CZK/€ 24.725 +0,32%

CZK/$ 22.775 +0,55%

CZK/£ 29.040 +0,24%

CZK/CHF 24.963 +0,32%

Michal Knapp v OVB Allfinanz skončil

 


 

Michal Knapp opouští vedení OVB Allfinanz náhle. Podle tiskové zprávy společnosti se německé vedení s Michalem Knappem dohodlo na ukončení spolupráce v pondělí 26. 11. 2012. Důvody společnost ale neoznámila. Michal Knapp dohodu s OVB nechtěl komentovat nad rámec tiskové zprávy.

„Rád bych panu Knappovi poděkoval jménem celé naší společnosti za tři úspěšné roky. Pod jeho vedením dosáhla naše společnost vedoucího postavení na českém trhu a získala 5 prestižních ocenění.  Celé OVB přeje panu Knappovi v dalším pracovním a osobním životě vše dobré,“ říká Mario Freis, člen představenstva společnosti OVB Holding AG a člen představenstva OVB Allfinanz, v jediné reakci na odvolání generálního ředitele.

O důvodech odvolání Michala Knappa lze pouze spekulovat. OVB pod jeho vedením zvýšilo obrat a dostalo se opět na špičku ve finančním zprostředkování. Na druhou stranu v poslední době rostl počet stížností na kvalitu finančního poradenství, ovšem vzhledem k obratu společnosti mohly být i tyto snadno řešitelné.

Za vedení Michala Knappa OVB zároveň zavedlo integrovaný kontrolní systém, který podle nastavených kritérií odhaloval největší prohřešky finančních zprostředkovatelů. Tím také naplnilo výtky ze strany AFIZu, kvůli nimž tuto profesní organizaci OVB opustilo.

„Michal Knapp lpěl na posilování solidnosti a kontroly kvality poradenství. A tam narazil,“ hodnotí změny ve vedení OVB Allfinanz Petr Fejtek, šéfredaktor časopisu FP Finanční poradce.

REKLAMA

„Odchod Michala Knappa z čela OVB znamená bohužel jediné: návrat k tvrdému německému multilevelu, vytěžit klienty za každou cenu a hlavně se proboha nesnažit o poradenství. Špatná zpráva pro klienty i „nezoubkovskou“ část OVB,“ uvádí k překvapivému odchodu generálního ředitele Petr Stuchlík, generální ředitel finančně poradenské společnosti Fincentrum.

Možným důvodem odvolání Michala Knappa by mohl být odchod jedné velké struktury. OVB podávalo odchod Františka Chotovinského jako výpověď oblastního ředitele, který ve své struktuře podporoval finanční poradenství neodpovídající požadované kvalitě. Sám František Chotovinský ale tvrdí, že výpověď dostal, až když bylo jasné, že s celou strukturou odchází.

„Do úterý 23. 10. jsem měl potvrdit vedení přes svého zemského ředitele, jestli skutečně z OVB odcházím, nebo zůstávám. V úterý jsem tedy potvrdil náš odchod a ve čtvrtek 25. 10. mi byla do vlastních rukou doručena výpověď,“ uvedl František Chotovinský v rozhovoru pro Investujeme.cz. Spolu s ním odešla z OVB většina jeho spolupracovníků. „Neznám přesná čísla, ale počet výpovědí je po odchodu Radima Lukeše a Petra Borkovce největší,“ uváděl František Chotovinský.

Odchod struktury Radima Lukeše a Petra Borkovce do nově vznikající společnosti Partners byl pravděpodobně hlavním z důvodů odvolání tehdejšího generálního ředitele OVB Allfinanz Günthera Gramlicha. To bylo v roce 2007. Na podzim byl nahrazen Pavlem Uzlem.

REKLAMA

Pavel Uzel v OVB ovšem nezůstal příliš dlouho. Po necelých dvou letech byl z pozice generálního ředitele odvolán. Jeho odvolání následovalo po „čistce“ v nejvyšším vedení OVB Holdingu v Německu, které opustil generální ředitel Michael Frahnert. Na jeho místo nastoupil Wilfried Kempchen, který se své nové role ujal s nečekanou razancí.

Ani v případě Pavla Uzla neposkytlo OVB žádné vysvětlení k jeho odvolání. Zbýval tak prostor pro spekulace, které se odvíjeli od spolupráce školitelské společnosti A. I. P. Consulting s OVB, kterou domluvil navzdory majetkového propojení s touto společností, po odchodu významné struktury Stanislava Dostála st. s jeho ředitelstvím do společnosti Fincentrum. Tehdy se také jednalo o největší přestup po vzniku Partners.

Jiné společnosti zpravidla takto bouřlivý vývoj vedení nemají. Jedinou významnější zahraniční společností působící v České republice je AWD, kde v poslední době došlo pouze k povýšení bývalého generálního ředitele Michala Pyšíka na poradce vedení koncernu a dosazení Pavla Manhaltera na jeho místo.

Ve společnosti Partners docházelo k postupné redukci původního čtyřčlenného vedení, kdy nejprve odešel Jan Mayer, kterého začátkem letošního roku následoval Tomáš Prouza.

Společnost Broker Consulting řídí od samého počátku její zakladatel a majitel Petr Hrubý. Fincentrum vede Petr Stuchlík poté, co společnost opustil Miloň Miller, který řídil společnost necelý rok. ZFP Group řídí z pozice předsedy představenstva od loňského roku Peter Brudňák. Dříve ZFP akademii vedla Dita Kaňová.

Loading

Vstoupit do diskuze 40 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo

Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • insider

  28 listopadu, 2012

  Gramlich byl jediny sef OVB v CR ktery odesel dobrovolne do duchodu, Lukes s Borkovcem odesli z OVB az za Gardavskeho, ten byl pak odejit stejne jako potom Uzel a ted Knapp Odejiti Knappa je jasny signal pro slusnou cast ovbaku ze v OVB bude vzdy uprednostnovana kvantita nad kvalitou a kazdy kdo toto pravidlo ohrozi bude nekompromisne odejit. „Poradenstvi“ smerujici k predplaceni nesmyslne vysokeho dvouleteho pojistneho na IZP za ticheho prihlizeni CNB i USF dostalo opet zelenou!

  Odpovědět

 • Radek

  28 listopadu, 2012

  Gardavský ale nebyl nikdy generálním… nebo se pletu? A jestli mě paměť nemýlí, tak Gramlich chtěl odcházet do penze na konci roku, ale šel dřív a také „náhle“…

  Odpovědět

 • Compliance

  28 listopadu, 2012

  Všichni šéfové (a budoucí šéfové) OVB odešli „náhle“. Bude to zřejmě součást firemní kultury. Doposud to však mělo vždy nějaké logické vysvětlení. Pan Gramlich měl své lidi rád, pan Gardavský křičel na velkého Kolínského šéfa, pan Uzel to skoro přivedl na buben… Ale co pan Knapp? Bezproblémový, uhlazený, úspěšný manažér. Zvědavostí jsem bez sebe!:)

  Odpovědět

 • 28 listopadu, 2012

  Nenenenene, já to tipuji na trošku větší průser toho nejmenšího z dutiny ústní… :-)
  A asi se nebudeme stačit divit, co to bude za fičák… :-)

  Odpovědět

 • Ty

  28 listopadu, 2012

  že by malý zub ? :))
  je pravděpodobné, že v březnu 2013 je začátek konce společnosti OVB – skončí 2leté období storen po megaprůseru s Profi Investem, a klienti budou chtít vybírat své „dvouleté vklady s garancí 12% p.a.“ a to se budou od dubna divit, jak to nepůjde a nebude co vybírat, když to padlo na provize pánů poradců :) jen v březnu 2011 se udělalo cca 3000 smluv Profi Investu, životky na 30let, která se prodávala jako „spoření s garancí na 2roky“. pan Knapp ví, proč odešel. a vědí to i ti, co odcházejí z OVB stále…nechtějí se od dubna svézt s průserem, ze kterého ani nic neměli…

  Odpovědět

 • fch

  28 listopadu, 2012

  Kdo neni blbej vi jedno: KDO UTEČE, VYHRAJE!

  Odpovědět

 • 29 listopadu, 2012

  Ale kdeže. To není ono.

  Odpovědět

 • Angel

  29 listopadu, 2012

  Ale no tak,
  Ty peníze se přece neztratili. Z účtu klienta se nenápadně přesunuli na provizi prasete, který s klientem tento obchod uzavřel. V okamžiku kdy klient zjistí že to byl podvod klientovi se vrátí peníze od počátku a na poradce jde výtka, pokuta, trestní oznámení. Těchto případů se už kolem mě takto vyřešilo několik.

