,3 průměrných hrubých ročních platů. Toto […]

Text: Filip Kučera

19. 12. 2023

Nerovnoměrný vývoj: Investice do umělé inteligence v Evropě a USA

V posledních letech jsme svědky rapidního vzestupu technologie umělé inteligence (AI) a jejího vlivu na globální ekonomiku. Vývoj v oblasti AI zásadním způsobem mění to, jakým společnosti, průmyslová odvětví a dokonce i státy pracují. Skutečností je, že investice do umělé inteligence v Evropě zpomalují, zatímco v USA […]

Text: Filip Kučera

31. 08. 2023

Evropské technologické start-upy jsou pod tlakem. Odvětví je ale odolné

Aktuální stav ekonomiky evropským technologickým start-upům ztěžuje fungování. Loňský pokles peněz, které do oboru proudily, bude podle analýzy pokračovat i letos a odborníci tvrdí, že je to celosvětový trend. Čísla ale svědčí o tom, že segment má zdravé základy a ztížené podmínky zvládá. „Evropský technologický průmysl vstupuje […]

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

16. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *