Pondělí 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Regionální ředitelství Stanislava Dostála zvolilo místo OVB Allfinanz českou skupinu Fincentrum

Regionální ředitel OVB Allfinanz Stanislav Dostál se rozhodl v červnu 2009 vypovědět smlouvu o spolupráci s německou poradenskou sítí OVB. Vzhledem k nečekaným reakcím OVB došlo následně i k brzkému ukončení spolupráce. Společně s ním odchází ke skupině Fincentrum převážná většina z přibližně osmdesáti jím vedených finančních poradců, kteří patří k nejlepším v České republice a mají vynikající renomé mezi finančními institucemi i konkurenčními poradenskými sítěmi. (Tisková zpráva společnosti Fincentrum)

Přechod regionálního ředitelství Stanislava Dostála ke skupině Fincentrum patří mezi největší události tohoto typu v novodobé historii českého finančního poradenství.

„Vzhledem k výbornému renomé a síle skupiny finančních poradců byl Stanislav Dostál po svém odchodu z OVB doslova zavalen nabídkami na spolupráci. Jsme proto poctěni, že se rozhodl pro spolupráci se společností Fincentrum,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Fincentrum. „Zároveň mne těší, že klíčovou roli v rozhodování hrálo silné analytické zázemí, jednotný systém vzdělávání, moderní informační systém a především důraz na kvalitu finančního poradenství v naší společnosti.“

Regionální ředitelství Stanislava Dostála tvořilo přibližně 80 finančních poradců, kteří každý měsíc generovali necelých 6 % celkového čistého obratu sítě OVB Allfinanz. Většina těchto poradců se rozhodla v průběhu července opustit poradenskou síť OVB a následovat Stanislava Dostála do skupiny Fincentrum.

„Rozhodnutí opustit struktury OVB Allfinanz nebylo po osmi letech spolupráce snadné. Dlouhodobé směřování společnosti, nefunkční analytické oddělení, špatná podpora centrály finančním poradcům a v neposlední řadě neschopnost či nechuť řešit kauzy typu Helvag nebo poradců, kteří nepracují pro klienty, ale pro sebe, však zásadně omezovaly možnosti dalšího rozvoje regionálního ředitelství a finančních poradců, které jsem v OVB Allfinanz vedl,“ uvedl Stanislav Dostál.

Stanislav Dostál (48) patří k nejúspěšnějším a nejvíce respektovaným finančním poradcům v České republice. Finančním poradenstvím se zabývá od roku 2001, kdy započal spolupráci se společností OVB. V roce 2002 pak odstartoval svou kariéru v OVB Allfinanz, odkud odešel v červnu 2009 z pozice regionálního ředitele.

Největším koníčkem Stanislava Dostála je jeho rodina (manželka a tři děti), cestování a sport. 35 let svého života hrál aktivně hokej, dnes je jeho favoritem zejména tenis a další míčové hry.

7 komentářů: “Regionální ředitelství Stanislava Dostála zvolilo místo OVB Allfinanz českou skupinu Fincentrum”

 1. Petr napsal:

  Zajímavé, pročpak neodešel pan Dostál do skvělé, úžasné a finanční poradenství jinak dělající firmy Partners ?

  • Jan L. napsal:

   POdívejte se na diskusi pod Dostálovým dopisem na rozloučenou a najdete tam odpověď 🙂

  • Taky Ovbák... napsal:

   Třeba to bude tím, že pan Dostál byl dávno rozhodnutý kam půjde, jaké to překvapení, óóó, Fincentrum…

   • Taky Ovbák... napsal:

    Ještě možná jeden detail, nejspíš asi neodešli všichni, co třeba Tomáš? BD? Ten také už podal výpověď? Nebo stále zůstává??? Tím pádem to asi nejspíš nebude převážná většina, ale polovina… Možná větší polovina, ale rozhodně ne převážná většina… Ale on je Tomáš vlastně špatný manažel a poradce, že? To je zajímavé, dokud je člověk v OVB, je špína, jakmile „překabátí“ je hned nejuznávanější odborník…:)

   • odcházející OVBák napsal:

    Kamaráde, to tak asi bejvá, že se na to člověk připraví, ne? Co by to bylo potom za manažera??!!
    Nesouhlasím s větou, že OVB má „nefunkční analytické oddělení“. Nemohl byste to p. Zámečníku uvést na pravou míru a napsat : „neexistující“ ?

    • Petr Zajíc napsal:

     Nemohl. Jedná se o tiskovou zprávu, která je plně v režii společnosti, která zprávu vydává.

    • Taky Ovbák napsal:

     Ano, s tím s vámi souhlasím, že správný manažer se na to připraví, ale nesouhlasím s tím, že se najednou objeví překvapení… Když je dávno rozhodnuto… Proč se to neprezentuje jako fakt… Rozhodl jsem se odejít. Dlouho jsem zvažoval kam. Odcházím do Fincentra. Tak to je. Děkujeme, jdeme… Tomu bych řekl důstojná prezentace svého rozhodnutí…

     No nic, končím raději diskuse, potřebuji taky „občas“ pracovat… Z investujeme.cz se pomalu stává v poslední době bulvár, místo odborného serveru… Což je hrozná škoda…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.