  To že se tyto smlouvy nezastavili již při sjednání je proto že to prostě nejde.
  Vy jako centrála OVB byste nepřijal smlouvu na řekněme 100 000.-Kč ročně, pokud u smlouvy má klient Čestné prohlášení že si přeje takto nastavenou smlouvu, propočet ze kterého jasně vyplývá že je tam nula po dvou letech. A další 3 papíry, kde to klient výslovně žádá.

  Vždy je chyba na obou stranách – prase nabíne, debil podepíše. Centrála je v tom nevinně. Pokud je smlouva akceptována na 1000.-Kč u člověka který bere 15k za měsíc, proč by nebyla akceptována na 100 000.-Kč/ rok pokud má klient adekvátní příjmy – což je jedno z čestných prohlášení které se k tomuto dodávali.
  I když má centrála tyto papíry, stejně klientům vychází vstříc a smlouvy stornuje.
  Ptám se tedy kde je problém.????

  Odpovědět

 • vasek

  28 listopadu, 2012

  Komentář majitele Fincentra mně přijde dost netaktní a neprofesionální…
  Myslet si člověk může co chce, ale jako představitel významné společnosti by se měl umět vyjadřovat.
  A protože to není poprvé, zavání to nějakým komplexem či nevychovaností.
  Celému poradenskému trhu by prospělo, kdyby se všichni věnovali hlavně sami sobě…

  Odpovědět

 • z LD Rajgl

  28 listopadu, 2012

  to byla odpověď vaškovi že to je ostrý ale má pravdu

  Odpovědět

 • Compliance

  28 listopadu, 2012

  Ano, netaktní, neprofesionální a výstřední. Jako ostatně často. Nevychovanost nebo buranství. Vyberte si … :)

  Odpovědět

 • Bodo

  28 listopadu, 2012

  Co chtít lepšího od řiťop.cha

  Odpovědět

 • Babeta

  28 listopadu, 2012

  Ale to bylo trapné… Já myslela, že si tady hrajeme na „odborný web“, a ne že budeme vyčítat nepohodlné konkurenci sexuální orientaci…

  Odpovědět

 • Bodo

  29 listopadu, 2012

  Ano, to mě přesně popletlo. Toho jsem si totiž vůbec nevšiml, že by to byl „odborný web“. Já totiž myslel, že se jedná o finančně poradenský bulvár. Tak to se opravdu omlouvám.

  Odpovědět

 • vasek

  29 listopadu, 2012

  :-)

  Odpovědět

 • vasek

  28 listopadu, 2012

  problém je, když člověk tohoto rázu má školit začínající poradce, defacto jim být vzorem…
  Pak není divu, že mezi lidmi koluje takový názor na fin. poradce, když ti se učí od takového člověka a vnímají od něj kulturu společnosti …

  Odpovědět

 • Compliance

  28 listopadu, 2012

  Ta výstřednost občas zajistí kouzlo nechtěného. To když pan Stuchlík přemlouvá současně „zoubkovskou“ část OVB aby posílila řady „nejlepších“ poradců universa. A v případě pana Chotovinského se mu to už zřejmě podařilo :).

  Odpovědět

 • z LD Rajgl

  28 listopadu, 2012

  Je to dost ostrý. No ale nemá pravdu?

  Odpovědět

 • Finanční konzultant

  28 listopadu, 2012

  Přijde mi divné, aby se k situaci v jiné firmě vyjadřoval majitel jiné společnosti. Co si o tom myslíte?

  Díky moc.

  Odpovědět

 • Finanční poradce

  28 listopadu, 2012

  Mě to divné nepřijde.

  Odpovědět

 • pikok

  28 listopadu, 2012

  Zbýval tak prostor pro spekulace, které se odvíjeli od spolupráce školitelské…

  pekna prasrana pane sefredaktore. to je jeste horsi nez ty nesmazane homofobni komentare s Mayer :-)))

  Odpovědět

 • Viktor

  28 listopadu, 2012

  Uživatel insider to vyjádřil nejpřesněji.
  Většina z Vás pánové a dámy, se vyjadřujete k formě vyjádření, namísto toho, aby jste uvažovali v širších souvislostech. Odchod někoho, kdo prosazoval kvalitu nad kvantitu a totální vyseparování klienta, něco ukazuje. A velmi časté odchody vysokých představitelů OVB včetně jejich struktur, ukazuje na cosi prohnilého uvnitř této firmy.
  Pro mě osobně OVB = pozor, pořádně po nich vše zkontroluj, zda-li nemá klien IŽP a podobné prasárny. Vycházím z praktických zkušeností.
  A odpusťte si prosím komentáře typu, že pro některé lidi je IŽP vhodné. To vím taky a když má klient prostředky na tento drahý produkt a je srozuměn se všemi podmínkami, tak mu jej klidně nabídnu.

  Odpovědět

 • Compliance

  28 listopadu, 2012

  Odchod „ikony“ pana Štorka do Broker Consultingu a nábor pana Chotovinského panem Stuchlíkem svědčí o něčem jiném než o prohnilosti OVB :). Vypadá to spíše jako blýskání na dobré časy. Jen ten Knapp nám to trošku kazí.

  Odpovědět

 • stas

  29 listopadu, 2012

  Visis to, ja bych mu nic tak spatneho nenabidl, protoze si nechci kazit jmeno!

  Odpovědět

 • Tatka smoula

  28 listopadu, 2012

  Co se to v te spolecnosti sakra deje?Chtel jsem tam jit :-(

  Odpovědět

 • Špička

  28 listopadu, 2012

  Čistí se od sraček, tak se neboj a Přijd

  Odpovědět

 • Spicka

  28 listopadu, 2012

  Pane Stuchliku, jste neskutečný, tedy rsp.skutecny ubožák. Vaše domněnka vypovídá o vasem charakteru. Nic jste nedokázal, všechno jste ukradl z jiných firem, tak o čem se chcete bavit. Jste spolu se svým Fin centrem smutný příběh.

  Odpovědět

 • Harakydy

  28 listopadu, 2012

  je dobře,že diskuze zde je poměrně slušná.Dříve to bývalo samé osočení a nadávka.Škoda jen té reakce Fincentra.Dost neprofesionální.

  Odpovědět

 • M1

  29 listopadu, 2012

  Fincentrum uz taky muze prodavat fondy
  Universe? To by byl na nas dost podraz, piste mi na poradce@seznam.cz.

  Odpovědět

 • in

  29 listopadu, 2012

  on myslel nejlepší poradci z vesmíru a ne že mohou prodávat fondy Universe. dobrý vtip…

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  29 listopadu, 2012

  :-D No jo, pro někoho je Universe středem Universa

  Odpovědět

 • stas

  29 listopadu, 2012

  A neni, vzdyt má závratný vynos 4/4 tedy 4% za 4roky!!!!!!!!

  Odpovědět

 • Jana

  30 listopadu, 2012

  Fondy Universe jsou jeden z prvnich viditelnych problemu Partners. Rikaji lidem ófaubacke k cy co se Borkovec naucil, ale kdyz se ma ukaat o cem to je, je to problem. Fondum Universe veri mladi tzv. poratci, ze to klientum nic neprinese nevadi. Hlavne ze ma pan Borkovec na alimenty.

  Odpovědět

 • vasek

  30 listopadu, 2012

  a o čem jsou ty fondy Universe?

  Odpovědět

 • mch

  30 listopadu, 2012

  http://www.partnersis.cz

  Odpovědět

 • vasek

  30 listopadu, 2012

  také si to umím najít :-)
  reagoval jsem na Jany pasaž „Fondy Universe jsou jeden z prvnich viditelnych problemu Partners. Rikaji lidem ófaubacke k cy co se Borkovec naucil, ale kdyz se ma ukaat o cem to je, je to problem…“
  Takže mě zajímal ten „viditelný problém“ a že je to problém, když se ukáže, o čem to je.

  Odpovědět

 • mch

  30 listopadu, 2012

  o žádném problému nevím (a to bohužel již nejsem „mladý“ poradce :-)) Ba naopak „6“ je konzervativní fond bez vstupáku, pro určitý segment klientely ideální. Možná bylo myšleno, že pro konkurenci je to problém :-)

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  30 listopadu, 2012

  Netroufal bych si hodnotit něco na základě výkonu na 5měsíčním horizontu. A jeden výkonný fond mírně nad inflací je fakt terno.

 • Beruška

  30 listopadu, 2012

  Už se ví proč musel odejít?

  Odpovědět

 • ovbák

  3 prosince, 2012

  Každá firma potřebuje občas ozdravit od toho „prohnilého“, proto Chotovinský a spol. odchází do Fincentra, kde je vítají s otevřenou náručí. Paráda, my si konečně oddychnem. A pak uvidíme, co na to pan Stuchlík.
  A co se týče Knappa, prý dostal lepší pracovní nabídku, toť místní kuloáry…

  Odpovědět